איך היא הורידה במשקל, האם היא מתכננת עוד הריון ומה היא חושבת על גיל 40 שמתקרב בצעדי ענק? מיה דגן עונה על השאלון שלנו

שישי אצל החמות, גם הגיסה ארוכת הרגליים יעל גולדמן מגיעה. מה תלבשי?

"סמרטוטי בית, לגמרי. אני מרגישה מאוד בנוח שם ואני אגלה לך סוד: גם גיסתי שתחיה תלבש סמרטוטים. רק אמא של ערן משקיעה, היא אישה מאוד מטופחת. אנחנו משתדלים לעשות ארוחה משפחתית כל שבוע, בדרך כלל אצל אמא של ערן בירושלים. אורי (פפר, אחיו של ערן, מ"ז) מקריא מהאייפון את הקידוש. זה נחמד, זה מלכד וזה כיף.

"בפעם הראשונה שבאתי אליהם התנדבתי לשטוף את הכלים ונראה לי שזה עשה על אמא שלו רושם גדול. זה טיפ טוב למי שרוצה להרשים את האמא של בן הזוג שלה, רק צריך לקחת בחשבון שמאותו רגע תמיד יצפו ממך לשטוף כלים. אבל אין לי בעיה עם זה, אני אוהבת לעשות את זה".

התואר "אמא", שזכית בו בעקבות לידתה של אמליה לפני שנה, הפך אותך באחת לאדם אהוד יותר?

"בהחלט. אני, שכל ילדותי, נעוריי והתבגרותי הייתי מוחרמת, הפכתי בזכות אמליה לחביבת הקהל. אף אחד כבר לא קורא לי 'דיווה'. יש משהו באמהות שהפך אותי ליותר סימפטית ואת הסובבים אותי ליותר סימפטיים אליי.

"הפכתי בזכות אמליה לחביבת הקהל. אף אחד כבר לא קורא לי 'דיווה'"

"בילדותי ואפילו בתקופת לימודי המשחק שלי הייתי מוחרמת כזו, ופתאום יש לי איזה סוד קטן שאני חולקת עם האנשים שסביבי ובכלל עם כל מי שהוא הורה. אני גם מאוד אוהבת תינוקות של אחרים – תינוק שאני רואה ברחוב יכול לרגש אותי. חוץ מזה שעכשיו הדיווה היא אמליה, התואר עבר אליה. היא המלכה הבלתי מעורערת של הבית".

אימוני כושר יומיומיים עם רותם סלע, יעל גולדמן וירדן הראל. מדרבן או מתסכל?

"כוסיות זה מדרבן. כל החיים שלי אני אוהבת להקיף את עצמי בהכי טוב, וככה גם בספורט. זה נורא כיף לעשות איתן אימון כי זה המון ריכולים וקשקושים וזה גם דרבון חיצוני. אני מוצאת את עצמי בוהה ביעל וברותם במקום להסתכל במראה.

"יש לי מאמנת בשם ליקי רוזנברג, שהיא הבן אדם הכי מדהים שפגשתי והיא גרמה לי להתמיד. אני מוצאת את עצמי בשמונה בבוקר רצה ארבעה קילומטרים ואז עושה אימון בסטודיו, שזה חצי שעה של טרפת. זה משהו שמאוד מחבר אותי לעצמי. זה לא שאני אוהבת את זה, אבל התחושה מספקת".

התזונה שלך מורכבת מ:

"כל מה שתיתני לי, אני אוכל. חצי שנה אחרי הלידה צילמתי איזה סרט ששיחקתי בו ניצולת שואה והיה לי חודש לרדת הרבה במשקל, כי ניצולת שואה שמנמנה זה פחות אמין. הלכתי לדיאטן מדהים שקוראים לו שון פורטל ועבדתי קשה. יש לו דיאטה על פי מבנה גוף והוא גאון. זה היה די קיצוני, אוכלים רק ירקות ירוקים ואסור לאכול פחמימות עד ארבע אחר הצהריים, אבל זה מאוד עזר לי. עכשיו אני מאוזנת.

"אני מבשלת הרבה בבית ואני מכינה הכל, מפסטה בולונז ועד קציצות עוף ברוטב עגבניות, אבל אני אוכלת גם פיצה ומאוד נהנית גם ממסעדות טובות. אני משתדלת לאזן. יש ימים שאני שומרת מאוד ויש ימים שפחות, אבל את הכל אני מקיפה בהרבה ספורט".

כשהכרת את ערן הוא היה גרוש טרי מאוד עם שני ילדים מאוד קטנים (היום בני 7 ו־10). איך זה השפיע על הקשר?

