סנדרה רינגלר לא נחה. שנייה אחרי שחגגה יום הולדת חמש לדניאל, ילד הסנדוויץ' שלה, באולם קטן ובנוכחות אורחים כמו יעל בר־זוהר ושלי גפני וכמה פפראצי, היא החליטה בספונטניות להיכנס לאוטו, לחגור שלושה ילדים ולנסוע לסופשבוע ארוך בעין גב. עכשיו היא שוב בבית, אבל הפגישה מתקיימת בבית קפה ברמת השרון כיוון שבעלה, השף שגב משה, נפגש בדיוק בשעה זו עם הסו־שפים שלו כדי לעבוד על מנות חדשות.

רינגלר מצידה הספיקה לפני פגישתנו לסמן וי על אימון בוקר עם מאמנת הכושר שלה, בהמשך היום תלך לאסוף בגדים עבור הגברת הראשונה שרה נתניהו, ובשעה ארבע תהפוך לדלעת כשתאסוף את הילדים מהמסגרות.

בערב תדאג לפגוש את חברותיה, "החבורה" כהגדרתה, שכוללת קאדר לא קטן של יפהפיות ובהן בר רפאלי, שלי גפני, יעל בר־זוהר ואחרות, שאיתן רינגלר מתחזקת חברות צפופה כאילו היו טינאייג'ריות נטולות מחויבויות. הן מבלות, נפגשות ללאנצ'ים, נוסעות יחד לטיולי בנות בארץ ובחו"ל ומה לא. חשבונות האינסטגרם שלהן מספקים הצצה לחיים פוטוגניים ומהנים הרבה יותר משלנו, למרות שכמעט לכל נשות החבורה יש משפחות וקריירות.

רינגלר עצמה, 43, סטייליסטית עסוקה בעידן שבו השוק רווי בסטייליסטים צעירים שיוצאים משלל בתי הספר לנושא, מרצה ברחבי הארץ, מספקת ייעוץ אישי ללקוחות שונים ומשמשת גם כפרזנטורית (רוטס HR), דוברת (קבוצת גלי וניין ווסט), יועצת (לקניון האופנה גינדי), מעצבת (ליין תכשיטים שלישי ל"יעקובוב דיאמונד") וגם מנחה של תוכנית טלוויזיה ("מילון היופי" בערוץ 10). בקטנה.

רינגלר, ממך הייתי מבקשת לכתוב את מניפסט הוונדר־וומן המודרני, "איך היא עושה את זה".

"חברות הן החיים שלי מאז שהייתי ילדה, ויש לי גם בן זוג כזה שהוא יצור מאוד חברתי, ככה שגם אם אני מתעייפת מתברר שהוא כבר תכנן משהו ואין לי ברירה, יאללה יוצאים. אני חושבת שזו הדרך הנכונה לחיות.

"אם אנחנו מדברות על מה שרואים באינסטגרם, את כל הבילויים והנסיעות שלי, אז בואי נירגע כי אלו רק רגעים. חלק גדול מהיום אני גם מזיעה ורצה אחרי הילדים ומקלחת ומחתלת ומכינה חביתות. אנשים לא מבינים שבאינסטגרם יש סלקציה. אני בוחרת להעלות את הרגעים היותר יפים בחיים, בעיקר כי אני באה מעולם היופי והאסתטיקה ונראה לי שאלה הדברים הנכונים יותר לשם. את מי מעניין לראות אותי בתור לרופא?".

איך התחיל הקשר בינך לבין יעל בר־זוהר?

"יעלי הייתה הטאלנט הראשונה שהלבשתי בקריירה שלי, כשהיא עשתה את 'פלפל' ו'פוקס' בגיל 15. אני הייתי אז בתחילת הקריירה שלי ומאוד התחברנו. אבל בעבר היא גרה רחוק ממני, והשנה היא עברה לרמת השרון ובפוּקס מצאה בית שני בתים לידי. הילדים התחברו והבעלים התחברו וזו מתנה מאלוהים. גיא (זוארץ, מ"ז) ושגב הם הכי דומים והכי מתאימים, זה מדהים".

ובר? בכל זאת מפרידות ביניכן משהו כמו 15 שנה.

