בחודש שעבר דיווחה התקשורת הבינלאומית כי קייט מידלטון, הנסיכה האופנתית והאהודה של בית המלוכה, קיבלה הוראה ברורה מהמלכה אליזבת השנייה להקפיד על הופעות צנועות יותר בציבור, קרי חצאיות ושמלות ארוכות יותר, המכסות את קו הברכיים, פריטי לבוש מהוגנים ורשמיים יותר, ותכשיטים מסורתיים של בית המלוכה. במילים אחרות, בני-ברק שיק.

כפי שגם פרסמנו כאן בחודש שעבר, בפברואר האחרון דיווח הדיילי מייל הבריטי כי לקראת הנסיעה האחרונה לאוסטרליה וניו זילנד, ניסתה המלכה "להלביש" על מידלטון את אנג'לה קלי, המלבישה האישית שלה. התוכנית הזו אומנם לא יצאה לפועל, והסטייליסטית שליוותה את מידלטון היא נטשה ארצ'ר, אבל חיטוט מעמיק בארכיון התמונות של הנסיכה מורה על כך שמידלטון בהחלט לוקחת ברצינות את שוטרת האופנה הראשית שלה, המלכה אליזבת, וניכר כי היא שואבת ממנה השראה רבה, ולא רק מהעת האחרונה.

עוד בערוץ האופנה

זה לא מפתיע, בהתחשב בעובדה שהמלכה היא אייקון אופנה בריטי לא פחות מובהק ממידלטון או מהנסיכה דיאנה, והיא אף נבחרה בשנת 2007 על ידי הווג הבריטי לאחת הנשים עם הכי הרבה סטייל בבריטניה. הסיבות לכך הן העקביות הסגנונית שמפגינה המלכה לאורך השנים, עם הצבעוניות האחידה והעבודה הצמודה עם המעצב סטיוארט פרווין, שאחראי על הופעותיה הרשמיות החל משנת 2000.

בחמשת צמדי התמונות שמצאנו ניתן לראות באופן מובהק את ההשראה הרבה ששואבת מידלטון מהמלכה האם. זה החל כבר לפני כשלוש שנים במחוות קטנות, אולם נדמה כי בתקופה האחרונה ההשפעה הולכת ומתעצמת. מידלטון אומנם ממשיכה להקפיד על גזרות צעירות, סגנון עכשווי והתאמת צבעים נהדרת, אך בעת האחרונה היא ממעטת ללבוש מחשופים כבעבר, והשמלות שלה התארכו בכשלושה סנטימטרים. כמו כן, יותר ויותר הופעות רשמיות של הנסיכה קורצות הרבה יותר לעבר המלתחה של המלכה בת ה-88, ופחות לקולקציה האחרונה של אלכסנדר מקווין וזארה. ימים יגידו אם השפעתה של אליזבת השנייה על מידלטון תטביע את חותמה על הסגנון של מידלטון לנצח, או שמדובר בניסיון רגעי לרצות את בית המלוכה עד יעבור זעם, או עד שתשומת הלב של המלכה תוסט מארונה של קייט.