במשך שנים יחסיה של בר רפאלי עם הקהל הישראלי היו מורכבים. מצד אחד זכתה להערצה כדוגמנית־העל הגדולה ביותר שיצאה מגבולות הארץ והצליחה באופן פנומנלי בחו"ל, מצד שני ספגה קיתונות של ביקורת על כל צעד שעשתה, כל אמירה או התנהגות שפורשו כלא פטריוטיים מספיק, או התנהלות אישית שלא התיישרה עם הצורך הישראלי לדעת הכל, לגעת, להרגיש קרובים.

>> בואו להיות חברים שלנו בפייסבוק

אבל בשבועות האחרונים התחלף היחס האמביוולנטי כלפי רפאלי בחיבה בלתי מסויגת, ואת המהפך מהבחורה הבלתי מושגת למאמי הלאומית החדשה היא חייבת לתפקיד מנחת הריאליטי "אקס פקטור ישראל", שאליו התברגה בטבעיות גמורה.

כבר בתוכנית הראשונה נשבר הקרח, גם עם הצופים המסויגים ביותר, כשבמקום הדמות הזועפת מול עדשות הפפראצי והפלשים הפולשניים התגלתה רפאלי אמפתית וחייכנית המצליחה להתחבר למתמודדים הלחוצים, להרגיע את משפחותיהם מאחורי הקלעים ולנגב איתם דמעות. כן, סוף סוף גם הקהל גילה שרפאלי היא "בסך הכל בחורה פשוטה" - כמו שתמיד תיארה את עצמה ואף אחד לא האמין.

"יש משהו ב'אקס פקטור' שהוא בול בשבילי", היא מעידה. "גם אם אנשים שם כן מתלהבים ברגע הראשון לראות אותי, מאוד נוח לי שבסופו של דבר הם באים למטרה אחרת. כשהבן, האח, או החבר עולים על הבמה ואני צופה איתם מאחורי הקלעים במוניטור, הם לא רוצים בכלל שאדבר איתם. הם תקועים רק על המסך ורואים את יקיריהם עושים אודישן חשוב. פה אני סייד קיק וזה נעים לי".

אין קנאה

מי שלא הופתעו לגלות את הצד הרך של רפאלי הם בני משפחתה, שעבורם תמיד הייתה בת או אחות, מצליחה אבל רחוקה מהדימוי מעורר האנטגוניזם שנוצר לה. זו הסביבה שבה נערך הריאיון הפעם, באווירה משוחררת ובלתי אמצעית, בלי אנשי צוות מסביב, בלי יחצנים.

הלוקיישן שנבחר הוא ה"זינק", המסעדה החדשה שפתח אחיה הגדול ניל (37) ביהוד, והיא מתראיינת יחד עם דור (27), אחיה הצעיר ממנה בשנה ושלושה חודשים, שמככב לראשונה כדוגמן לצִדה בקמפיין של רשת משקפי השמש קרולינה למקה.

הדינמיקה בין השלושה ברורה: ניל הוא המבוגר האחראי והדואג שטורח להוציא בכל רגע עוד מנה לשולחן, דור הוא ילד הסנדוויץ' הביישן מעט במסווה של קשיחות, וכזה, הם מספרים, גם האח הצעיר און (16), שנמצא באותה שעה בבית הספר, ואילו בר היא הנסיכה השולטת והיא גם יודעת כיצד לכוון את המפגש לשיחה פתוחה על הצלחה, קנאה, השפעת הפרסום וחיי אהבה.

בכל בית יש קנאה. אצלכם, בגלל שאת סוג של עסק, בטח קיבלת תשומת לב על חשבון האחים.

דור: "אין קנאה, רק פרגון. תמיד כשנתנו לה תשומת לב הבנתי מאיפה זה מגיע, אז לא היה צורך לפצות אותי בדרך אחרת. אנחנו משפחה מאוד מחוברת וכולנו תמיד היינו קרובים".

בר: "אני תמיד אומרת שדור יותר טוב ממני. ההורים מעריכים אותו יותר ממני ואני מתגאה בזה. כזה בן זוג הייתי רוצה למצוא, שאוכל להגיד שהוא יותר ממני. כמוהו אני רוצה להיות ובבית יודעים את זה. אז לא משנה כמה מדברים ש'בר בניו יורק, בר יכולה, מה בר עשתה, האם היא פנויה'. תכלס מדברים על העבודה שלי. בגלל זה לא הייתה קנאה, כי לו יש את הקסם שלו".

גם בתור ילדים הייתם חברים?

בר: "ממש גדלנו יחד. היינו החברים הכי טובים, פותחים ממטרות ורצים בדשא".

מי היה צריך לוותר למי?

דור: "אני לה. בטוח, כן. אם זה היה באשמתי, הייתי צריך לבקש סליחה, ואם לא, אז גם. היו אומרים לי: אתה מכיר אותה, תלך לבקש סליחה".