"גם את בר הכרתי כשהיא הייתה ממש צעירה, בקטלוג של 'פלפל', וממש נקשרנו, אבל היו שנים ארוכות שהיא הייתה בחו"ל, והיא גם באמת הייתה עדיין ילדה. מאז היא הפכה לאישה מדהימה והצטרפה לחבורה. לא מפריע שאין לה ילדים משלה, כי בר מאוד משפחתית וחמה ונורא אוהבת ילדים. זה משהו שאני לא מבינה, כי כשאני הייתי רווקה ממש לא התעניינתי בהם. יש בחורות שנולדו להיות אִמהות, וזו בדיוק בר. כשהיא עם הילדים שלי שום דבר אחר לא מעניין אותה. כמובן שאני מבלה איתה הרבה גם בלי הילדים והיא כמו כל חברה אחרת, רק שאצלה לפעמים יש סיפורים יותר מעניינים...".

וכל מיני נסיעות למייקל קורס במילאנו ולדסיגואל בברצלונה.

"נכון. החיים של בר, עם כל הנסיעות לחו"ל, הם לא פשוטים, והיתרון הגדול שלה הוא שהיא אף פעם לא נוסעת לבד. יש המון רגעים מתים בנסיעות העבודה האלה, וזה נורא מבאס אם אתה עם עצמך. אז היא תמיד מבקשת 'פלאס וואן' והיא עושה את זה מהרגע הראשון בקריירה שלה. אז כן, הייתי איתה בברצלונה כשהיא פתחה וסגרה את התצוגה של דסיגואל, ובמילאנו היינו בפתיחת חנות של מייקל קורס. היינו שם גם בדינר שאירחה עורכת 'ווג' איטליה פרנקה סוזאני באיזו טירה מטורפת עם סטייל למות ועם כל מיני אורחים שווים כמו אנה דלו רוסו.

"מדהים להיות בסביבה של אנשים חשובים מתעשיית האופנה העולמית ולראות כמה מכבדים את בר וכמה יש לה מקום של כבוד בתעשייה הזו. היא משתלבת בקלות ויש לה גרייס וחן כזה, והיא בלתי אמצעית. החיים שלה מטורפים, אבל זה לא פשוט לעמוד שם במקום הזה, צריך המון ביטחון".

שיש לה?

"אין אף אחת ששלמה עם עצמה, לכולנו יש אישיוס. אני יכולה להגיד לך שאני יושבת עם שלי גפני, יעל בר־זוהר ובר רפאלי וכולנו מקטרות על איך שאנחנו נראות. לכל אחד יש משהו שמפריע לו".

את מאוד מפרגנת לנשים שסביבך.

"בטח. אמנם החברות שלי יפהפיות ופוטוגניות, אבל לא מדובר בחברות פוטוגנית אלא בקשר חזק ועמוק שעמד במבחני מציאות מכל הסוגים לאורך השנים: גירושים, אבל, הפלות ונפילות. תמיד הענקנו וקיבלנו – כל אחת בתורה – המון כוח מהעוגן החזק והיציב הזה. בעיניי החברות שלי הן הנשים הכי שוות, עוצמתיות, חכמות ומתוקות בעולם.

"קוראים לנו 'המשפיעות' בגלל כתבה שהתראיינתי אליה בעבר ושבמסגרתה נשאלתי מיהן הנשים שהשפיעו עליי בחיים. מן הסתם יצא שאלו הנשים שמקיפות אותי: חברותיי, וגם אמא שלי, ג׳ולי חמותי ואודטה היקרה והמדהימה.

"באותה רשימה הייתה גם אומה תורמן. יצא לי להלביש אותה ולגלות שהיא האדם הכי נחמד ומעורר השראה בחיוביות ובקסם הפשוט שלה. נפגשנו בחתונה של עמליה דיין (בִתם של אסי ואהרונה דיין, מ"ז), שהיא חברת ילדות שלי. בזמן שהיא הייתה בארץ לחתונה היא קיבלה הזמנה ספונטנית לביקור אצל מלך ירדן. היא לא הייתה ערוכה לכך מבחינת בגדים ולכן ביקשה את עזרתי. הייתי אז בהריון, וכשהבאתי לה את הבגדים היא הושיבה אותי, הניחה לי כריות מתחת לרגליים ורצתה לעשות לי מסאז׳ ברגליים. ברצינות! הייתי ממש צריכה לשכנע אותה שתרד מזה.

"היא אהבה את כל מה שהבאתי לה ולקחה כמעט כל מה שמדדה. כל פריט היא הדגימה לי בריקודים, כשברקע הילדים שלה ואבא שלה, הסוויטה במלון שכולה מבולגנת ומלאה משחקים. באיזשהו שלב העוזרת האישית שלה, שגם היא נראית מעולה ומקסימה, אמרה לה 'טוב, די, את זה את לא צריכה, ומותגים כמו פראדה וגוצ׳י את מקבלת בהנחה גדולה'. אבל כנראה שהיה לה מוּד לשופינג. זה לא עניין אותה והיא רצתה הכל".

