גם בשנת 2013 נשים במידות גדולות על מסלולי תצוגות אופנה מייצרות סנסציה. בשבוע האופנה האחרון בניו יורק, למשל, הציגה המעצבת עדן מילר קולקציה לנשים גדולות שהכתה גלים. הדוגמניות המלאות שהעלתה אל המסלול עוררו באז תקשורתי ודיון נרחב על מערכת היחסים המורכבת בין תעשיית האופנה ונשות הפלאס סייז. אלא שעל אף הסיקור הנרחב שקיבלה התצוגה בתקשורת, היא נותרה, בדומה לכל הופעה של נשים גדולות במסגרות המסורתיות של עולם האופנה, כקוריוז תקשורתי בלבד.

ההתנהלות הזו, שבמסגרתה תעשיית האופנה מקיאה מתוכה את החורגים ממידותיה הנוקשות, מובילה את תעשיית הפלאס סייז לבדלנות באמצעות יצירת אירועים ייעודיים לקהל זה. כך קרה שהשבוע התקיים לראשונה בפריז Pulp Fashion Week (אירוע ששמו נגזר מהמילה הצרפתית Pulpeuse, שמשמעותה "בשרני"), שבוע אופנה שיוחד לנשים במידות גדולות, שארגן אתר האינטרנט הצרפתי למידות גדולות Histoire de Courbes. "שבוע" האופנה נמשך יום אחד בלבד, ובמסגרתו הציגו מיטב המותגים הצרפתיים למידות גדולות, ביניהם La Belle Affranchie, Maryse Richardson, Tamboo Bamboo ו-Femme Fabuleuses. כולם התאספו ליום תצוגות ארוך, שהחל ב-10 בבוקר והסתיים לפנות ערב, ופנה בעיקר לקניינים של חנויות למידות גדולות וכמובן - לתקשורת.

עוד בערוץ האופנה

בניגוד לתצוגות אחרות למידות גדולות, שמציגות בעיקר בגדים אופנתיים ודוגמניות במידות 40-44 (שרבים יתרעמו בצדק על סיווגן כמידות גדולות), ב-Pulp Fashion Week החליטו להראות הכול. על המסלול צעדו נשים במידות 50 ומעלה, שלא חששו לחשוף את גופן גם בהלבשה תחתונה. צפייה בתמונות מתוך התצוגות מגלה כי מארגני האירוע בחרו במדיניות של התרסה כלפי עולם האופנה, בין אם באמצעות סטיילינג תיאטרלי ומוגזם, ובין אם באמצעות בחירה של דוגמניות גדולות הרבה יותר מהדוגמניות למידות גדולות שהתרגלנו לראות, כמו רובין לאוולי או טארה לין.

דוגמניות במידות 50 ומעלה. Pulp Fashion Week (צילום: gettyimages)
דוגמניות במידות 50 ומעלה. Pulp Fashion Week (צילום: gettyimages)

מארגני האירוע החלוצי מבשרים כי Pulp Fashion Week צפוי להתקיים פעמיים בשנה, בדיוק כמו שבוע האופנה המוכר. האם יש סיכוי ששבוע האופנה של פריז או של מילאנו יקדישו יום נוסף לתצוגות למידות גדולות? התשובה היא ככל הנראה לא. באוסטרליה, לעומת זאת, מקדישים בשבוע האופנה של סידני תצוגה ייעודית למידות גדולות, בה מציגות מיטב החברות בתחום. בשבוע הבא צפויים מארגני שבוע האופנה גינדי תל אביב להכריז על התאריך של שבוע האופנה הבא ועל רשימת המעצבים שישתתפו בו. באווירה זו, שווה לשקול תצוגה אחת ייעודית ומובהקת למידות גדולות, ובכך להצטרף למגמה העולמית.