הפסקת האש ההומניטארית שנקבעה היום (רביעי) לשעה שלוש אחר הצהריים, נפלה לבר רפאלי בול בזמן. באותה השעה בדיוק החלו הצילומים לקמפיין סתיו-חורף 2014-15 של חברת הודיס, ורפאלי התפנתה למפגש עם התקשורת ושידרה רצינות ואיפוק, שהשתלבו נהדר באווירת הנכאים על הסט. אין מה לעשות, אלו ימים לא קלים לכולנו, אך העסקים צריכים להתנהל בשגרה מסוימת.

עוד בערוץ האופנה

לבושה במכנסי פוטר הדוקים במראה ג'ינס, גופייה אפורה וז'קט אופנוענים, הציגה רפאלי חזות שקטה וסולידית. כמוני כמוכם, גם היא צריכה להתמודד עם הרקטות שחגות מעל ראשינו השכם וערב. "איך אני מתמודדת? כמו כולם", היא אומרת בראיון ל-Xnet. "אני הרבה מול הטלוויזיה, מנסה לנהל שגרת חיים רגילה. זה לא שאני לא יוצאת מהבית, אבל שורה עליי הרגשת כבדות. אני מעדיפה לראות חדשות מול הטלוויזיה, מאשר לצאת לשתות עם חברים".

כדמות ציבורית בעלת תהודה בינלאומית, את מרגישה צורך לעשות הסברה ישראלית בחו"ל?

"אני דוגמנית. אם הייתי רוצה לעסוק בהסברה או בדברור של מדינת ישראל, הייתי פונה לפוליטיקה. כפי שידוע לך, לא פניתי לשם. קטונתי. יש אנשים שמבינים בזה יותר טוב ממני וזה לא התפקיד שלי. באופן טבעי, אני מסבירה המון על ישראל כמדינה יפה, שמחה, מודרנית, דמוקרטית, שוחרת שלום. גדלתי וחונכתי על הערכים האלה, לכן מבחינתי, להסביר מאיפה אני באה זה גם להסביר מי אני. זה לא מגיע ממקום של הסברה על מלחמות ישראל, כמו מלחמת המפרץ או מלחמת יום כיפור".

וברמה האישית, מן הסתם את מנהלת שיחות עם חברים מחו"ל.

"השיחות שלי עם חברים הן שיחות אישיות. הם מתעניינים בשלומי. הם לא צריכים אותי כדי לדעת מה המצב כאן. גם אף אחד לא שואל שאלות על פוליטיקה, אלא על המצב האישי שלי".

טוב, בשביל זה יש את ה-CNN או ה-BBC.

"כן הא, למרות שהסיקור שלהם לא תמיד מציג את הסיטואציה האמיתית, כפי שהיא כאן".

את רואה את עצמך מגדלת כאן ילדים?

"ברור, איזו שאלה. אני לא מעוניינת לחיות בשום מקום אחר".

עם למעלה מ-1.4 מיליון עוקבים באינסטגרם, רפאלי בוחרת להנגיש למעריציה בעולם את הסיטואציה הנוכחית בישראל דרך פילטר חיובי ועטוף בסולידריות ישראלית. לפני כשבועיים, עם תחילת הלחימה בעזה, היא פרסמה תמונה שלה על חוף הים, מלווה בציטוט: "אין דרך מכובדת להרוג, אין דרך עדינה להרוס ואין שום דבר טוב במלחמה חוץ מסיומה", אותו ייחסה לאברהם לינקולן, נשיא ארצות הברית ה-16. הפוסט התמים הזה הרעיש את הרשת. גם בגלל המסר הפייסני ששיגרה רפאלי לעולם ובעיקר כי הציטוט אינו של לינקולן, אלא נכתב עבור סרט הוליוודי.

בשני מקרים נוספים, העלתה רפאלי תמונות של חיילי צה"ל, ותמונה נוספת של שני קצינים שהצטלמו ליד מודעה בכיכובה. לצד התמונה כתבה: "זה גרם לי התרגשות גדולה. תודה רבה לחיילים שלנו. בבקשה תשמרו על עצמכם ותחזרו הביתה שלמים".

