בתחילת חודש מאי פרסם אתר האופנה SHOWstudio של צלם האופנה הבריטי ניק נייט, הפקת אופנה מסקרנת, המלווה בסרטון אופנה, בכיכובה של הדוגמנית הקנדית שנטל בראון-יאנג בת ה-19. הידיעה על הסרטון עברה ברשת כמו מחלה ויראלית בגן ילדים צפוף במיוחד. לא בגלל הבגדים של המעצב ראף סימונס (למרות שהם היו הסיבה להפקה, שיזמה חנות האונליין Machine-A), גם לא בגלל כישוריו יוצאי הדופן של נייט כצלם (למרות שאיש לא מטיל ספק בכישרונו הרב), אלא בגלל הדוגמנית המככבת בהפקה, הסובלת מ"ויטיליגו" (בהקת/בהרת בעברית) - מחלת עור אוטואימונית, הגורמת לאזורים מסוימים של העור לאבד את צבעם, כך שהם הופכים לבהירים במיוחד.

בשנת 1993 היה זה הזמר מייקל ג'קסון ש"יצא מהארון" בתוכניתה של אופרה ווינפרי, כשסיפר כי הוא סובל מהמחלה. עכשיו זוהי בראון-יאנג, המכונה בתעשיית האופנה וברשתות החברתיות טוויטר, פייסבוק ואינסטגרם, בשם הבמה: וויני הארלו. ואם לא הכרתם אותה עד עכשיו, הקיץ היא צפויה לזכות בפרסום חובק עולם, לאור השתתפותה בעונה ה-21 של הריאליטי המצליח America's Next Top Model בהנחייתה של טיירה בנקס.

עוד בערוץ האופנה

עד גיל 4 היתה הארלו כמו כל הילדות בגן בטורונטו, עיר מגוריה - ילדה ממוצא אפרו-אמריקאי עם חיוך גדול וחלומות גדולים לא פחות. בגיל 4 החלו אזורים שונים בעורה להתבהר והיום, כפי שתוכלו להתרשם בעצמכם בתמונות, חלקים גדולים מגופה נגועים בתופעה, כולל פניה. קשה להגיד שמדובר בנתוני פתיחה אידיאליים עבור דוגמנית מתחילה.

בחשבון האינסטגרם של וויני, המחזיק בלמעלה ממאה אלף עוקבים, היא נוהגת לפרסם גם תמונות מילדותה, בצירוף הסברים מפיה אודות המחלה ותסמיניה. לפני כשבעה חודשים, למשל, העלתה תמונה מגיל שלוש/ארבע (היא עצמה כבר לא בדיוק זוכרת), ובה היא יושבת על האסלה בבית, כשלראשה כיסוי מגן ממים, והיא מרימה את שמלתה אל על. חדי אבחנה יכולים להבחין בכתמים הלבנים שהחלו להופיע מתחת לעיניה ובאזור הברכיים. "זאת הפעם האחרונה שהייתי 95 אחוז בגוון אחיד", היא כותבת לצד התמונה. "הדבר הכי יפה מבחינתי בתצלום הזה, הוא שלא ידעתי שאני שונה מכולם. תמימות של ילדה. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות עבור ילד, זה לתת לו את התחושה הזו, לא משנה מה".

את הכוחות הנפשיים שלה, את האומץ, הכנות והצורך לשתף, הפכה הארלו לאג'נדה האישית שלה. היא מתראיינת בערוצי תקשורת רבים, ולא חוששת לדבר על המחלה שתקפה אותה. לפני כשנה כתבה מכתב פתוח לאתר הקניות והבלוגים הבריטי לנשים Fab Fem, בו גוללה את הסבל שעברה כילדה וכנערה מתבגרת. "היה לי מאוד קשה בהיבט החברתי, בטח כשאתה ילד וחברה היא הדבר החשוב ביותר", סיפרה הארלו. "הציקו לי לא מעט בגלל בעיית העור. קראו לי בשמות כמו פרה, זברה, מילקי, יו ניים איט. אבל הדבר שהכי פגע בי היה ה'חברים' שלי, שלא פעם השתתפו בהצקות וצחקו כשקראו לי בשמות. גם אז, לא רציתי להישאר לבד ונשארתי חברה שלהם, עד שהגעתי לתיכון. שם, בעצם, החיים שלי החלו להשתנות. התיכון הוא המקום שבו החיים שלך מצליחים או נכשלים. תמיד נאמר לי שאני אינטליגנטית, אבל זה לא בא לידי ביטוי אצלי, כי לא הייתי בפוקוס על הלימודים, והיה לי חשוב יותר להיות הנערה הקולית ביותר בסביבה".

בהמשך היא מספרת כי הפכה להיות מסמר השכבה, אבל לא מהסיבות הנכונות. היא הפכה לאחת הילדות המופרעות בבית הספר, כזאת שנכנסת לעימותים, מקללת ורבה, עד שהועפה מבית הספר. "באותו זמן חשבתי רבות על התאבדות", היא כותבת. "לא יכולתי יותר לספוג את הלחץ. לכל מקום שהלכתי, העור שלי בייש אותי".

בגיל ההתבגרות הארלו החלה להבין שרק קבלה עצמית תוביל לאהבה עצמית, ובגיל 17 כבר החלה לדגמן. בראיונות היא מספרת כי כשהיתה מגיעה לבק סטייג', צוות האיפור לא ידע מה לעשות איתה. בפעמים שניסו להסתיר את הכתמים על פניה באיפור, היא סירבה בתוקף. בכל זאת, לא ליהקו אותה על תקן בעלת המראה המיוחד, כדי שיסתירו את הייחודיות שלה.

מאז הספיקה לככב במספר תצוגות אופנה, בעיקר בקנדה, וכן בווידיאו קליפ לשיר One, של ההרכב האלקטרוני JMSN. היא גם חולמת להגיע לשבועות האופנה של ניו יורק, לוס אנג'לס ופריז, ואם אפשר, כעיתונאית אופנה, ולאו דווקא כדוגמנית מסלול.

יש להניח כי הבאז הנוכחי סביב וויני הארלו יקצר עבורה את הדרך מטורונטו לשבוע האופנה של מילאנו, שכן בתי האופנה הגדולים אוהבים לנפנף במראה ייחודי וחריג, כדי לזכות ביחסי ציבור חיוביים. אפילו במותג דיזל עשו לא מעט רעש תקשורתי לאחרונה, כששכרו לקמפיין האחרון של החברה דוגמנית החולה בניוון שרירים ויושבת בכיסא גלגלים.

ועכשיו, כשבקרוב תוכלו לצפות בהארלו גם בעונה ה-21 של "הטופ מודל הבאה של אמריקה", יש סיכוי שגם המודעות למחלה תנסוק, כך שוויני תשיג את מבוקשה. בשלב זה היא אומנם עדיין קוריוז אופנתי בלבד, אבל עם הנתונים הפיזיים שלה, 1.75 מטרים והיקפים מושלמים, יש סיכוי שעוד תזכו לראות את פניה המוכתמות לא מעט בשנים הקרובות.