מי שכבר רכשה בחייה לפחות פאה אחת, יודעת שמדובר בהוצאה לא מבוטלת. כן, פאה היא עניין די יקר ולכן כשמחליטים לרכוש אחת כזו, חושבים לא מעט.

כאן נכנסת לתמונה הפאנית. ממי שבוחרת לעסוק במקצוע הפאנות מדי יום, נדרשים כישורים מיוחדים. מלבד למומחיות של הבחירה הנכונה, הטיפול בשיער, הייבוא, העיצוב שלו וכל מה שמסביב, יש כאן חוויה אינטימית של פאנית מול לקוחה. תשאלו אתדיני קב, יצרנית ומעצבת פאות מנוסה שמכירה היטב את הפסיכולוגיה של הראש. קב מספרת כי לאחר כמה דקות של שיחה עם הלקוחה החדשה ועל ידי זיהוי סגנון שנעשה בתוך שניות ספורות, היא כבר מרגישה את האג'נדה של הלקוחה ויודעת בדיוק איזו פאה להציע לה.

בפרויקט מיוחד לבלוג החצאית, קב מצטלמת בעצמה עם פאות בסגנונות שונים ונותנת בלקוחותיה סימנים:

הטרנדית (צילום: מירי בן-דוד ליוי)

הטרנדית

קווים לדמותה: היא מאוד מעודכנת, לבושה תמיד בצבעי העונה, מתחדשת בפאה לעתים קרובות ויש לה לפחות 3-2 פאות רזרביות לפי צווי האופנה האחרונים. היא רוכשת בקביעות את עיתוני "ווג" בכל שפה ועובי, ובדרך כלל מגיעה עם מראה נבחר שמצאה ברשת וצילמה בסמארטפון.

הפאה המתבקשת: זו שתענה על הגדרותיה הספציפיות של הלקוחה, כי היא יודעת על מה היא מדברת.

השמרנית (צילום: מירי בן-דוד ליוי)

השמרנית

קווים לדמותה: היא מגיעה לסטודיו בצעדים הססניים ומצהירה לפני שהיא מתיישבת שהפאה שלה חייבת להיראות "פאתית" ושלא תעבור את קו הכתפיים.

הפאה המתבקשת: פאה טבעית ועדינה, שתתאים ותחמיא לפנים של הלקוחה אך תשמור על קו שמרני ולא נועז, כדי שתוכל לחוש בה בנוח. בדרך כלל צריך לעזור ללקוחה כזו ולתת לה ביטחון כדי שתחוש בנוח עם ההחלטה ולא תרכוש פאה בגלל לחץ - מה שיגרום לה לא לחבוש אותה לעולם.


הנועזת (צילום: מירי בן-דוד ליוי)

הנועזת

קווים לדמותה: היא לא באמת מתייחסת לטרנדים ולא מעניין אותה שכל הנשים בבית הכנסת מתפארות בפאה חלקה וארוכה. יש לה אג'נדה משלה, וגם פאת סרט עם תלתלים ארוכים נלקחת בחשבון.

הפאה המתבקשת: עם כזו לקוחה, אפשר להפעיל את הדמיון ולהשתולל. זו תהיה בדרך כלל לקוחה מאוד זורמת וכיפית, אבל גם כזו שיודעת בדיוק מה היא רוצה ויש לתת לה את המקום שלה בבחירות ובהחלטה הסופית על הפאה הנרכשת.


הקפדנית (צילום: מירי בן-דוד ליוי)

הקפדנית

קווים לדמותה: הלקוחה הקפדנית היא זו שתגיע לאחר הרכישה כל שלושה שבועות לחפיפה, גם אם לא ממש צריך. היא תצטייד תמיד בסיכות ראש בצבע הפאה, כדי שכל שערה תהיה מונחת במקום ולעולם לא תראו את השיער מסתיר לה את הפנים.

הפאה המתבקשת: פאה מוקפדת ומסודרת עם פוני מוגדר, או לחלופין - שיער באורך אחיד כדי שלא יתפזר או יסתיר את העיניים.


המאובזרת (צילום: מירי בן-דוד ליוי)

המאובזרת

קווים לדמותה: הלקוחה המאובזרת היא בדרך כלל בעלת טעם משלה, אוהבת להוסיף כובע טרנדי, סרט תחרה או כל אביזר אחר שיוסיף נופך מיוחד למראה שלה. בדרך כלל, הפאה שלה לא תעמוד בפני עצמה.

הפאה המתבקשת: פאת סרט או פאה דקה שתאפשר מקום ונוכחות לתוספת כלשהי.