העולם משוכנע שהוא מכיר את קייט מידלטון. אם תשאלו כל אזרח בממלכה האנגלית הוא יספר לכם שקייט מידלטון היא טיפוס שמרני, מהוגן ובעיקר נגיש ועממי. את כל התארים האלה הרוויחה הדוכסית מקיימברידג' במגוון דרכים ופעולות, שהבולטת בהן היא המלתחה העממית שלה והבחירה שלה להתלבש בעצמה ואף למחזר פריטים, משל לא היתה נסיכה מורמת מעם, אלא סתם עוד בחורה, כמוני, כמוכן.

עוד בערוץ האופנה

אלא שלאחרונה סדקים הולכים ומתגלים בממלכת השנהב הבוהקת של מידלטון. לא רק שהטיפול ביורש העצר הרך מונע מקייט לדאוג לשורשי השיער שלה, שמאפירים לאיטם כאילו אין בעולם משרתים - בימים אלה מתברר שאותו שיק ממלכתי שעליו בנתה את עיקר תהילתה (וגם את הכלכלה הבריטית בשנתיים האחרונות) אינו לגמרי שלה. מידלטון אומנם סירבה בעבר לשירותיו של סטייליסט צמוד עבור הטיול המסוקר שלה לארצות הברית בשנת 2011, ואף הגדילה לעשות כשאיפרה את עצמה ליום חתונתה, אבל נראה שגם מלכת המלתחה העצמאית הבינה שאפילו נסיכות לא מסוגלות לעשות הכול.

מעדיפה גוונים נייטרליים. קייט מידלטון (צילום: gettyimages)
מעדיפה גוונים נייטרליים. קייט מידלטון (צילום: gettyimages)

השמועות הבוערות בממלכה ומחוצה לה בימים אלה טוענות שאושיה בשם אמיליה ג'רדין פטרסון, שעד כה היתה אלמונית למדי, היא הסטייליסטית הסמויה הצמודה של הדוכסית. פטרסון, מעצבת פנים וחברת ילדות של מידלטון, שלאחרונה אף הוכתרה כאחת מהסנדקיות של ג'ורג' הקטן, היא האחראית למלבושיה של הדוכסית בחודשים האחרונים, כולל שמלת המעיל המדוברת שלבשה הנסיכה להטבלה של ג'ורג'. נכון לעכשיו עושה רושם שהתפנית בסטיילינג של קייט התפתחה בשלב שבו היא התחילה להתלבש עבור שניים. מדוברות הארמון לא נמסר עדיין אם מדובר בטיפים ידידותיים שמעבירות ביניהן שתי החברות, או שמא מדובר בתפקיד רשמי, הזוכה למשכורת מלכותית באדיבות משלם המיסים האנגלי.

המהפך האופנתי שהסטייליסטית הסמויה עושה עבור קייט עשוי להתאים הרבה יותר לקרסידה בונאס, בת זוגו של הנסיך הארי, השובבה והבוהמיינית יותר, ופחות למידלטון המהוגנת והממלכתית. "אמיליה מנסה לגרום למידלטון להתרחק מאותם גוונים נייטרליים שהפכו לכל כך מאפיינים את הדוכסית, ולגרום לה לאהוב גם צבעים ופרינטים שונים", כך אמר מקור יודע דבר למגזין גרציה. "אמיליה מאוד אוהבת וינטג', והיא מנסה לגרום לקייט להיות קצת יותר מדליקה ויוצאת דופן בהופעה שלה. עוד כשהן היו בבית הספר היא נהגה לגחך על קייט ועל הלבוש המהוגן שלה".

קרסידה בונאס. מובילה את המראה השובב והבוהמייני (צילום: gettyimages)
קרסידה בונאס. מובילה את המראה השובב והבוהמייני (צילום: gettyimages)

זרועות התמנון הפטרסוניות לא נעצרו בגזרת המלתחה של קייט. על פי השמועות, פטרסון, שמנהלת עסק עצמאי לעיצוב פנים, היא גם זו שסייעה לזוג לעצב את ביתם בארמון קנזינגטון, אליו עברו השניים יחד עם יורש העצר בתחילת אוקטובר, לאחר שנה של שיפוצים. "אמיליה שמרה את אותו הקו גם בכל הנוגע לעיצוב הפנים שהציעה לקייט", הוסיף המקור, "קייט רצתה להטביע את המקום בגווני בז' ושאר גוונים נייטרליים, אבל אמיליה עודדה אותה לתבל את המקום בצבע".

הקשר בין אמיליה לזוג המלכותי לא מסתכם בהיותה חברת ילדות של קייט - בעלה דיוויד למד עם וויליאם באיטון היוקרתי, ואחיו של דיוויד, תחזיקו חזק, יצא בעבר עם פיפה מידלטון, אחותה של קייט. ספר חדש שעתיד לצאת בשם "קייט, המלכה לעתיד", שנכתב בידי הביוגרפית המלכותית קאתי ניקול, חושף שאמיליה היתה גם זו שהכירה בין וויליאם לקייט, כשהם היו רק בני 17. "אמיליה למעשה תמיד היתה חלק משמעותי ואינטגרלי בחייו של הזוג המלכותי", הוסיף המקור, "לכן מובן גם שהיא היתה בין אלו שזכו לקבל את תפקיד הסנדקות על התינוק החדש".

כמו מתוך קטלוג. קייט מידלטון משחקת כדורעף (צילום: gettyimages)
כמו מתוך קטלוג. קייט מידלטון משחקת כדורעף (צילום: gettyimages)

אלא שעם כל הרצון הטוב והשמועות המתרוצצות על המראה השובב והאופנתי החדש של קייט, המהפך המדובר מבית פטרסון עדיין לא ניכר לעין. בהופעותיה האחרונות בציבור מידלטון בהחלט שמרה על מראה שמלות הג'ני פקהאם המהוגנות והנשיות, שהפך לכל כך מזוהה איתה, וגם כשיצאה למשחק כדורעף, שמרה על המראה הפראפי, שנראה כאילו נלקח מקטלוג של חברת נאוטיקה. המעיל האדום עם סיכת הפרח שעמו נצפתה מידלטון לפני כשבוע, בהחלט היה מרענן, אולם מעבודת סטיילינג צמודה היינו מצפים לשינוי מהותי הרבה יותר. דווקא בזמן שלפני הלידה נדמה היה שמשהו רציני עובר על הסגנון של מידלטון. למשל, כשיצאה ביוני לקרוז בשמלה מנומרת, או כשנראתה במסיבת גן בחודש מאי, כשהיא עוטה מעיל צמר בגוון צהוב רעל. מאז אין הרבה חדש תחת השמש, אבל בהחלט נמשיך לעקוב אחר ההתפתחויות בגזרה, בציפייה לגלות שפטרסון תצליח לגרום למידלטון להשתחל לכמה מהטרנדים היותר נועזים לרגע זה. הפנטזיה שלנו? קייט בשמלה בהדפס שבטי של מארה הופמן א-לה סולאנז' נואלס.