אחרי שיצא לאחרונה בהצהרות כי הוא עומד לחזור לעולם האופנה ובגדול, מעכשיו זה רשמי: הבוקר פורסם כי ג'ון גליאנו מונה למנהל הקריאטיבי של בית האופנה הצרפתי מייזון מרטין מרג'יאלה, כפי שאישר איש העסקים האיטלקי רנצו רוסו, בעל השליטה במותג ומייסד חברת האופנה דיזל. "מרג'יאלה מוכן לנשמה קריאטיבית וכריזמטית חדשה", מסר הבוקר רוסו. "ג'ון גליאנו הוא אחד המעצבים הגדולים והבלתי מעורערים של כל הזמנים. הוא מעצב אופנה ייחודי וקוטורייר יוצא דופן, עבור בית אופנה חדשני שתמיד אתגר את עולם האופנה. אני מצפה לחזרתו של גליאנו, כדי להגשים את חלומות האופנה שרק הוא יכול ליצור, ומאחל לו למצוא כאן את ביתו החדש".

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

תצוגת האופנה הראשונה של גליאנו תתקיים בינואר הקרוב, במסגרת שבוע אופנת ההוט קוטור לאביב קיץ 2015 בפריז, ולאחר מכן יציג במסגרת שבוע אופנת הפרט-א-פורטה בפריז את קולקציית סתיו-חורף 2015-16 של המותג. בתפקידו החדש ישמש גליאנו כמעצב של כל הקווים שמנפק בית האופנה הצרפתי, שהוקם בסוף שנות ה-80 על ידי המעצב הבלגי מרטין מרג'יאלה, אשר פרש מבית האופנה על שמו בשנת 2009. מאז פרישתו של מרג'יאלה לא מונה לו מחליף, לפחות לא באופן רשמי ומוצהר, ועל הקולקציות הופקד צוות מעצבי החברה בראשותו של מת'יו בלזי, כפי שחשפה לפני חודש העיתונאית סוזי מנקס.

עוד בערוץ האופנה

ההחלטה האמיצה למנות את גליאנו, סופרסטאר בינלאומי שנזרק מתעשיית האופנה בבושת פנים בעקבות התבטאויות אנטישמיות קשות, מצביעה על שינויים מרחיקי לכת שמתכנן רוסו בבית האופנה שבבעלותו. אחד מהם הוא המעבר החד ממעצב אנונימי בבית אופנה שמייסדו לשעבר אף סירב בתוקף להתראיין ולהיראות בציבור, עד שאיש לא ממש ידע איך הוא נראה, לאחד המעצבים המפורסמים בעולם שהתנהלותו גובלת במגלומניה ונזרק מבית האופנה דיור ברעש תקשורתי גדול.

מאז פיטוריו שלווו בהוקעה ציבורית חריפה, פנה גליאנו לגמילה ארוכה מחומרים ממכרים, ובשנתיים האחרונות השמיע מדי פעם קולות של חזרה מדודה לתעשייה, בתמיכתה של אנה ווינטור, עורכת ווג אמריקה, שיש להניח כי ידה היתה במעל גם בכל הנוגע למינוי הנוכחי. מסקרן יהיה לראות את קולקציית הביכורים של גליאנו למרג'יאלה, שוודאי תטמון בחובה גם סוג של מהפך אישי שלו כמעצב.