את גולשת באתרים השונים, שואבת עוד ועוד אינפורמציה. אתר אחד מציע לך לאמץ את ה־צבע של 2014 – סגול סחלב – ולמרוח אותו על השפתיים, אחר ממליץ לך להתחבר לצד הגותי שלך ולאפר את השפתיים בגוני יין כהים, והשלישי ממש מתחנן שתישארי טבעית ותבחרי בפלטת הניודים ובמקביל מאיים עלייך שלא תעזי לוותר על תוחם. אז מה עושים?

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

כמו בכל תחום אחר בחיים, לוקחים את כל הטיפים בעירבון מוגבל ומנסים להבין מה הכי טוב לנו מבין שלל האופציות הקיימות. הרי לבחורה שמאובזרת בשפתיים דקיקות לאו דווקא יתאים מה שייראה נפלא על הבחורה הבלתי נסבלת שהתברכה בשפתי סקרלט ג'והנסון, נכון?

פנינו ללימור הלפגוט, יועצת התוכן בחברת האיפור המקצועית איל מקיאג', והיא ניסתה לעשות לנו קצת סדר בבלגן:

שפתיים מלאות:

אם ניחנת בשפתיים מלאות וחושניות, את בהחלט יכולה לוותר על השימוש בתוחם, שמדגיש עוד יותר את העובי שלהן. צבעים כהים שמושכים תשומת לב אל השפתיים יעשו לך טוב. אין דבר מדהים יותר משפתיים סימטריות לחלוטין שמשוחות באדום לוהט או בשפתון כהה בצבע יין.

שפתיים דקות:

אם יש לך שפתיים דקות, הימנעי משפתונים בצבעים כהים מאוד, שכן אלו עשויים רק להבליט את הצורה הלא מחמיאה, והעדיפי דווקא שפתונים בגוונים בהירים, שמוסיפים נפח ומבליטים את השפתיים. רצוי להשתמש בתוחם בגוון ורוד בהיר או ניוד ולמלא את השפתיים בצבע מבריק כמו סגול בהיר, שיגרום להן להיראות מלאות יותר.

אם השפתיים שלך דקות מאוד או בעלות קצוות לא מחמיאים, שפונים כלפי מטה למשל, מומלץ שתתחמי אותן בעיפרון שפתיים לפני משיחת השפתון. דרך מצוינת לטשטש קצוות לא מחמיאים היא לשלב שני גוונים דומים מאותה משפחה באופן הבא: לתחום את השפתיים תיחום עבה בגוון הבהיר יותר ולמלא את השפתיים בגוון הכהה יותר, שידגיש את מרכז השפתיים ויסיח את תשומת הלב מהקצוות.

שפתי לב:

אם שפתייך מעוצבות בצורת לב, כמו אלה של טיילור סוויפט למשל, הדגישי אותן תחילה בעזרת תוחם. אם הן גם עבות, כל גוון של שפתון יחמיא לך (גם הכהים), אך אם הן לא עבות דיין - רצוי להימנע מגוונים כהים מדי וללכת על צבעי הבז' או הניוד.

הדגישי בעזרת תוחם. טיילור סוויפט (צילום: gettyimages)
הדגישי בעזרת תוחם. טיילור סוויפט (צילום: gettyimages)

המומלצים שלנו:

1. רבלון, מחיר: 110 שקל

2. לוריאל, מחיר: 102 שקל

3. קרליין, מחיר: 100 שקל

4. איל מקיאג', מחיר: 109 שקל

5. סיסלי, מחיר: 250 שקל לתוחם

6. ג'ייד, מחיר: 59.90 שקל לתוחם

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle:

  • הטון הנכון: איפור בגוני סגול-סחלב