אפשר להניח כי אין סעיף פעילות ברשתות חברתיות ותיעוד עצמי בחוזים שלהן, אך משום מה הדוגמניות החמות ביותר, אלו שעומדות באופן קבוע מול המצלמות של הצלמים הנחשבים בעולם, לא מפסיקות לצלם את עצמן לאינסטגרם. ההשקעה הזו בהחלט משתלמת, והן מפגיזות את הרשת החברתית בזוויות מחוכמות וצילומים מחמיאים שאפילו מריו טסטינו היה מתגאה בהם. בינתיים, אנו – שגם ככה לא נראות כמו דוגמניות בחיים האמיתיים – מביכות את עצמנו בצילומי סלפי ברווזיים ומיוזעים. אז מה עושים? יצאנו ללמוד 10 שיעורים חשובים בצילום עצמי מהדוגמניות הלוהטות, בתקווה שלפחות באינסטגרם, גם אנחנו נוכל להיראות כמו כוכבות.

עוד בערוץ האופנה

1. טיירה בנקס מלמדת: אל תסתכלי לעדשה בפנים, ואם כן – חייכי עם העיניים

האישה שהמציאה את ה"סמייז" (לחייך עם העיניים) מדגימה את האמנות גם בתמונות הסלפי שלה באינסטגרם, ועל הדרך מספקת הצצה לכמה טכניקות סמויות שיגרמו לך להיראות מתוחכמת יותר. למשל, לא להסתכל ישר למצלמה ולהתעסק באופן כאילו אקראי בחפצים שסביבך. כן, כשאת טיירה בנקס אפילו שתיית קפה הופכת להזדמנות לסלפי.

2. קארה דלווין מלמדת: אל תנסי להיראות מושלמת. דווקא פוזות טיפשיות מסתירות את הפגמים

פרצופים מטופשים, עיוותים לא פוטוגניים ועוד זוויות שנויות במחלוקת הן דווקא ההוכחה שאת בטוחה ביופי שלך ולא מתביישת לכער את עצמך לטובת קצת צחוקים, כמו שמוכיחה קארה דלווין. אם את גם מצלמת את עצמך במצבים לא אופנתיים, בכלל זכית באפיל היפסטרי מגניב. לכן, זכרי: בפעם הבאה שאת עומדת בתור במשרד הפנים – תביאי צילום. עם פרצוף עקום, כמובן.

3. סוקי ווטרהאוס מלמדת: העדיפי תמיד סלפי קבוצתי

חוששת להיראות מתלהבת ומרוכזת בעצמך? צלמי סלפי עם חברייך הטובים וחלקי את הפריים עם אנשים פוטוגניים לא פחות ממך, כמו שעושה הדוגמנית סוקי ווטרהאוס בכל הזדמנות.

4. ג'יזל בונדשן מלמדת: אף פעם אל תצלמי את עצמך מלמטה

כל בחורה שלא זכתה במידות הגוף של ג'יזל בונדשןיודעת שצילום מלמטה הוא פתח לסנטרים כפולים, זוויות מרחיבות ועוד שלל רעות חולות מהזן המשמין. המצחיק הוא שאפילו ג'יזל, שאפשר להניח כי תיראה נפלא בכל מצב, לא מוכנה להיתפס בצילום מזווית נמוכה ולא מחמיאה.

5. מירנדה קר מלמדת: מצאי את הצד הפוטוגני שלך, והקפידי עליו

לכל בחורה יש צד פוטוגני יותר, וממש כמו מירנדה קר – מומלץ לה לדבוק בו כאשר היא מצטלמת. איך עושים את זה? אומרים למי שאיתו את מצטלמת להסתיר את הצד הלא מחמיא שלך, וזוכים בתמונה לוהטת.

6. קנדל ג'נר מלמדת: יש לך גוף מושלם? לכי על סלפי בשכיבה

כשאת חטובה במיוחד, אבל לא בהכרח התברכת בפנים מופלאות, הסלפי יכול להיות האויב הכי גרוע שלך, שכן הוא מתעד רק את חלק הגוף העליון. כדי לא ליפול למלכודת הצילום דרך המראה, מומלץ להכניס את כל הגוף לפריים על ידי צילום סלפי בשכיבה, בדיוק כמו שקנדל ג'נר מקפידה לעשות. בקרוב אצל חן טל?

7. רותם סלע מלמדת: לא מרגישה במיטבך? הסתירי את עינייך במשקפי שמש

כמו בחיים, גם באינסטגרם אפשר להסיח את תשומת הלב של המתבונן בך מיום שיער רע, עור פנים עייף או בגדים לא מחמיאים על ידי משקפי שמש גדולים ובולטים – כמו שמדגימה רותם סלע.

8. יעל גולדמן מלמדת: הצטלמי רק באור חזק או שרפי את הצילום בפילטר

רוצה ליצור אפקט של נסיכה קסומה ומרוחקת? הקפידי להצטלם באור השמש החזק האהוב על יעל גולדמן. נסעת להתרחק מהקיץ הישראלי במדינה אפרורית? אין בעיה, השתמשי בפילטר הבהיר ביותר שמציע לך האינסטגרם.

9. אניה מרטירוסוב מלמדת: חיוך זה לחלשות

שמחה זה לא שיק – זה משהו שעושות בחורות לא אופנתיות שלא מבינות את המצלמה. דוגמניות קוליות כמו אניה מרטירוסוב יודעות שפרצוף עייף, זעוף או נוגה זה הכי סטייל שיש, ומשום מה, הוא גם יגרום לך להיראות מהורהרת וחכמה. אז אם את רוצה להתקבל לקליקת הדוגמניות הנכונות בברנז'ה, התחילי בלוותר על הפרצוף המאושר.

10. נעם פרוסט מלמדת: אם את באמת נראית כמו דוגמנית – כל החוקים בטלים

למרות השיעור שלמדנו מג'יזל (ע"ע), הדוגמנית הצעירה נעם פרוסט מוכיחה שאם זכית במראה צעיר, חטוב וחלומי, אפילו צילום מלמטה יגרום לך להיראות כמו אלילה גדולה מהחיים. אם זכית בנתונים כמו של פרוסט ובא לך להפוך לקליאופטרה של האינסטגרם, צלמי את עצמך מעט מלמטה. רק זכרי, מדובר בשיעור למתקדמות בלבד.