עם יב"ז וחברות נוספות. קשר חזק ועמוק שעמד במבחנים רבים (מתוך האלבום הפרטי)
עם יב"ז וחברות נוספות. קשר חזק ועמוק שעמד במבחנים רבים (מתוך האלבום הפרטי)

הלקוחה מספר 1

דמות ציבורית נוספת שרינגלר עובדת איתה היא שרה נתניהו, שעליה יש לה נקודת מבט אישית ושונה מהמקובל: רינגלר הפכה למעריצה של נתניהו. "שגב מבשל בבית ראש הממשלה בירושלים בכל פעם שמגיעים לשם אורחים חשובים, כמו ראש ממשלת אנגליה או הילרי קלינטון", היא מספרת. "הוא עושה שואו גדול עם בישול מולקולרי, אש ועשן והמון גימיקים, והם עפים עליו. ראש הממשלה תמיד אומר לי ששגב מבלבל את האורחים.

"זה התחיל מזה ששגב המליץ לשרה על ז'אן (מעצב השיער ז'אן כהן, מ"ז), שהוא גם הספר שלי, שעכשיו צמוד אליה. עם הזמן נוצר קשר ביני לבינה, והיום אני מביאה לה בגדים. אני לא עושה איתה קניות כי היא לא יכולה לצאת לקניות. אני מביאה לה דברים, והיא מודדת ובוחרת. אני מביאה לה הרבה אופנה ישראלית, קסטרו והוניגמן וגדי אלימלך ומאוזנר וגם זארה ומנגו, ורק מדי פעם דברים יקרים יותר מ'פקטורי 54'. למרות מה שכולם חושבים, אין לה תקציב גדול ואסור לה לקבל מתנות, אז אם היא קונה, זה רק את הדברים הזולים".

זוגיות בתנועה מתמדת

במקביל לחברויות הרבות, רינגלר בורכה גם בזוגיות מעוררת קנאה. היא ובעלה נפגשו לפני 12 שנים, כששגב היה עדיין מגיש של פינות אוכל בתוכנית של אודטה. הם יצאו לדייט אחד שגרר אחריו חופשה משותפת בפריז ונפרדו עקב אי התאמה. שנה אחר כך השניים נפגשו שוב כששגב הזמין את רינגלר לתוכנית הטלוויזיה שלו, שבה בישל בכל פעם עם חבורת בנות אחרת. באותה פעם זה תפס ומאז הם ביחד, מגדלים באושר ובעושר את הבנים ליאו, 8.5, דניאל, 5 וליבי, 1.5.

מאז הפך שגב למפעל של איש אחד. חוץ משלוש מסעדות שהוא מפעיל, בהרצליה, בתל אביב ובראשון לציון, הוא משמש גם כשף הראשי של אל־על, יש ליין מוצרים על שמו שנמכר ברשתות המזון, לאחרונה יצא ספר הבישול השלישי במספר שלו, הוא פרזנטור של חברת מוצרי חשמל למטבח, עובד על תוכנית טלוויזיה חדשה, פותח בקרוב מסעדה חדשה בהוד השרון ועובד על עוד שלושה פרויקטים חדשים בתחום המסעדנות.

נשמע שיש לך בעל היפראקטיבי עוד יותר ממך.

"לגמרי. שגב כל הזמן ממציא, הוא לא נח לשנייה. נכון, כשהכרתי אותו כל זה לא היה, אבל כבר אז היו לו כל התוכניות האלה והוא טרח לספר לי אותן מהשנייה הראשונה שלנו יחד".

איך מצליחים לשמור על הזוגיות עם כל כך הרבה עבודה, חבורה ענקית של חברות ושלושה ילדים קטנים?

"כולם שואלים אותי 'מה הסוד שלך? איך הוא אוהב אותך כל כך?', אבל אין לי סוד. שנינו מאמינים שהעסק הכי חשוב שלנו זה הזוגיות, ואין סיכוי שאפשר להצליח בזה בלי לתחזק את זה".

מי שתקרא את הכתבה הזאת עוד עלולה לחשוב שהחיים שלך מושלמים. ספרי לי גם על התמודדות שלך - מה הייתה החוויה הקשה ביותר שלך במסגרת עבודתך בתעשיית האופנה?

"המקצוע הזה, עם כל הזוהר שלו, הוא מקצוע קשה. מדובר בעבודה מאוד מאתגרת. מתמודדים בה עם אנשים מפוצצי אגו ועם לקוחות עם תקציבים גדולים, שמשקיעים המון כסף ואסור לאכזב אותם. החוויה הכי קשה שהייתה לי התרחשה באותם צילומים אייקוניים של 'פלפל' עם בר ויעל.