"ערן ואני נפגשנו באיזה בר. ראיתי אותו מדבר עם אורי ואת אורי הכרתי קצת, אז ניגשתי אליו ושאלתי אותו מי זה. כשהוא אמר שזה אחיו אמרתי לו 'תקרא לו רגע' ופטפטנו. אחר כך פגשתי את יעל ודיברתי איתה עליו ואמרתי לה 'אבל הוא עכשיו התגרש, זה בטח לא מתאים', והיא הסכימה לגמרי שלא ייצא מזה כלום וייעצה לי לעזוב את זה. אבל התמדתי, הראיתי נכונות והתעניינות. לקח חודשיים–שלושה עד שזה ממש קרה.

"הייתי אמורה להיות ריבאונד, אבל הרבה פעמים ריבאונד מנצח את המשחק"

"הייתי אמורה להיות ריבאונד, אבל הרבה פעמים ריבאונד מנצח את המשחק. העניין עם הילדים לא באמת הטריד אותי. כמובן שזו מחשבה שעברה לי בראש, אבל היא עברה ולא הייתי מוותרת על אהבה בגלל זה. יש לו שני ילדים מהממים וטובים, ולי יש מזל".

ואת היית בסבב ב' (אחרי גירושים מהשחקן יוסי מרשק). מה שונה?

"עושים את אותן טעויות, אבל טורחים לתקן. אני רוצה זוגיות טובה ושקטה ואני לא מעוניינת לבזבז את חיי בהתחשבנות. אני לגמרי רואה שאני עושה את אותן טעויות, אבל אני באמת ממהרת לתקן. אנחנו לא נשואים, חופה פשוט לא מדברת אליי, אני לא זקוקה לזה, לא מבינה את הקונספט. גם בפעם הראשונה זה לא היה חלום שלי. יש נשים שזה נורא עושה להן את זה, אני לא מתחברת".

להפוך לאמא בגיל 38. ממליצה?

"כל אחת מתי שהיא מרגישה שנוח לה, כמובן, אבל אני הרגשתי שזה הגיע בזמן נכון. אף פעם לא הרגשתי שאני רודפת אחרי החלום של להיות אמא ולא היו לי חששות שזה לא יקרה. ידעתי שזה יקרה, אבל זה הגיע מאוחר. היתרון הוא שהגעתי אחרי שכבר נפטרתי מהמון בעיות עם עצמי, מחרדות, חששות ותסבוכים, וגם אחרי שכבר בניתי לעצמי קריירה. אני בן אדם שחשובה לו מאוד הקריירה, ובגלל זה לא הרגשתי שפספסתי משהו. כמובן שהעייפות זה דבר נוראי, אבל אני עושה את זה בהמון אהבה אז זה לא פקטור. נהייתי בן אדם זקן שאוהב לקום מוקדם, ואני קמה אליה עם חיוך".

עוד הריון?

"לא חושבת על זה, אני עוד בטראומה מהראשון. אחרי ההריון הייתי משותקת ברגל אחת במשך חצי שנה בגלל האפידורל. זה היה דבר נורא. יום־יום היה מגיע אליי פיזיותרפיסט ובזכותו חזרתי ללכת. כרגע אני לא חושבת על הריון נוסף, זה לא בתכנון ואני מרגישה שאני יכולה להסתפק בילדה אחת. זה מאוד ממלא אותי, זו תחושה אלוהית ואהבה שאין לי באף מקום אחר. היא ילדה קורעת, שובבה, שלא נמנית עם מקבלי ההוראות. אני מרגישה שלא יכולה לבוא עוד אחת כמוה".

את היום בת 39. איך ההרגשה להתקרב ל־40?

"אין, לא מאמינה שזה הגיע. לא נראה לי הגיוני בכלל. הזמן טס לי, וזה רק גורם לי לחשוב שאני רוצה ליהנות מהחיים ולא בא לי לבזבז אותם על מריבות. אני מרגישה שהחיים עוברים נורא מהר וזמן על מריבות וכעסים הוא זמן מיותר. היום, גם אם זה במחיר של לוותר על האגו שלי ולהגיד למישהו 'אתה צודק' – אני אעשה את זה. הרבה פעמים אני מוצאת את עצמי מושיטה יד לשלום".

"יש לי מזל". עם בן הזוג ערן פפר והתינוקת אמליה (צילום: ברק פכטר)
"יש לי מזל". עם בן הזוג ערן פפר והתינוקת אמליה (צילום: ברק פכטר)

__________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: