מישל אובמה ידועה בתמיכתה במעצבי אופנה אמריקאים צעירים, שאת בגדיהם היא נוהגת ללבוש שוב ושוב לאירועים רשמיים ומתוקשרים. השמלה האדומה שעיצב לה ג'ייסון וו, למשל, הביאה למעצב לא מעט כותרות והזניקה אותו לתודעה הציבורית. כעת מסתמן כי היא מעוניינת לקחת חלק גם ביצירת הדור הבא של תעשיית האופנה, כחלק מפעולותיה למען קיומה של התעשייה האמריקאית.

>> הורידו כאן את האפליקציה החדשה של Xnet לאייפון או לאנדרואיד

על פי דיווח של אתר WWD, אובמה עתידה לארח אירוע אופנה שיתקיים בבית הלבן ב-8 באוקטובר אשר עיקרו סדנת השכלה בנושא אופנה שמטרתה לקרב בין אנשי מקצוע מהתעשייה לתלמידי תיכון וקולג' מוושינגטון, מרילנד ופנסילבניה, המעוניינים להכיר את התחום. בהמשך הערב תארח הגברת הראשונה של ארצות הברית קבלת פנים שתהיה כולה "חגיגה של עיצוב". "מטרת האירוע היא לחבר בין חברים מתעשיית האופנה ותלמידים על מנת שיחנכו, יאירו ויהוו מנטורים לדור הבא של מנהיגי האופנה", נכתב במייל הרשמי שיצא מהבית הלבן אל המעצבים ובכירי התעשייה שהוזמנו לקחת חלק באירוע.

מישל אובמה בשמלה של ג'ייסון וו (צילום: gettyimages)
מישל אובמה בשמלה של ג'ייסון וו (צילום: gettyimages)

בסדנת האופנה ישתתפו מעצבים כמו פראבל גורונג, ריד קרקוף, נציגים של המותג ג'ימי צ'ו ומריה קורנחו. "סדנת החינוך שהולכת להתקיים בבית הלבן היא מרגשת מאוד", אמר המעצב פראבל גורונג על היוזמה. "מטרתה למנף את ההזדמנויות לחינוך בתוך תעשיית האופנה, כמו גם להראות את רמת היוקרה שעיצוב אמריקאי זוכה לה, הן כאמנות והן כתעשייה". באירוע, שיימשך כחמש שעות, יעניקו המעצבים שישתתפו בפאנל עצות קריירה לסטודנטים, וכמובן – את האפשרות להתחכך וליצור קשרים עם בכירי התעשייה, הזדמנות שתלמידים רגילים מן השורה לרוב יכולים רק לחלום עליה.