אחרי שנים של שעמום מונוכרומטי, שבהן אפילו ילדים לאמהות מודעות ואופנתיות הולבשו (אפשר לשער שבניגוד לרצונם) באפור-שחור נוגה – סוף סוף יש תקווה: הצבע חזר.

טרנד הקולור-בלוק הביא אל חיינו בשלוש השנים האחרונות שלל ורוד וצהוב זרחני, והקיץ נוספו לו גם כל גווני הגלידה. רק מה, הססגוניות העליזה ושפע הצבעים שמשתולל מסביב שמים ברקס חזק כשזה מגיע אל נשים שחצו את החמישים. אלה, איכשהו, נשארו נאמנות לקשת גוונים קלאסית, שבמילים קצת פחות פוליטיקלי-קורקטיות אפשר להגדירה כאפרורית, בסיסית, חסרת תעוזה. יש הרבה שחור ולבן, יש חומים בכל גוון, יש אולי מעט כחול. רק לעתים נדירות תזהו ברחוב גברת שגם התבגרה אל מעבר לחמישים, וגם התגברה על פלטת הצבעים הבסיסית הזו.

אז אני כאן לספר לכם על אחת כזו, יחידה ואהובה במיוחד, תמר אברמוביץ. תמר היא האמא של חבר טוב – העיתונאי / סופר / שחקן יובל אברמוביץ, והיא הדוגמה המשגעת לאישה שיודעת לרתום את הצבעים לכרכרה שלה.

תמר אברמוביץ, תמיד רותמת את הצבעים לכרכרה שלה
תמר אברמוביץ, תמיד רותמת את הצבעים לכרכרה שלה

השחור עבר ללילה

כל מפגש עם תמר מעורר אצלי התפעלות אמיתית. היא צבעונית, מותאמת, נונשלנטית, ומאוד לא מעייפת ולא מתאמצת. איכשהו, כל מפגש כזה נדרש לסבב חקירות מצדי: מאיפה זה? וזה? ומאיפה זה?

נונשלנטיות לא מתאמצת
נונשלנטיות לא מתאמצת

תמר היא ההשראה שלי לגיל חמישים פלוס, ולכן בחרתי להתמקד בה ובסטייל שלה בפוסט הזה, שתהיה השראה גם לנשים אחרות בגיל הרלוונטי. היא עוזרת אישית ליו"ר והמנכ"ל של חברת כוח האדם ORS, והיא קמה לעבודה בכל בוקר בהתלהבות ובשמחה, כבר 16 שנה ברציפות, כאילו שזה היום הראשון שלה שם. ארון הבגדים שלה מעיד על אישיותה המגוונת: יש שם פריטים של זארה, מנגו, סיגל דקל, H&M, דפנה לוינסון, טלי אימבר, ירון ליבנה ו-FRIDA. כלומר: שילוב בין טרנדים של רשתות אופנה לבין מעצבים שמכבדים את גוף האישה, ומייצרים קלאסיקות על-זמניות.

תמר אומרת שעד גיל חמישים שלטו במלתחה שלה הכחול והשחור בכל שעות היממה, אבל בשנים האחרונות היא גילתה שלצבעים הבהירים יש עליה "נוכחות טובה יותר". ככל ששילבה צבעים נוספים, בהם אדום, ורוד או צהוב – השחור והכחול עברו לשעות הלילה.

לצבעים הבהירים יש "נוכחות טובה יותר עליה"
לצבעים הבהירים יש "נוכחות טובה יותר עליה"

מודעות מונעת מבוכות

תמר שומרת על גזרה נהדרת בעזרת המשמעת העצמית החזקה שלה: אכילה מועטה, הרבה ירקות, אפס נשנושים בין הארוחות והרבה הליכות רגליות. כך היא מרשה לעצמה להמשיך ולהשתעשע באופנה כמו בת עשרים, אבל עם החוכמה של גילה, שמונעת ממנה מבוכות. "לא כל טרנד חדש מתאים לי ולגילי. חצאיות מיני, טיץ או מכנסונים יושבים יופי על נכדתי שירה בת השש, אבל לא עליי", היא מסבירה את המובן מאליו. אכן, אם תביטו מדי פעם מסביב, תבינו גם אתם שהרגעים המביכים של העשור השישי באים לידי ביטוי בעיקר בניסיונות לנכס טרנדים. חושפני מדי או צמודים מדי זה פשוט לא מתאים מדי. לא משנה כמה את חתיכה לוהטת גם בגיל 60.

עם הנכדה, "לא כל טרנד מתאים לכל גיל"
עם הנכדה, "לא כל טרנד מתאים לכל גיל"

והנה טיפ לחיים טובים בכל גיל, על פי תמר: "להיות חיוניים, ליצור חיוניות. לא להגיד 'קשה לי', לא לדחות הזדמנויות, לא לריב, לא להתעצבן, לא לכעוס. להשתדל להיות בחברת ילדים וצעירים, ופשוט לחייך".

ואכן, המאפיין העיקרי של תמר הוא החיוך שלה. היא מחייכת הרבה, תמר וזה אולי האקססורי היפה ביותר לכל בגד.

חיוך הוא האקססורי יפה ביותר לכל בגד
חיוך הוא האקססורי יפה ביותר לכל בגד
לעוד פריטים צבעוניים בהשראת תמר, הקליקו כאן

שלכן באהבה

שירלי

עקבו אחרי שירלי באינסטגרם- shirlyglick

לפוסטים קודמים: