זו היתה אמורה להיות שעתה היפה של הדוגמנית הברזילאית אלסנדרה אמברוסיו, שפתחה וחתמה את תצוגת האופנה של המעצב אלכס פרי בשבוע האופנה האוסטרלי, המתקיים בימים אלו בסידני. אך את התקשורת שסיקרה את האירוע עניינה הרבה יותר הופעתה יוצאת הדופן של דוגמנית אחרת, אוסטרלית, ולא בגלל כישורי ההליכה שלה על המסלול, אלא דווקא בשל גופה השדוף להחריד.

עוד בערוץ האופנה

קוראים לה קאסיה ון דן דנגן והיא רק בת ה-21, אבל מהפרסום השלילי לו היא זוכה בימים אלה, יהיה לה קשה להיפטר לאורך שנים ארוכות. הסערה הבינלאומית סביב חזון העצמות שהציגה ון דן דנגן על המסלול הובילה את המעצב עצמו להתנצל בתוכנית הבוקר האוסטרלית Today: "מיד לאחר שראיתי את התמונה מהתצוגה ידעתי שזה לא היה בסדר לשלוח את קאסי אל המסלול", סיפר פרי. "זה היה דימוי שלא היה נכון להציגו. אבל זאת לא רק אשמתי. תעשיית האופנה כולה שותפה לדבר הזה. לכולנו יש יד בזה".

ון דן דנגן היא לא עוד דוגמנית אנונימית זניחה. לפני כחמש שנים קטפה את המקום השני בעונה החמישית של תוכנית הריאליטי Australia's Next Top Model, ומאז היא נחשבת לכוכבת באוסטרליה. אם מציצים בתמונותיה מאותה תקופה, קשה להתעלם מהשינוי הקיצוני שחל במראה שלה וכיצד הפכה מיפהפייה בעלת מראה בריא, לדוגמנית שלחייה השקועות ורגליה הגפרוריות הולכות לפניה. העוקבים אחר חשבון האינסטגרם של ון דן דנגן ודאי שואלים את עצמם מדוע היא עוסקת כל כך הרבה באוכל. כשהיא מעלה תמונה של בייגל חצוי וקלוי עם כף ריבה וכף גבינה, תחת הכותרת Lunch, קשה שלא לתהות מה היא אכלה לארוחת בוקר.

קריירת הדוגמנות של ון דן דנגן נמצאת בנסיקה. היא חתומה בסוכנות IMG פריז ובשבועות האופנה לקיץ הנוכחי צעדה בגאון על המסלולים של קלווין קליין בניו יורק ושל ג'ילס דיקון בלונדון. אחת הטענות המרכזיות בנוגע להופעתה על המסלול השבוע בסידני היתה כלפי הסוכנות שלה, שלא שמה לב שהדוגמנית נתונה במצב חולני. הלנה ויטולינס, המנהלת האישית של ון דן דנגן, לא נשארה חייבת, וענתה אתמול (רביעי) לכל המקטרגים: "נעשה כאן ציד מכשפות על נערה שעובדת מאוד קשה כאם חד הורית טרייה", אמרה ויטולינס. "אני חושבת שהבעיה כאן היא של המעצב והסטייליסט, שלא התאימו את השמלה הנכונה לקאסי. השמלה לא החמיאה לגזרה שלה, ובתאורה של תצוגה זה הפך את המראה למוגזם עוד יותר".

ויטולינס תקפה גם את התקשורת, אשר חגגה בפרסומים שליליים על המיוצגת שלה. "אני לא מבינה למה התקשורת משתמשת בדימוי הזה. התקשורת צריכה לגלות אחריות ולפרסם תמונות בהן קאסי לא נראית כל כך רזה". לסיכום, הוסיפה הסוכנת כי "קאסי מאוד מאוד רזה, אבל אין לה הפרעת אכילה וזה המשקל הטבעי שלה. פשוט מאוד קשה לה להשמין".