במקביל לשבוע האופנה המתקיים בימים אלו בלונדון, נערך בסוף השבוע האחרון בעיר שבוע אופנה נוסף, קטן יותר בהיקפיו, אבל גדול הרבה יותר במידותיו – הלוא הוא שבוע האופנה למידות גדולות. במהלך ארבע תצוגות האופנה שהתקיימו בו במהלך יומיים, הציגו כעשרה מותגים, ביניהם The Curve, Yours ו-Evans, הפונים לנשים במידות 14 עד 32. המסר היה חד משמעי, כפי שהודפס על הטי שירט השחורה שלבשה אחת הדוגמניות: שומן הוא השחור החדש - Fat Is The New Black.

עוד בערוץ האופנה

זו הפעם השנייה שהעיר לונדון מקיימת שבוע אופנה למידות גדולות. הפעם הקודמת היתה באוקטובר האחרון, בסמוך לשבוע אופנה דומה שנחנך בפריז. הפריחה של שבועות אופנה מסוג זה מתרחשת במקביל לעלייה משמעותית בנראות של נשים גדולות בעולם האופנה, בין אם על שערי מגזינים, ובין אם בקמפיינים ובקולקציות ייעודיות, כתוצאה ישירה של השיח הציבורי המתנהל סביב הדרתן של דוגמניות במידות גדולות מתעשיית האופנה לאורך השנים.

כל אחת מארבע התצוגות התמקדה בז'אנר אחד: הלבשת קז'ואל, הלבשה תחתונה, שמלות כלה ובגדי ים וחוף. מי שמחפשת אחר חידושים וקולקציות בעלות סגנון יוצא דופן, תצטרך לחפש אותן במקום אחר. בגדי הקז'ואל, למשל, הציעו מראות טרנדיים מוכרים כמו מכנסוני ג'ינס קצרים, סקיני ג'ינס ושמלות קיץ בהדפסים צבעוניים, לצד שמלות קלאסיות בצבעי שחור וחום. ניתן היה לזהות התייחסות מיוחדת לעיצוב במידות גדולות, עם שימוש בבדי אריג האורזים את הגוף ושרוולים קצרים המציגים את הזרועות באופן מחמיא. הבגדים כולם הוצגו במידות הבריטיות 32-14, המקבילות למידות האירופאיות 60-42.

כל הבגדים הוצגו למידות 60-42 (צילום: gettyimages)
כל הבגדים הוצגו למידות 60-42 (צילום: gettyimages)

אחת ההפתעות הגדולות בשבוע האופנה הנוכחי, היתה השתתפותה של היילי הסלהוף, דוגמנית למידות גדולות ובתו של השחקן והזמר דיוויד הסלהוף, המציל המסוקס מסדרת הטלוויזיה בניינטיז, "משמר המפרץ". בשמלת מידי שחורה ונעלי פלטפורמה שחורות, עשתה הסלהוף בת ה-21 את טבילת האש שלה על המסלול ביום שישי האחרון.

"אני מקווה שיום אחד יקבלו התצוגות למידות גדולות את הכבוד המגיע להן, כמו כל תצוגת אופנה רגילה", אמרה הסלהוף בשיחה מאחורי הקלעים עם ההפינגטון פוסט, ורמזה על הסיקור הנרחב שמקבל שבוע האופנה המסורתי, ביחס לזה שבו השתתפה, אשר עדיין נתפש כקוריוז ותו לא. "התצוגה הזאת היא לא עבור מידות גדולות, אלא עבור נשים עם קימורים - נשים בכל המידות ובכל הגדלים".

בלט בהיעדרו: דיוויד הסלהוף ב"משמר המפרץ" (צילום: gettyimages)
בלט בהיעדרו: דיוויד הסלהוף ב"משמר המפרץ" (צילום: gettyimages)

הסלהוף, מידה 14 אמריקאית (מידה 44 אירופאית), החלה לדגמן בגיל 14 ולאחרונה פנתה לפיתוח קריירת המשחק שלה. עד כה הופיעה בסיטקום Pair of Kings, בסדרת הדרמה Huge, ובסרט Killing Games. על אף שבהודעה לעיתונות מטעם שבוע האופנה נמסר כי אביה צפוי לעודד אותה מהשורה הראשונה, הסלהוף האב נעדר מהתצוגה בשל התחייבויות קודמות. "מבחינתי זה לא סיפור גדול שהוא לא הופיע", אמרה הבת. "הוא תמיד בלבי".