זה לא סוד שמלבד כדורגל, קרנבל וקו ביקיני דקיק, הייצוא המרכזי של ברזיל הוא דוגמניות לוהטות במיוחד. במהלך השנים האחרונות סיפקה ברזיל שלל בלתי נדלה של דוגמניות שכבשו את המסלולים של ויקטוריה'ס סיקרט ואת הקמפיינים הנחשבים, והפכו לכמה מהשמות המובילים בתעשיית האופנה העולמית.

"המסורת בברזיל היא שבנים משחקים כדורגל ובנות משחקות באופנה", אמרה בראיון דוגמנית העל הברזילאית אלסנדרה אמברוסיו, אחת מרשימה נוצצת במיוחד של דוגמניות שהתגייסו כדי לתמוך בקבוצה המקומית. למעשה, עוד לפני שהחלו המשחקים התגייסו הדוגמניות הברזילאיות המבוקשות רקל צימרמן, אדריאנה לימה, איזבלי פונטנה ואמברוסיו עצמה לראיון בגיליון יוני של מגזין ווג האמריקאי, כולל הפקת אופנה בהשראת משחקי הכדורגל שצילם סטיבן מייזל.

עוד בערוץ האופנה

"בכל מה שנוגע לברזיל, לכדורגלנים שלנו יש את כל העולם מונח בכף ידם. כדורגל מבחינתנו זו דת", סיפרה בעיניים לחות ומבט מעריץ איזבלי פונטנה לאתר של מגזין ווג, כשהיא מכוונת את תשוקתה לשחקן הצעיר והמדובר ניימאר. "הוא הרבה יותר גדול וחשוב מדוגמניות בעיניי", הוסיפה לא אחרת מאשר אדריאנה לימה. "כדורגל זה דבר שנמצא אצלנו ב-DNA".

"כדורגל זו המתנה הראשונה שכל ילד ברזילאי מקבל", הוסיפה אמברוסיו, "ברגע שהם מתחילים לדבר, ישר נותנים להם כדור". "מבחינתנו ניצחון זה לא מספיק", מתפייטת צימרמן, "הניצחון הברזילאי שלם רק אם הוא מתקבל במה שנקרא אצלנו גינגה – התנועות של השחקנים והעידון שבו הם נעים. כדורגל הוא למעשה הבלט של ברזיל".

אלסנדרה אמברוסיו חושפת ציפורניים. "כדורגל זו המתנה הראשונה שכל ילד ברזילאי מקבל" (מתוך אינסטגרם)
אלסנדרה אמברוסיו חושפת ציפורניים. "כדורגל זו המתנה הראשונה שכל ילד ברזילאי מקבל" (מתוך אינסטגרם)

גם ג'יזל בונדשן, המלכה האם של הדוגמניות הברזילאיות שמחזיקה גם בתואר הדוגמנית הרווחית ביותר בעולם, מיהרה להצטלם לשער מגזין ווג ברזיל בתמונה שבה היא עטופה בדגל המדינה ולצדה ניימאר. אמברוסיו לא נשארה חייבת, והצטלמה עם דגל ברזיל לשער מגזין גלאמור הברזילאי.

הפרגון לנבחרת הכדורגל הברזילאית לא נשאר רק על דפי המגזינים, כשהנשים היפות משתמשות באינסטגרם כדי לתעד אינספור רגעים פטריוטיים. אמברוסיו, למשל, כבר העלתה לא מעט תמונות במחווה לקבוצת הכדורגל ואף צילמה את עצמה עם שני ילדיה הקטנים כשהם לבושים במדי הקבוצה ואוחזים בדגלים. בתמונות אחרות היא הציגה את המניקור החדש שלה בצבעי הקבוצה והצטלמה באצטדיון כשהיא אוחזת בדגל יחד עם מנחת "הטופ מודל הבאה של ברזיל" פרננדה מוטה, במהלך המשחק של ברזיל נגד קמרון.

ג'יזל בונדשן. המלכה האם של הדוגמניות הברזילאיות (מתוך אינסטגרם)
ג'יזל בונדשן. המלכה האם של הדוגמניות הברזילאיות (מתוך אינסטגרם)

גם ג'יזל, אשר על פי השמועות קיבלה הצעה להעניק את הגביע במסגרת טקס הסגירה של המשחקים, מקפידה על נוכחות פטריוטית ברשת החברתית. היא הצטלמה כשהיא מנשקת את חולצת הנבחרת בתמונה אחת, ועם כדורגל על הראש בתמונה אחרת.

הדוגמניות אדריאנה לימה, קרוליין טרנטיני ועמנואלה דה פאולה הצטלמו יחד כשהן אוחזות בדגל ברזיל, כאשר לימה אף תועדה על ידי צלמי הפפראצי כשהיא נכנסת לבר בניו יורק כדי לצפות במשחק לבושה בחולצת הנבחרת. מי שלא התביישו להוסיף קצת עור חשוף לחגיגת הכדורגל הן הדוגמניות אנה ביאטריס בארוס, שהעלתה תמונת עבר שלה בביקיני בצבעי ברזיל, ופרננדה טאבארס, אשר העלתה תמונה שלה בבגד ים צהוב כשהיא עטופה בדגל המדינה.

פרננדה טאבארס. מעודדת מהחוף (מתוך אינסטגרם)
פרננדה טאבארס. מעודדת מהחוף (מתוך אינסטגרם)

מי שהצליחה לעקוף את כל השמות הידועים יותר ולעורר סערה היא דווקא הדוגמנית איזבל גויארד, שהעלתה תמונה שלה לבושה בחולצת הנבחרת ותחתוני ביקיני קטנטנים בצבעי צהוב וירוק, והוסיפה את הכיתוב "קדימה ברזיל! אני לא הולכת להיות שם היום, אבל אני הולכת לעודד את המדינה שלי הערב מרחוק". אפשר לנחש שהתמונות הסקסיות עודדו בעצמן לא מעט אוהדים.

איזבל גויארד. גנבה את ההצגה (מתוך אינסטגרם)
איזבל גויארד. גנבה את ההצגה (מתוך אינסטגרם)

רק דוגמנית ברזילאית אחת לא השתתפה בחגיגה הלאומית. אנדרסה אורח, דוגמנית לא ידועה במיוחד שהתברכה בישבן בשרני, השקיעה מאמצים דווקא בניסיון להתגנב למתחם האימונים של פורטוגל, בטענה כי היה לה בעבר קשר רומנטי עם כריסטיאנו רונאלדו. הניסיון כשל, ולאחר הכחשות של שחקן הכדורגל היא גורשה מהמקום. אולי עכשיו הרוויחה ברזיל מעודדת נוספת.