חודש ספטמבר נחשב לחודש החשוב ביותר בעולם האופנה, ולצד הגיליונות הגדולים והמושקעים של המגזינים השונים, נחשפת בו גם רשימת המתלבשים הטובים ביותר בעולם של וניטי פייר. כמדי שנה, הרשימה הנחשבת מחולקת לשבע קטגוריות: נשים, גברים, זוגות, אוריג'ינלס (מחלקה המוקדשת לדמויות עם סטייל ייחודי ומעניין במיוחד), מקצוענים (המוקדשת לדמויות מתוך תעשיית האופנה), בחירת העורך, ואחרונה חביבה – היכל התהילה, המקום שבו עושים כבוד מיוחד לכוכבי האופנה הגדולים והמשפיעים ביותר.

את הרשימה החדשה מובילות שחקניות הוליוודיות כמו קייט בלנשט, לופיטה ניונגו ואמה ווטסון, לצד נסיכות ובנות מלוכה דוגמת הנסיכה מרי מדנמרק, מלכת הולנד מקסימה והנסיכה הבריטית קייט מידלטון, אשר נבחרה, לצד קרל לגרפלד, תחת הכותרת "היכל התהילה". מידלטון היא דיירת קבע ברשימת המתלבשות הטובות של המגזין ומככבת בה זו הפעם החמישית, מתוכן ארבע שנים ברציפות. הפעם הראשונה שבה הופיעה מידלטון ברשימה היתה בשנת 2008, כשרק החלה לצאת עם הנסיך וויליאם ובטרם נשאה את התואר הדוכסית מקיימברידג'.

עוד בערוץ האופנה

לופיטה ניונגו. הפכה לאייקון אופנה בולט ב-2014 (צילום: gettyimages)
לופיטה ניונגו. הפכה לאייקון אופנה בולט ב-2014 (צילום: gettyimages)

רשימת הנשים של וניטי פייר לא מפתיעה במיוחד בבחירותיה ומסמנת את הכוכבות הגדולות של התקופה האחרונה על השטיחים האדומים. עם זאת, יש בה כמה שמות חדשים ומפתיעים, כמו השחקניות מישל דוקרי ואמי רוסום, היזמית הנודעת ונסה גטי והעיתונאית האיטלקייה ביאטריס בורומאו בת ה-28, שניחנה בסטייל אלגנטי ויוקרתי בשילוב ניחוח צעיר ואופנתי.

בזכות הכובעים: פארל וויליאמס (צילום: gettyimages)
בזכות הכובעים: פארל וויליאמס (צילום: gettyimages)

גם בגזרת הגברים לא נצפו הפתעות גדולות. עבור שחקן הפוטבול האמריקאי ויקטור קרוז זוהי כניסה ראשונה לרשימה, אך הוא סלל את דרכו אליה בעזרת הופעות בשורה הראשונה בתצוגות הגברים האחרונות של ז'יבנשי ולואי ויטון. התעוררות מראה הדנדי באופנת הגברים בשנים האחרונות באה לידי ביטוי ברשימה, עם נוכחות גדולה של גברים המציגים מראה מחויט ומפונפן כמו השחקנים הבריטיים בנדיקט קמברבאץ', אידריס אלבה ואדי רדמיין. עוד ברשימה: השחקן ניל פטריק האריס, האמן האמריקאי ג'ף קונס והמוזיקאי פארל וויליאמס, שזכה לחתום את הרשימה בעיקר הזכות הכובע המוזר בעיצובה של ויויאן ווסטווד שהוא חובש בשנה האחרונה. מחלקת "הזוגות האופנתיים" מציגה הפעם דווקא אנשים מפורסמים פחות, כאשר הזוג המוכר ביותר הוא השחקן קולין פירת' ואשתו ליוויה.

הדנדי החדש: בנדיקט קמברבאץ' (צילום: gettyimages)
הדנדי החדש: בנדיקט קמברבאץ' (צילום: gettyimages)

רשימה מפתיעה במיוחד מתגלה במחלקת האוריג'ינלס, אותה פותח מלך הממלכה האסיאתית הקטנה בהוטן וסוגרת הסופרת דונה טארט. לשניים סגנון לבוש מקורי ומפתיע, על אף שהוא אינו נחשב "צעקני". רשימת ה"מקצוענים" היא המעניינת ביותר, כיוון שהיא כוללת מספר דמויות מפתח מתעשיית האופנה של השנים האחרונות, כמו הדוגמנית קרלי קלוס, יזמית האופנה באינטרנט סופיה אמורוסו, עורכת טין ווג איימי אסטלי, האמן ריינר אנדריסן, נטלי מסנט מהאתר נט-א-פורטה, ואנדרו בולטון, האוצר הראשי של מחלקת התלבושות במוזיאון המטרופוליטן בניו יורק.

גם אופנתית וגם דוגמנית: קרלי קלוס (צילום: gettyimages)
גם אופנתית וגם דוגמנית: קרלי קלוס (צילום: gettyimages)

את הרשימה חותמים שלושה: סטייסי בנדט, מנכ"לית והמעצבת הראשית של המותג אליס & אוליביה, הנסיכה קייט מידלטון וקיסר האופנה קרל לגרפלד. השניים האחרונים הם ללא ספק האורקלים הנוכחיים בתעשיית האופנה, והשפעתם על האופן שבו אנו מתלבשים גדולה משאפשר לחשוב. הם קובעים ומאמצים טרנדים, ופועלים לפיזור החוש האסתטי שלהם על פני המים, בין אם בתצוגות ענק שלגרפלד מקיים ברחבי העולם (השנה, לדוגמה, קיימה שאנל תצוגות בטקסס, סין ודובאי), או בנסיעות הרבות של מידלטון למקומות שונים ומרוחקים, שבהן היא מציגה ומקדמת לא רק את פעילותה הפילנתרופית, אלא גם מעצבים ומותגי אופנה רבים.