לאחר אינסוף ספקולציות וניסיונות להוציא לאור את אשת הצללים שמלבישה את הנסיכה הפופולארית בעולם, חושף האתר של מגזין האופנה Grazia כי נטשה ארצ'ר היא שעומדת מאחורי הופעותיה המתוקשרות של הנסיכה קייט מידלטון, במהלך סיורה הנוכחי של משפחת המלוכה באוסטרליה וניו זילנד. המגזין מדווח כי מידלטון מקבלת עזרה צמודה מארצ'ר, המכונה על ידי חבריה טאש. "התפקיד הרשמי של נטשה בארמון קנזינגטון הוא עוזרת אישית", סיפר מקור בארמון למגזין Grazia. "אלא שבחודשים האחרונים היא משמשת גם כיועצת האופנה של קייט. יש ביניהן קשר אישי, טוב וחברי, היא תמיד תומכת ומייעצת לקייט, והדוכסית מאוד אוהבת את הסטייל שלה. לכן, מובן מאליו שנטשה סייעה לקייט לבחור את מערכות הלבוש לסיור הנוכחי".

עוד בערוץ האופנה

כיאה לאייקון אופנה בסדר הגודל של מידלטון, הרי שתמונותיה מהסיור הנוכחי בקצה העולם מפארות את כל אתרי האופנה, שמדווחים בהתלהבות על הופעותיה המרשימות. הסגנון השולט בהופעותיה של האם הטרייה בימים אלו הוא קליל וקיצי, תוך הקפדה על סולידיות ואיפוק. כפי שדווח בתקשורת לפני כחודשיים, מידלטון קיבלה הוראה מאוד ברורה מהמלכה אליזבת, להקפיד על הופעות צנועות יותר בציבור, קרי חצאיות ושמלות ארוכות יותר, המכסות את קו הברכיים, פריטי לבוש מהוגנים ורשמיים יותר, והתקשטות בתכשיטים מסורתיים של בית המלוכה. בפברואר האחרון אף דווח בדיילי מייל הבריטי כי לקראת הנסיעה הנוכחית לאוסטרליה וניו זילנד מנסה המלכה "להלביש" על מידלטון את אנג'לה קלי, המלבישה האישית של המלכה. אולם נכון לעכשיו עושה רושם שהתוכנית הזו לא יצאה אל הפועל.

"אנג'לה מכירה את רוב התכשיטים באוסף הפרטי של המלכה", סיפר מקור מהארמון לדיילי מייל. "הידע שלה קריטי, משום שבנסיעה הזאת הופעתה של קייט תהיה יותר מלכותית מאי פעם. יהיו הרבה יהלומים וכתרים, ואליזבת תשגיח על הכול מקרוב". בסופו של דבר, יהלומים וכתרים לא נראו בהופעותיה של מידלטון ביבשת הרחוקה, אבל המראה הכללי שבחרה בהחלט בוגר וסולידי יותר. למשל, שמלת מידי עם שרוולים קצרים בהדפס גרפי של אפור ולבן של המותג hobbs, שמלת מעיל מרהיבה עם צווארון מוגבה בצבע אפור קרח של בית אלכסנדר מקווין, שמלת מעטפת בדוגמת רטרו בעיצובה של דיאן פון פירסטנברג, שאזלה בחנות האונליין של המעצבת תוך 8 דקות בלבד, והמראה הנפלא מכול - שמלת תחרה לבנה של המותג האוסטרלי Zimmermann, שכעת צפוי לו עתיד מזהיר במיוחד.

עטופה היטב. מידלטון בשמלת מעטפת של דיאן פון פירסטנברג (צילום: gettyimages)
עטופה היטב. מידלטון בשמלת מעטפת של דיאן פון פירסטנברג (צילום: gettyimages)

לדברי המקור, ארצ'ר אחראית על חלק גדול מהרכישות של הנסיכה. "נטשה קונה לקייט המון פריטים אונליין", אמר. "אל הארמון מגיעות הרבה קופסאות של אתרים כמו Asos ו-Topshop, הממוענות ישירות לנטשה. יש לה עין טובה לאופנת היי-סטריט, כמו גם לאופנת היי-אנד, כך שיש לה חלק משמעותי מאוד בהרכבת המלתחה של מידלטון".

ארצ'ר היא חלק קבוע מהפמליה של מידלטון, ותפקידה הרשמי הוא עוזרת אישית למידלטון בארמון קנזינגטון בלונדון. כאמור, לקראת הביקור הנוכחי בממלכות חבר העמים הבריטי, אוסטרליה וניו זילנד, התבקשה ארצ'ר לשמש גם כעזר אופנתי. השבוע אף צולמה ארצ'ר כשהיא יורדת מהמטוס המלכותי בוולינגטון, בירת ניו זילנד, כשלצדה מעצבת השיער המוכרת של מידלטון, אמנדה קוק טאקר.

קייט מידלטון. נושאת את הבגדים בנונשלנטיות שאף סטייליסט לא יכול ללמד (צילום: gettyimages)
קייט מידלטון. נושאת את הבגדים בנונשלנטיות שאף סטייליסט לא יכול ללמד (צילום: gettyimages)

הפרסומים החדשים הללו על סטייליסטית אישית שעומדת מאחורי הסגנון של מידלטון, הם החלק השני של דיווחים דומים שהסעירו את תעשיית האופנה בחודש נובמבר האחרון. עד אז נטו להאמין כי מידלטון עצמה בוררת את מלבושיה. השמועות שהתפרסמו בתקשורת טענו כי הנסיכה, שידועה בסגנון לבושה הנגיש, אימצה לעזר כנגדה את אמיליה ג'רדין פטרסון, מעצבת פנים וחברת ילדות של מידלטון, שאף שימשה כסנדקית של יורש העצר ג'ורג'. גם אז עמד מאחורי החשיפה מגזין Grazia, שציטט מקור יודע דבר שסיפר כי "אמיליה מנסה לגרום למידלטון להתרחק מהגוונים הנייטרליים שהפכו לכל כך מאפיינים את הדוכסית, ולגרום לה לאהוב גם צבעים עזים יותר ופרינטים. אמיליה מאוד אוהבת וינטג', והיא מנסה לגרום לקייט להיות קצת יותר מדליקה ויוצאת דופן בהופעה שלה. עוד כשהן היו בבית הספר היא נהגה לגחך על קייט ועל הלבוש המהוגן שלה".

בשלב זה עדיין לא ברור האם ארצ'ר היא המחליפה החדשה של פטרסון, יועצת זמנית, או כוח עזר נוסף על קודמתה. כך או כך, מידלטון מוכיחה לאורך זמן כי היא שגרירה אמיתית של אופנה, הן בשל היכולת שלה לפתח קול אישי ועצמאי (וריבוי הסטייליסטיות רק מוכיח כי אין בכוחן לשנות באופן מהותי את סגנונה של מידלטון עצמה), לשלב בין אופנה גבוהה לאופנה זולה, ובעיקר, לשאת את הבגדים בנונשלנטיות, באלגנטיות ובסטייל. ואת זה, אף סטייליסט לא יכול ללמד אותה.