פאפיז אנד בייביז (גורים ותינוקות) הפכו כבר מזמן לשם קוד לשוברי הקופות הגדולים של האינסטגרם, מגרפות הלייקים הגדולות ביותר, אם תרצו. אבל מי שעוקב באדיקות אחר חשבונות האינסטגרם של דמויות מעולם האופנה והבידור, ודאי נחשף לאחרונה למגמה חדשה שמתפתחת בתחום – סלבס שמעלים תמונות עם תינוק חייכן שאינו שלהם, כזה שהושאל לידיהם כסוג של אקססורי חדש לצילומים.

ברבים מהמקרים שבהם נתקלנו ברשת החברתית, מדובר באושיות שטרם זכו להפוך לאימהות או אבות. אפילו נינט, שרק השבוע רתחה בתקשורת על העיסוק בהיריון הפרטי שלה, נתפסה באינסטגרם עושה קוצי-מוצי לתינוקה של העיתונאית קרן נתנזון ויץ מ-Ynet, שהגיעה לסט הצילומים של חברת דלתא מצויידת בבנה אור, ומתרגלת אימהות בטרם עת.

עוד בערוץ האופנה

נינט אינה מבשרת המגמה. היא רק מצטרפת לדמויות בולטות בעולם שעושות בחודשים האחרונים בייביסיטר בתמונות לילדים של אחרים, ביניהן ריהאנה, קייטי פרי, קלי אוסבורן, קארה דלווין, ריקרדו טישי, ג'ואי ג'ונאס וקארין רויטפלד. קארה דלווין, למשל, הילדה הפרועה של עולם הדוגמנות, הצטלמה בסוף השבוע האחרון מאכילה מבקבוק את אחיינה הצעיר אטיקוס, שנולד בחודש שעבר לאחותה הגדולה קלואי דלווין ולבעלה אדוארד גרנט. דלווין העלתה את התמונה יחד עם הכיתוב I love Atticus, וגרפה למעלה מ-300 אלף לייקים תוך פחות מיממה. גם אבי התינוק, גרנט, העלה תמונה דומה לחשבון שלו וכתב: "סוף שבוע מלא באהבה של דודה".

במקרה אחר, גם הוא מהשבועיים האחרונים, הציגה ריהאנה בטוויטר (את האינסטגרם סגרו לה, להזכירכם) את התינוקת החדשה שנולדה לבת דודתה, נואלה אלסטרום. בתמונות רואים את התינוקת הזערורית שוכבת על החזה של ריהאנה בפוזה שמזכירה תמונות בית חולים רגע אחרי הלידה, וכתבה כי היא מאוהבת עד כלות בתינוקת הצעירה. מוקדם יותר היה זה זמר הפופ ג'ו ג'ונאס, שהציף את האינסטגרם שלו בתמונות שלו עם אחייניתו החדשה, אלינה רוז, שנולדה לאחיו קווין ואשתו דניאל בתחילת פברואר. האם מדובר בדימוי משפחתי שכוכבים ללא משפחה מבקשים לאמץ לעצמם?

התשובה לא ודאית, אבל מה שכן ברור זה שאת הטרנד הזה יש לזקוף לזכותה של התינוקת המפורסמת ביותר של העת האחרונה, הלא היא נורת' ווסט, בתם של קים קרדשיאן וקניה ווסט, שמאז יצאה לאוויר העולם לא מפסיקה לככב בכל מגזין אופנה שמחשיב את עצמו. מהר מאוד הבינו גם החברים של הוריה, ביניהם מעצב האופנה ריקרדו טישי ועורכת ווג פריז לשעבר קארין רויטפלד, כי לילדה יש יכולות למגנט אליה אלפי לייקים, והחלו מצטלמים איתה למזכרת. רויטפלד עצמה היא כבר סבתא גאה, שלא מפסיקה להעלות באינסטגרם תמונות של נכדתה רומי מבתה ג'וליה רסטוין-רויטפלד.

אפילו עורכת ווג אמריקה אנה ווינטור, אשת הקרח של תעשיית האופנה, לא נשארה אדישה אל מול הארפר בקהאם, בתם של ויקטוריה ודיוויד, כשישבה לידה בתצוגת האופנה של ויקטוריה לפני מספר חודשים. החיוך של ווינטור בתמונה הוא סוג של היסטוריה, שכן מדובר באישה שקשה לגרום לה אפילו למצמץ. ובכלל, סיכוי גבוה שהאושר הגדול הקורן מפניהם של המפורסמים שלוקחים חלק במגמה, הוא תוצאה של העובדה שמדובר בתינוקות שמיד בתום הצילום חוזרים לטיפולם המסור של הוריהם הביולוגיים.