אלגנטיות, יוקרה מקומית, שילובי צבעים נפלאים ונעליים שעשו את המוות לדוגמניות – כל אלה עמדו במרכז תצוגת האופנה של המעצב שי שלום, אשר הציג הערב את קולקציית סתיו-חורף 2014-15 בעיצובו. "נושא הקולקציה הוא חורף חם, נינוח ומלטף", מספר שלום מאחורי הקלעים טרם החלה התצוגה. בניגוד למעצבים אחרים שהרכיבו קולקציה סביב נושא השראה מגובש, אוסף הפריטים שהציג שלום ביקש לספר סיפור שגיבוריו הם חומר, צבע וגזרה. הדבר ניכר באופן בו נבנתה התצוגה לכל אורכה, והשפה הצבעונית התגבשה מרגע הפתיחה, שבו עלתה אל המסלול דוגמנית בבגד גוף מסריג בצבע טורקיז עם מעיל צמר תואם, ועד לתמונת הסיום של דוגמנית במערכת לבוש מקטיפה בצבע חציל.

עוד בשבוע האופנה בתל אביב

הגיבורים הם חומר, צבע וגזרה (צילום: אורית פניני)
הגיבורים הם חומר, צבע וגזרה (צילום: אורית פניני)

נקודות האור

הצבעוניות. שי שלום הוא מאסטר בצבעוניות. זה בא לידי ביטוי בשתי התצוגות הקודמות שהעלה בשבועות האופנה הקודמים, וגם הפעם נקודת החוזק של הקולקציה היתה בצבעים ובשילובים שיצר. למשל, מעיל אבן ארוך עם אבני סברובסקי בצבע טורקיז, או מעיל צמר אנגורה לנשים בצבע אדום פרג, עם פס רחב בצבע אבן ואבני סברובסקי צבעוניות.

המעילים. הפריטים שהיו גיבורי הקולקציה היו מעילי הנשים והגברים באורך מקסי, שעטפו את הדוגמניות והדוגמנים על המסלול. היו אלה מעילים מפוארים, גדושי פרטים, עם חפתים מאבני סברובסקי ובטנות בהדפסים צבעוניים שבצבצו על המסלול. אהבנו במיוחד את המעיל שפתח את התצוגה - מעיל ארוך מקשמיר בצבע טורקיז, עם אבני סברובסקי שפיארו את צווארונו וחפתיו. בהמשך הופיעו גם מעיל מוצלח בצבע אדום פרג עם בטנה מפוספסת ומעיל מקסי בצבע ירוק זית, שהצליח לזגזג בין מראה אלגנטי לאפיל מיליטריסטי.

אהבנו: צבעוניות ומעילים באורך מקסי (צילום: אורית פניני)
אהבנו: צבעוניות ומעילים באורך מקסי (צילום: אורית פניני)

נקודות החושך

הסריגים. בהתחשב במחירים הגבוהים של הסריגים של שלום, כמה אלפי שקלים לפריט, מן הראוי היה להשקיע עוד מחשבה בבניית הגזרות שלהם. הסריגים שעלו אל המסלול נראו מיושנים ולא החמיאו לדוגמנים ולדוגמניות על המסלול. מבגד הגוף בצבע טורקיז שפתח את התצוגה וניסה לשדר יוקרה מדומיינת, ועד לסריג הגולף לגברים ללא שרוולים בצבע קוניאק, או הסריג הא-סימטרי לנשים בצבע אופ-ווייט – הסריגים היו נקודות החולשה של הקולקציה על המסלול.

הנעליים. "למה היא לא מורידה את הנעליים", אמרה הדוגמנית שירלי בוגנים שישבה בסמוך אלינו, למראה קולגה שדידתה על המסלול בנעליים שהיו גדולות עליה במידה אחת לפחות. הדוגמנית האומללה בחרה להמשיך לצעוד בגבורה, לקול מחיאות כפיים מהקהל, אבל כששתי דוגמניות נוספות שעלו למסלול התקשו לצעוד, היה ברור כבר לכולם שהנעליים הסיטו את תשומת הלב מהבגדים, והפכו לנושא שיחה בוער בשורות הראשונות. "אני במקומה הייתי מורידה אותן והולכת יחפה", אמרה בוגנים, שועלת מסלולים ותיקה, והיא צודקת. סטיילינג קשוב יותר היה מסייע לתצוגה לשמור על האלגנטיות המתבקשת שהיא ניסתה ליצור.

בגד הגוף שפתח את התצוגה (צילום: אורית פניני)
בגד הגוף שפתח את התצוגה (צילום: אורית פניני)
סריגים: נקודת החולשה של התצוגה (צילום: אורית פניני)
סריגים: נקודת החולשה של התצוגה (צילום: אורית פניני)

איתי יעקב