הוליווד ידעה לא מעט קורבנות שנפלו בקללת גיל 27, ולכן זה אולי קצת מפתיע לראות כוכב שעבורו הגיל הזה מסמל דווקא סוג של לידה מחדש. בשנים האחרונות היה רוברט פטינסון ידוע בעיקר ככוכב סדרת סרטי הנעורים "דמדומים", וכ"הוא שנבגד לעיני כולם אבל בכל זאת בחר להישאר עם בת זוגו". והנה, ממש לאחרונה בחר השחקן הבריטי לחזור שוב לחיי הרווקות ובנוסף, כמו אישור אחרון לכך שהוא עובר למגרש של הגדולים, הפך לפרזנטור של דיור הום – הבושם לגברים של המותג.

עוד בערוץ האופנה

בסרטון ששוחרר לאחרונה על ידי בית דיור, המשמש כטיזר לפרסומת שמצולמת על ידי נאן גולדין, ניתן לראות את פטינסון באסופת תמונות בשחור-לבן, בהן הוא נראה בוגר וגברי מתמיד, ובאופן כללי הכי רחוק מילדות צווחות.

רוברט פטינסון בקמפיין לדיור הום. המגרש של הגדולים
רוברט פטינסון בקמפיין לדיור הום. המגרש של הגדולים

אין זו הפעם הראשונה שפטינסון פונה לקהל הבוגר. הוא כבר עשה זאת בסרטים "מים לפילים" ו"זכרי אותי לנצח", אבל כנראה שהיה לו קשה לשדר את הביטחון הגברי והמחוספס הנדרש, כשעל השטיחים האדומים נהג להתהלך עם חיוך של מבוכה והתנצלות, כאילו אומר: "כן, אני יודע שכולכם יודעים שהחברה שלי בגדה בי ושאני רכיכה".

רוברט פטינסון מודל 2008. עוד לא רכש את הביטחון הגברי המחוספס (צילום gettyimages)
רוברט פטינסון מודל 2008. עוד לא רכש את הביטחון הגברי המחוספס (צילום gettyimages)

כל זאת, כאמור, השתנה במאי השנה. כמעט שנה לאחר שפורסמו התמונות בהן סטיוארט נראית משתעשעת עם רופרט סאנדרס, במאי הסרט בכיכובה "שלגייה והצייד", החלו להופיע תמונות אחרות לגמרי בצהובונים, בהן נראה פטינסון עוזב את הווילה המשותפת עם מטען חפצים גדול. מאותו רגע סטיוארט היא זו שהחלה להסתובב בפרצוף מיוסר, בעוד שפטינסון נראה מחויך וזקוף מאי פעם.

פטינסון וסטיוארט אחרי התקרית, ב-2012. לא שוכח ולא סולח? (צילום gettyimages)
פטינסון וסטיוארט אחרי התקרית, ב-2012. לא שוכח ולא סולח? (צילום gettyimages)

מובן שהפרידה המתוקשרת עוררה מחדש את ההתעניינות בשחקן המצודד, וכלי התקשורת מיהרו להצמיד לו רומנים על בסיס יומיומי, בין השאר עם קייטי פרי ועם הנכדה של אלביס פרסלי, הדוגמנית ריילי קו. פטינסון, מצדו, לא ממהר להתחייב שוב. "אנשים לא מבינים כמה בודד אתה", אמר ל-Eonline. "בכל מקרה, אני מרגיש בר מזל מפני שההצלחה לא הגיעה אליי בגיל צעיר. לפחות היתה לי ההזדמנות לנהל חיים רגילים קודם".

עכשיו הוא ישן באלכסון. פטינסון (צילום gettyimages)
עכשיו הוא ישן באלכסון. פטינסון (צילום gettyimages)

פטינסון הוא שילוב מנצח בין מראה מצודד הכולל עיניים כחולות, שיער שופע וגוף מחוטב, יחד עם חזות מסתורית ואפילו אפלה משהו. מסוג הגברים שגם כשהם בקבוצה, עדיין נראים זאבים בודדים. מצד שני, אולי זו פשוט דמות הערפד מ"דמדומים" שדבקה בו. אומנם זה לא היה תפקידו הקולנועי הראשון – עוד קודם הספיק לעבור בסדרת הנעורים המצליחה אף יותר, "הארי פוטר" – אך אין ספק שהתפקיד הזה סידר לו את הפריצה הגדולה ובהמשך גם מקום ברשימת 100 האנשים המשפיעים ביותר בעולם על פי המגזין "פורבס" ושלל פרסי MTV ו-Teen Choice Award.

מנסה להיות יותר מרק פנים יפות (צילום gettyimages)
מנסה להיות יותר מרק פנים יפות (צילום gettyimages)

אבל למרות ההצלחה, ולמרות היותו אחד ממקבלי השכר הגבוהים בהוליווד על פי המגזין "וניטי פייר", מנסה פטינסון להוסיף ממד עמוק לקריירה שלו, להצטלם לסרטים עצמאיים ואף שימש כמפיק בפועל לסרט "זכרי אותי לנצח".

בד בבד עם הקריירה המצליחה, הוכתר פטינסון לא פעם כאחד המתלבשים המוצלחים בהוליווד, ובשנת 2010 התמקם במקום החמישי ברשימת המתלבשים הטובים של המגזין GQ. בתחילת דרכו דווקא ידע פטינסון לא מעט פספוסים אופנתיים, ושילב בחוסר כישרון בין בלייזרים רחבים, ז'קטים מעור חסרי ברק ותספורת לא מחמיאה. אך בשנת 2008, כשהסרט הראשון בסדרת "דמדומים" יצא לאקרנים, הוא כנראה קיבל תמיכה צמודה של סטייליסט, והחל לעטות בגדים מחמיאים ובוגרים יותר, הקרובים לגוף מבלי ללחוץ.

רוברט פטינסון בחליפה של גוצ'י מ-2011. יודע לדפוק הופעות כשצריך (צילום gettyimages)
רוברט פטינסון בחליפה של גוצ'י מ-2011. יודע לדפוק הופעות כשצריך (צילום gettyimages)

מאז ועד היום הצליח לספק הופעות מחמיאות ואופנתיות, כמו שילוב בין חולצת טי שחורה, מכנסי ג'ינס סקיני שחורים ונעלי נייקי בגווני שחור ולבן או חליפות טוקסידו מדויקות. למרות שיש ימים בהם הפפראצי תופס אותו בלוק מרושל, בדרך כלל עם כובע בייסבול הפוך, טי שירט מקומטת ומכנסי ברמודה מהוהים, כשהוא מגיע לשטיחים האדומים יודע פטינסון לשחק את המשחק ולהציג הופעות מרשימות. בין אלו אפשר למנות את החליפה בגוון יין של גוצ'י איתה הגיע בשנת 2010 לפרמיירה של "דמדומים", חליפה אפורה של ארמאני מ-2011 וחליפה כחולה עם עניבה תואמת, גם היא של גוצ'י, שלבש לפרמיירה בשנת 2012.

מרגיש כבד יותר. רוברט פטינסון (צילום gettyimages)
מרגיש כבד יותר. רוברט פטינסון (צילום gettyimages)

אין ספק שהמראה של פטינסון הולך ומשתבח עם השנים, אבל נראה שהוא עדיין לא הבין עד הסוף איך להתמודד עם השינויים שהוא עצמו עובר. "זה מוזר", אמר בראיון. "אתה מתחיל להשתנות, הילדות נגמרת, ולפתע אתה מרגיש שאפילו המבנה גוף שלך שונה. אתה מרגיש כבד יותר". לנו דווקא אין תלונות.