"הייתי בת 30 וזו הייתה העבודה הכי חשובה שהייתה לי עד אותו יום. הייתי בדרך לשדה התעופה לקראת טיסה לזנזיבר, עם מזוודות על גבי מזוודות של ציוד סטיילינג, ואז אמא שלי התקשרה אליי וסיפרה שאבא שלי נפל מהמיטה וקיבל מכה בראש והם בדרך לבית החולים. ידעתי שזה לא משהו טוב, אבל ידעתי גם שאני חייבת לקחת אחריות ולנסוע – לא יכולתי לדפוק להם את ההפקה. נסעתי עם תקווה גדולה שיהיה טוב, אבל אבא שלי למעשה גסס במשך הזמן שהייתי שם, ואני לא ידעתי כי לא היו לנו פלאפונים והתקשורת הייתה מאוד קשה.

"בדרך חזרה עשינו עצירה ללילה באתיופיה ויצאנו לשוק המקומי. פתאום הרגשתי חולשה בכל הגוף ונתקפתי אובססיה לקנות לאבא שלי משהו יהודי. אחרי חיפושים מצאתי תליון מגן דוד וקניתי שניים. כשהגעתי לארץ וראיתי את אמא שלי ואת שלי מחכות לי בשדה התעופה הבנתי מיד שהוא נפטר. בדיעבד גיליתי שהוא נפטר באותו הרגע שבו קניתי את התליון. שמתי תליון אחד בקבר שלו ואחד ענדתי במשך שנים. למעשה, בגלל העבודה שלי לא זכיתי להיפרד מאבי.

"ויש פה גם מסר לסטייליסטים, כי הרבה אנשים חולמים להיות במקצוע הזה, אבל אז מגיעים לסט ושואלים אותי 'מתי כבר מסיימים?' ומספרים לי שהם קבעו עם חברה לשעה הזו והזו. אני מנסה להסביר להם שבסטיילינג, כמו בכל מקצוע שאתה רוצה להצליח בו, אתה צריך להיות טוטאלי, ולא משנה מה, יש לך אחריות מאוד גדולה".

תעשי לנו סטיילינג

ביקשנו מרינגלר מדריך קצר לטרנדים שנכונים לעכשיו וגם לאמיתות סטייל על־זמניות

הטרנד המוצלח לקיץ זה: "הטרנד האתני, רקמות, דברים שנראים כמו עבודת יד, בדים קלילים וגלביות. הייתי במרקש וחזרתי עם ערימת גלביות שאין מה לעשות איתה, כי הכל בדים עבים ושרוולים ארוכים. צריך גלביות מותאמות לישראל".

הטרנד המוצלח לחורף הבא: "מחויט. הכל הולך להיות מאוד נקי. זה לוק שאני מתחברת אליו בקלות. הרבה פעמים אנחנו נורא מתאמצות, כשבעצם כל מה שאנחנו צריכות כדי להיראות מעולה זה גזרות חדות, גיאומטריות וישרות".

פריט שכל אישה חייבת בארון: "שמלה. אני נטרפת שנשים אומרות לי שלא מתאים להן שמלות. אין אחת שלא תמצא את השמלה הנכונה בשבילה. לא ללכת עם שמלות זה לוותר על משהו נורא מהותי בנשיות שלך. בעיניי זה הכי מחמיא והכי קל ללבוש".

אאוטפיט שגברים הכי אוהבים: "לצערי זה יהיה ג'ינס. כשאני שמה ג'ינס שגב מתעלף. או אוברול שחור, הוא משתגע מזה, הוא נטרף. כנראה שגברים מתחברים למראה טבעי וצעיר. אבל זה לא שאני אומרת שג'ינס זה פריט חובה. ממש לא. יש נשים שפשוט לא נראות טוב בג'ינס".

בלונד – טוב לכולן? "אני נורא אוהבת, וכן, לדעתי זה יפה לכולן. אפילו ביונסה, כשאני רואה אותה בשיער חום כהה, היא נראית לי פחות יפה. זה מאיר את הפנים ומרכך אותן. תמיד כששואלים אותי 'יפים לי הגוונים?' אני אומרת 'כן, תעשי עוד!'"

לכולן יפה בלונד. סנדרה רינגלר (צילום: דודי חסון)
לכולן יפה בלונד. סנדרה רינגלר (צילום: דודי חסון)

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle: