העונה מופיע אחד הצבעים האהובים עליי ביותר עם נופך של עומק, דרמטיות, חום ואף מלכותיות. הבורגונדי, שהוא הכלאה של אדום עם סגול, נקרא על שם זן הענבים שממנו מופק היין שמקורו בחבל בורגונדי בצרפת, ומכונה גם בורדו או "צבע יין". גוון זה יכול להשתלב היטב עם גוונים בהירים וגם עם כהים, והוא מתאים במיוחד לבעלי גוון עור בהיר ושיער בלונדיני או ברונטי.

המותג האיטלקי D&G בחר להשתמש בצבע הבורגונדי במלוא הדרו, ועיצב טוטאל לוק גברי מחויט עם ניחוח רטרו: חליפת שלושה חלקים בתוספת עניבה של פפיון קטיפה. הלוק מעט מזכיר את סגנון שנות ה-50, כאשר דש הצווארון מודגש בפס שחור לכל אורכו.

במחלקת הנעליים נוכל לפגוש לא מעט סגנונות בצבע המלכותי, החל בנעליים בקו אלגנטי ועד עיצובים בסגנון הטרנד הצבאי שמזכירות לי את נעלי ד"ר מרטינס המיתולוגיות שהיו אופנתיות מאוד בשנות ה-80 וה-90, וחזרו אלינו שוב.

ברשת קליגולה נוכל לראות נעלי לכה בצבע בורגונדי, שיוצר שילוב בין נשיות לחספוס גברי.

את הצבע נוכל לפגוש, כמובן, גם במחלקת האביזרים הנלווים – אשר אף לוק לא שלם בלעדיהם. מתוך מבחר התיקים הגדול העונה, הכולל פריטי עור, דמוי עור ופלסטיק, בחרתי בתיק גב של אסוס, שיכול להתאים לשני המינים ולשמש לאורך שנת הלימודים האקדמית החדשה. מחיר התיק סביר בהחלט, ויש בו קריצה נאיבית אך גם שובבה. המחיר: 166 שקל.

צילום: אייל נבו

גם תחום האופטיקה לא נשאר אדיש למתרחש בעולם הצבעים. לאלו שמאסו בצבעים הרגילים של מסגרות משקפי הראייה, אפשר לאמץ מסגרת שגרתית פחות שעדיין שומרת על קלאסיות ויכולה לשמש גם כזוג משקפיים נוסף לשעת הצורך. המותג קרולינה למקה עיצב מסגרת משקפיים מחומר האצטט הקשיח בצבע בורגונדי ובסגנון חתולי. המחיר: 299.90 שקל.

צילום: אסף ועומר מסינגר

את הבורגונדי אפשר לשלב לאורך כל שעות היום – בבוקר על ידי בחירה של מכנסי ג'ינס, חולצה לבנה מחויטת וז'קט ונעליים בגוון היין; ובשעות הערב והלילה כדאי לתת לו את הבמה כולה, למשל עם שמלת מקסי בעלת גב חשוף של המותג איזבלה. מי שרוצה ללכת עם המראה המלכותי והיוקרתי עד הסוף, יכולה לבחור בבדים חורפיים איכותיים כמו ברוקד וקטיפה.

אמצו את הצבע המלכותי, מגיע לו!