רפאלי היא שועלה מיומנת בתפעול רשתות חברתיות, אבל גם הפעם, על אף המסרים התומכים, היו מי שתקפו אותה. על אי שירותה הצבאי ("אני לא חושבת שאני יכולה היום לתרום למצב הלחימתי בעזה", היא אומרת היום), ומנגד, על תמיכתה בצה"ל, בעיקר מצד עוקבים פרו-פלסטינים. המדיניות של רפאלי באינסטגרם היתה ונותרה ללא שינוי: להשאיר באוויר את כל התגובות, למעט קללות. "אני לא מסננת. גם כי קשה לעקוב אחרי אלפי ההודעות שנכתבות שם, גם כי אני חושבת שיש מקום להשאיר דעות", היא אומרת. "את הקללות אני נוהגת למחוק, בעיקר כי עוקבים אחריי הרבה ילדים ובני נוער, ואני לא חושבת שיש מקום שהם יראו את זה".

הבעת תמיכה גדולה בחיילי צה"ל.

"נכון. אני חלק מהמדינה הזאת ואני תומכת בפעילות צה"ל ומתפללת שכל החיילים יחזרו הביתה בשלום".

עלה בדעתך לנסוע לריכוזי החיילים בדרום ולהרים להם את המורל?

"רציתי לנסוע לבקר חיילים בבתי חולים, אבל מבית החולים ביקשו ממני לא להגיע. אמרו לי שיש שם מספיק בלגן. אז אני מקווה לנסוע כשהמצב יירגע".

מנגד, יש מלחמה נוספת מבית - תוקפים אנשים על דעותיהם. את לא חוששת להביע דעה בנושא?

"ממש לא. אני חושבת שאני אומרת את הדעות שלי מבלי לחשוש".

וכשאת שומעת את חברך הטוב אייל גולן קורא ל"אנשי הבידור שמצאו זמן לצאת נגד המדינה", ביניהם אורנה בנאי ואורלי ויינרמן, להפקיד את הדרכונים, "כי יהודים וישראלים אתם לא!" - זה לא צורם לך?

"באופן אישי לא שמעתי את הדברים, אז אני לא יכולה להגיב עליהם. אני חושבת שיש מקום לכל הדעות. לפני כמה ימים ראיתי תוכנית טלוויזיה עם חנוך דאום, שאמר, 'למי אכפת הדעה הטיפשית של אורלי ויינרמן', שעשו ממנה עכשיו כותרות יומיות. אותו הדבר אורנה בנאי. זה חשוב שלאנשים יהיו דעות וחשוב שהן יאמרו, אבל למה זה צריך לקבל כותרות ראשיות בעיתון?"

שלט החוצות שבו הושחתו פניה של רפאלי. "אני רואה בזה משהו מבדר. לא שום דבר מעבר" (מתוך עמוד הפייסבוק של ישראל חופשית)
שלט החוצות שבו הושחתו פניה של רפאלי. "אני רואה בזה משהו מבדר. לא שום דבר מעבר" (מתוך עמוד הפייסבוק של ישראל חופשית)

בימים אלו פותחת רפאלי את העונה השנייה שלה כפרזנטורית של הודיס, לצדו של המוזיקאי הבובתי רד אורבך. כניסתה אל המותג לוותה בהרבה רעש תקשורתי, בעקבות סרטון הפרסומת שנפסל לשידור לפני עשר בלילה, על ידי הרשות השנייה. הסיבה: סקסיזם בוטה. בשיחה איתה מסרבת רפאלי להבין את העליהום, או את הביקורת הפמיניסטית שנכתבה ברשתות החברתיות. "יש לי גבולות אדומים, שהם פרסומות בעירום", היא אומרת. "אני לא חושבת שהסרטון הזה היה מחפצן, כמו שאתה אומר. אני בוחרת להסתכל על הצד החיובי. אני בעד הכוח הנשי שיש לנו, ואני אוהבת להראות אותו ולהשתמש בו".

אחת המודעות בכיכובך הושחתה בשלט חוצות. איך הגבת כשראית שמחקו לך את הפנים?

"זה הצחיק אותי. זה כמו שאני רואה שאנשים שמצטלמים מחוץ לחנות של הודיס ומדביקים את הפנים שלהם במקום הפנים של רד, או מנסים לחקות את התנוחה שלו. אני רואה בזה משהו מבדר. לא שום דבר מעבר".