בר ממהרת להכחיש ומציגה באייפון תמונות ילדות של שניהם מחויכים ומחובקים יחד. "תראי בעיניים איזה פרחח", היא מכריזה.

אולי מקצועית מדי

בעוד בר דגמנה מאז שהייתה בת כמה חודשים, את דור, שניחן בנתונים מרשימים לא פחות כולל בלונד פוטוגני, עיניים כחולות, גובה מרשים ושרירים, העולם הזה פשוט לא עניין והוא מצא את ייעודו כמנהל פרויקטים בחברת נדל"ן.

"הוא אוהב אופנועים, כלבים, סוסים ולקצור את הדשא", מתארת בר. רק לאחרונה הסכים לעמוד מול המצלמות במסגרת הקמפיין המשותף לקרולינה למקה, כי התחבר הן למותג והן ליוסי גביזון, בעלי החברה שמתגורר בסמוך להורים. "כשהציעו לי עכשיו, הרגשתי שהגעתי לגיל שאני יכול. שלא יהיו לזה שום השלכות מבחינת הסביבה החברתית או המקצועית, כי כבר ביססתי את האישיות שלי".

איך היה להצטלם ביחד?

דור: "לי הכל היה חדש, זו הייתה חוויה".

בר: "התקשרתי אליו אחרי ואמרתי לו ששמתי לב שלא היו צחוקים ודאחקות כמו שחשבתי שיהיו. ניסיתי להסביר לו במין חצי התנצלות וחצי הסבר, גם לעצמי, כי לא הבנתי למה לא היה לנו יום כיף כמו שבדרך כלל קורה כשאנחנו יחד. הרגשתי שלא ניצלתי את זה, ואז הסברתי שתמיד אני ככה - כשאני בעבודה, אני בעבודה. לא רוצה שיהיו הרבה אנשים מסביב, לא אוהבת שבאים לבקר אותי, חברות שלי לא מגיעות לסט, אני באמת מאוד מרוכזת. הסברתי לו שכנראה גם כשהוא שם, אני עדיין ככה. אולי מקצועית מדי".

הרזומה העכשווי של בר, מלבד קמפיין המשקפיים והנחיית תוכנית שזוכה לצפיית שיא מדי שבוע, כולל מספר פרויקטים וקמפיינים שצולמו קודם לכן.

בקולנוע היא משחקת בסרט "כידון" בתור נערת פיתוי של המוסד השותפה בחיסולו של מחמוד אל־מבחוח, על המסך תיתקלו בה שוב בקמפיין הבינלאומי של הבושם של חברת "אסקדה", שאיתה היא חתומה לחוזה של שלוש שנים, וגם במסגרת הפרסומת האחרונה שצילמה לפוקס, שאיתה סיימה את ההתקשרות אחרי שש שנים כפרזנטורית של החברה. ברקע כבר ישנם דיווחים בתעשייה על משא ומתן מתקדם עם חברת אופנה חדשה.

"האמת, זו תקופה מוזרה", היא מודה. "אני נוסעת ורואה שלטי חוצות באיילון, פותחת טלוויזיה, פעם אני רוקדת, פעם זורקת בגדים מהחלון. זה במקרה שהכל יצא יחד".

אז איך משפיעה על סובביה העובדה שמדובר בבחורה המתוקשרת ביותר בישראל? דור מספר שלמרות הפריבילגיות הטמונות בייחוס, הוא נמנע משימוש בקרבה המשפחתית. "תמיד כשהיו אומרים משהו על בר, זה היה משנה את היחס, אז ניסיתי להימנע מזה. רציתי שיכירו אותי בזכות מי שאני. כבר היו פעמים שיצאתי עם חברים והזהרתי אותם מראש לא להגיד שום דבר".

עם כל זה שאתה מנסה שלא לנצל את המעמד, מה בכל זאת היתרון בלהיות "אח של"?

"אם הולכים על הדברים הבנאליים, אני אוהב ספורט כמו גלישה, אז פגשתי את קלי סלייטר ורוב מצ'אדו. אני גם חולה מוזיקה ויצא לי לראות את סלאש מנגן במרחק של חצי מטר ממני. פגשתי כל כך הרבה, אבל הוא היחיד שאי פעם ביקשתי ממנו תמונה".

לאונרדו דיקפריו ישב אצלך בבית ואכל איתך ארוחת ערב. לא הצטלמת איתו אף פעם?

דור: "חברים שלי שאלו אותי את אותה השאלה, והתשובה שלי היא שידעתי שזה לא חד־פעמי אז לא הייתי צריך לנצור את הרגע. לאנשים יש צורך לתעד בגלל שהם יודעים שאין סיכוי למפגש נוסף. למה שאבקש תמונה? זה הרגיש כמו משפחה. כן יצא לי פעם לחשוב אחרי ארבע שנים שהכרתי אותו, איזה קטע שאתמול ראיתי סרט שלו, אבל ההתרגשות הזאת עוברת מהר. סלאש הרבה יותר ריגש אותי".

בר: "אני מניחה שבפעם הראשונה שהם נפגשו היה יכול להיות עבורו מגניב להצטלם, אבל הוא לא ביקש. בפעם השנייה זה כבר הפך למשהו של מה בכך. יש לי זיכרון מעומעם שהתקשרת אליי מיד אחרי שגילית שאנחנו יוצאים ואמרת לי: וואלה אחותי, שיחקת אותה. אבל ההתלהבות הייתה יותר בשבילי מאשר לפגוש אותו בעצמך. דור היה ישן אצלו, אז כשאתה בא למישהו הביתה ואוכל איתו ארוחת בוקר, זה שונה".

כמו שומר ראש

איך חוויתם את התקופות שבהן בר עוררה מחלוקת, שהעבירו ביקורת על כל צעד שלה ולכל אחד היה מה לומר?

דור: "מבחינתי, אני תמיד מגן עליה. היו פעמים שזה עצבן אותי, אלא אם כן אלו אנשים שלא שווים את התגובה שלי, שזה רוב האנשים שאני לא מכיר. לא תמיד אפשר לעבור לסדר היום כאילו כלום, עדיין נותנים לזה חשיבות, אבל לא נותנים לזה לנהל את החיים".

חלק מהעניין שרפאלי מעוררת מתבטא בהגדרתה כרווקה מבוקשת, סטטוס שהיא חולקת עם דור. רפאלי, שהוגדרה בעבר כאישה הסקסית בעולם על פי מגזין "מקסים", כיכבה על שער ה"ספורט'ס אילוסטרייטד" ונחשבת לשגרירת היופי הישראלי האולטימטיבית, חוותה אמנם שתי מערכות יחסים קצרות השנה, אחת בת שלושה חודשים וחצי עם איש העסקים עדי עזרא ואחת בת כמה שבועות עם היהלומן מתי רחמינוב, אבל כרגע היא פנויה.

דור לעומתה סיים לא מזמן קשר בן שלוש שנים עם הדוגמנית קורל סימנוביץ'. בתחילת ספטמבר, כשהצטרף לנסיעה של בר ללוס אנג'לס, תועדו שני האחים צועדים יחד ברחוב ואתרי רכילות שונים מיהרו להכתיר אותו כבן זוגה החדש.

אתם מנסים לסדר אחד לשני דייטים?

בר: "שידכתי לו את החברה הראשונה שלו והם היו יחד שנה וחצי. לא מזמן הוא שלח לי הודעה 'את חייבת לצאת עם צ'רלי הנאם מ'ילדי האנרכיה'. עשיתי גוגל והוא באמת הורס את הבריאות, אבל מה אני אמורה לעשות עם זה עכשיו?

"הסוכן שלי שאל אותי אם אסכים לעשות איזה משהו, אז כתבתי לו: אם תכיר לי אותו, אעשה מה שתרצה. הכי בצחוק. אני לגמרי משתטה עם הדברים האלה. אתמול חברה אמרה לי להסתכל בפייסבוק על מישהו שהיא חושבת שמתאים לי. דור ישב לידי ואמר: מה זה? בחור? מיד הוא שאל מה השם, בדק ואמר לא, לא, יש כמה תמונות שמראות שהוא לא בשבילך".

דור: "מאוד הייתי רוצה להיות זה שמכיר לה, אבל זה בעייתי. אולי אפשר את הנרי קאוויל, זה שמשחק את סופרמן".

לא, זה לא מתאים. בכל מקום בר מצהירה שהיא מחפשת בחור ישראלי, רגיל, שתוכל להקים משפחה בארץ.

בר: "זה לא שיש לי משהו נגד מפורסמים, אבל לא אלך לפגוש מישהו כי הוא שחקן הוליוודי. עכשיו הסוכן שלי ניסה לחבר לי שחקן מפורסם מאוד שאמר שהוא רוצה להכיר אותי. שאלתי איפה הוא גר, הוא ענה שבארצות הברית, אז אמרתי לא, לא משנה מי הוא".

איזה סוג של בחור כן היה עובר את הרף?

דור: "אחד שהוא גבר גבר. ההגדרה שלי לגבר זה מישהו שמשיג דברים בכוחות עצמו, אפילו אם נולד עם פרוטקציות וקומבינות. הוא יכול ללכת עם עניבה למשרד בבוקר, אבל שיידע גם לעבוד עם הידיים. שיהיה לו מחסן כלים בבית".

בר: "שיהיו לו כלים בלתי נראים להתמודד איתי".

דור: "וגם שיהיה מספיק חזק כדי שיוכל להגן עלייך. זה הכי חשוב".

__________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle :