אחד מהדברים החביבים באפשרות להכתיר מישהו כאייקון אופנה, הוא העובדה שאפשר לגלות אחד כזה כמעט בכל מקום ובכל תחום עיסוק, בהנחה שבכלל חייב להיות לאייקון אופנה עיסוק כלשהו. בינינו, מה איט גירלס עושות למחייתן מלבד לדפוק הופעה באירועים מצולמים?

עוד בערוץ האופנה

אז יש שחקניות שמוכתרות כאייקון אופנה, אבל יש גם מלצריות, די ג'ייז ואפילו מחליקים על הקרח באולימפיאדת החורף. אבל את אייקון האופנה שהתגלה בסוצ'י השנה מצאנו דווקא בדמותו של כתב רשת NBC, שהפך בתוך זמן קצר מהגורם המסקר את האולימפיאדה, לדמות המסוקרת ביותר באירוע הספורט בכל הנוגע לענייני לבוש.

ג'וני וויר, 29, שתואר על ידי הבלוג הנחשב ביזנס אינסיידר כ"הגבר השיקי ביותר בסוצ'י", אינו זר לאולימפיאדת החורף. מי שהיה בעברו מחליק אמנותי על הקרח והפך עתה לכתב טלוויזיה, השתמש בסוצ'י כמסלול התצוגות הפרטי שלו. פריטי וינטג', שאנל, גארת' פיו, ריק אוונס, תכשיטי זהב, פרוות, עורות ואביזרים עצומים ובוהקים שלא היו מביישים את ליברצ'ה, נפגשו כולם במלתחה הנוצצת של וויר, שהפקיד להחליף תלבושות בלי הרף ולעדכן בכל פרט את יותר מ-80,000 העוקבים שלו באינסטגרם.

המראה הקאמפי והנוצץ יצר באז לא קטן, שאף הפנה אצבע משולשת למדיניות האנטי הומוסקסואלית של ממשלת רוסיה. "אני בטוח שאני הולך להיות הדבר הכי הומוסקסואלי באזור", אמר וויר לפני הנסיעה, "מבחינתי, עצם הנוכחות שלי היא תמיכה בקהילה, גם אם זה אומר שהמשטר יעצור אותי".

חייו הפרטיים של וויר זוכים לאחרונה לככב גם במדורי הרכילות, בעקבות הליך גירושים מתוקשר מבן זוגו, שבמסגרתו, על פי הדיווחים, התעקש בעיקר על משמורת בלעדית על הכלב המשותף. אתר TMZ אף הרחיב בנושא הרכוש המשותף, ודיווח כי וויר מחזיק באוסף נעליים הכולל 1,300 זוגות, ביניהם נעליים של כריסטיאן לובוטן ואלכסנדר מקווין.

למרות שאינו מעסיק סטייליסט במשרה מלאה (בעבר היה מתייעץ לפעמים עם רייצ'ל זו) ועם ניסיון מול המצלמה שרכש גם בתוכנית ריאליטי משלו, וויר הצליח למשוך אליו את כל הפלאשים ולגנוב את הפוקוס מאירועי הספורט החורפיים. הוא אף הודה כי לא מעט מהתלבושות שלו לאולימפיאדה עוצבו בהשראת הדמות האקסטרווגנטית שמגלם סטנלי טוצ'י בסדרת סרטי "משחקי הרעב".

מעמדו הציבורי והאופנתי של וויר נסק כל כך בעקבות השידורים, שהוא ובת זוגו לסיקור האולימפיאדה – המחליקה לשעבר טארה ליפינסקי, שאיתה תיאם לא מעט תלבושות – הפכו לפאוור קאפל תקשורתי. לטקס האוסקר האחרון הם כבר הגיעו כצמד מבקרי השטיח האדום של NBC, ותועדו בעצמם בהרחבה בכלי התקשורת כשוטרי האופנה החדשים. תהיתם מה הם לבשו? "דיברנו מראש על המראה שאנחנו מתכננים", הסביר וויר בראיון. "בסוף החלטנו ללכת על לבן וזהב, ועשינו מעין מיקס של שאנל, ריק אוונס וטום פורד".

עם זאת, וויר הקפיד להודיע כי אין לו שום עניין לנסות לאיים על מעמדה של מלכת משטרות האופנה. "ג'ואן ריברס היא אלוהים", הצהיר מיד. "אני לא קומיקאי ואני לא הולך לתפוס את המקום שלה. אני גם לא מתכנן להגיד דברים רעים על אנשים. הרי רוב הסיכויים שכשאני אראה את מריל סטריפ, אני גם ככה אמות".

בינתיים, וויר ממשיך אל כיבוש היעד הבא: כתב אופנה באתר The Daily Beast. בעודו מודה לאחרונה כי הוא משתמש בתוספות שיער כדי להגדיל את נפח הבלורית, פרסם וויר כתבה ראשונה שבה הוא מפרט את פריטי החובה שלו לאביב-קיץ 2014. "בגדול, הגישה שלי לגבי מראה נכון לאביב ולקיץ היא ללכת כמה שיותר על לבן. זה טהור, ויחסית טבעי", מתפייט וויר בכתבה. "כשאני בוחר אאוטפיט, אני מנסה ללכת על שילוב של אוונגרד יפני עם יוקרה אלגנטית וקלאסית".

בפועל, מבחינתו, הכוונה היא לאוסף פריטים הכולל שעון רולקס מוזהב, נעליים עם עקבי רוקי בצבע לבן של ג'פרי קמפבל וסוליות מראשים של ברביות, קפוצ'ון שקוף, תיק הרמס לבן, אביזר שיער בצורת מוהוק וקימונו של גארת' פיו. לנו זה אולי לא נשמע כל כך טבעי וטהור, אבל אם מישהו יכול לגרום לתלבושת כזאת לעבוד – אין ספק שמדובר בג'וני וויר.