הכתובת: לבונטין 3, תל אביב.

הגודל: 170 מ"ר.

הנפשות הפועלות: מעצבת האופנה קארין אביעז, הידועה בשם המותג קארין איי, חולקת את החלל עם תשעה יוצרים, אמני וידאו, מאיירים ומעצבים גרפיים.

הפסקול: שקט עסוק. "יש כאן אנשים שעובדים על תוכנות עריכה עם אוזניות", מסבירה אביעז.

חובה בסטודיו: קפה קרוב ואוכל טעים באזור.

מילה לקיץ: נוחות.

קארין אביעז בסטודיו. "אני מעדיפה את הבגדים שהם קצת שונים"

"צריך להיזהר על הראש, זה קצת כמו 'להיות ג'ון מלקוביץ'' פה", מזהירה מעצבת האופנה קארין אביעז בכניסה לסטודיו שלה, שנבנה כחצי קומה עליונה מעל חנות בגן החשמל. אל הסטודיו הזה עברה רק בחודש שעבר, ואווירת העולם האחר לא מסתכמת רק בתקרה הנמוכה במיוחד, אלא קורצת למבקר במקום מגורמים מפתיעים בפינות החלל – מצד אחד פסל של דוב שחור, ששימש בעבר כמחזיק מטריות בבית סבה וסבתה של אביעז, מצד שני בובות של גברת תפוח אדמה עם שיניים מחודדות, שיצרה האנימטורית מאיה קסלר.

עשר שנים נמצאת אביעז בתעשיית האופנה המקומית, בערך מאז שהמילה "אורבני" נכנסה ללקסיקון של כל תל אביבית עם חיבה לאפור. היא מעולם לא החזיקה בחנות משלה, והיא גם ממש לא מעוניינת באחת כזו, או בסטודיו שבו תעבוד לבד. "כשרק פתחתי היה לי סטודיו לבד של 15 מ"ר, ופשוט לא הגעתי אליו. אני לא יכולה להיות לבד בסטודיו. לסטודיו הזה עברנו יחד, כולנו כבר עבדנו באותו חלל קודם, ולפעמים אני שואלת אם זה לא יהיה פתאטי שבגיל 70 עדיין נהיה יחד בסטודיו, חבורה של מעצבים זקנים".

עד שזה יקרה, היא מעצבת בסטודיו את הדגמים, אשר נתפרים אחר כך במתפרה חיצונית ונמכרים בבוטיקים לנשים שמקפידות על מראה מתוחכם ולא מתאמץ. "הבוקר ניסיתי ללבוש טי שירט שעיצבתי פעם מפוליאסטר, ופשוט לא הייתי מסוגלת", אומרת אביעז. "הקיץ הזה בשבילי הוא סביב נוחות, נעימות וטבעיות, אפילו צניעות. כרגע אני לא מצליחה ללבוש אפילו בגדים שנראים לי קצת מגניבים מדי או משתלטים על המראה".

הרעיון הזה ניכר באוסף גדול של שמלות רכות בגווני שחור, אפור, אבן או בדוגמת פסים שתלויות על הקולבים, בין החוטים הצבעוניים לערימה של מגזינים. אביעז עצמה מספרת כי הפריט שהיא לובשת יותר מכל הוא דווקא טי שירט גסקה פשוטה – "אין בסיסית ממנה". לצדה נמצאת ה"בסט סלר" של העונה: חולצה ללא שרוולים עם הדפס של ירח דק. "נשים אוהבות לקנות כמו החברות שלהן", היא אומרת. "אני רואה אותן באות למכירות וקונות בדיוק את אותם פריטים. את הטי שירט הזאת, למשל, לא לקחתי לעצמי, פשוט כי כולן קנו אותה, ואני מעדיפה את הבגדים שהם קצת שונים".

  (צילומי קולקציה: דודי חסון)

"הקיץ הזה בשבילי הוא סביב נוחות, נעימות וטבעיות, אפילו צניעות". קולקציית הקיץ של קארין איי (צילומי קולקציה: דודי חסון)

3 סימנים שהקיץ הגיע לסטודיו של קארין איי

1. ישר לסל הקניות: שמלת מקסי עם שרוולים קצרים במראה של חולצת טריקו ארוכה, 675 שקל (לפני 30 אחוז הנחת סוף עונה)

2. זהירות, הרחובות מוצפים: חולצה ללא שרוולים בהדפס ירח דק, 450 שקל (לפני 30 אחוז הנחת סוף עונה)

3. אמנות זה לא רק למוזיאון: שמלת ויסקוזה עם טפטופי צבע בעבודת יד, 760 שקל (לפני 30 אחוז הנחת סוף עונה)