עזבו אתכם מרגליים דקיקות או מותניים צרים, השם החם בהוליווד ממש לא מתהדר בהם. למעשה, הכוכבת התורנית נראית בדיוק ההפך מכל אלו שבאו לפניה, בעיקר מפני שהיא שוקלת למעלה ממאה קילו ונהנית מכל רגע. אם עדיין לא שמעתם את השם רבל ווילסון, הרי שבקרוב מאוד תשמעו. השחקנית האוסטרלית חדרה לתודעה הציבורית לאחר שהצליחה לכבוש את ארצות הברית בזכות נשק ממש לא קונבנציונאלי: הומור, טונה של ביטחון עצמי ואפס רצון להתנצל. כנראה בדיוק מה שאמריקה היתה צריכה אחרי עשורים של מודלים בלתי ניתנים להשגה.

עוד בערוץ האופנה

עוד לא מככבת בסוגה עילית, אבל כבר אוגרת פרסים. רבל ווילסון (צילום: gettyimages)
עוד לא מככבת בסוגה עילית, אבל כבר אוגרת פרסים. רבל ווילסון (צילום: gettyimages)

ווילסון נולדה וגדלה בסידני, אוסטרליה. את קריירת המשחק התחילה מיד כשסיימה את לימודיה באוניברסיטה, ואפילו זכתה להכרה במולדתה כששיחקה בסדרה העונה לשם "פיצה". לאחר שרשרת של תפקידים נוספים, החליטה להגר לארצות הברית. "יכולתי לקבל תפקידים טובים יותר באוסטרליה, אבל היתה להם דעה קדומה לגבי המראה שלי", סיפרה בראיון לטלגרף על ההחלטה. "כשהגעתי לסוכנות וויליאם מוריס בארצות הברית, שיש להם כל כך הרבה נישות, הם ראו אותי וחשבו שאין להם מישהי כמוני ולכן קיבלו אותי מיד". ההימור השתלם. במהרה השתחלה ווילסון ללהיטים כמו "מסיבת רווקות", "למה לצפות כשאתם מצפים" ו"פיץ' פרפקט". אומנם לא ממש סוגה עילית, אבל מספיק כדי לקבע אותה בתודעה הציבורית ולהביא לה אי אלו פרסים בתחרויות שבהן השופטים הם בני הנעורים.

רבל ווילסון במחווה לג'נט ג'קסון (צילום: gettyimages)
רבל ווילסון במחווה לג'נט ג'קסון (צילום: gettyimages)

בטקס פרסי MTV האחרון חשפה פטמה כפולה (ומלאכותית) בתאונת אופנה מבוימת, באקט שהזכיר את המקרה הידוע של ג'נט ג'קסון בסופרבול בשנת 2004. מאותו רגע היה ברור שמדובר בשחקנית שלוקחת את נושא הגוף ומידותיו בטבעיות רבה, ומאז ווילסון היא האיט גירל החדשה, שמוכיחה שאפשר להיות נערצת גם במידות גוף לא שדופות. אך ווילסון לא מסתפקת רק בתואר הזה - בימים אלו סיימה לצלם סדרה קומית, בה היא משמשת גם ככותבת. הסדרה Super Fun Night עוסקת בשלוש חברות, לא כל כך יפות ולא כל כך מוצלחות, שכבר 13 שנה נפגשות בקביעות בכל יום שישי לבילוי משותף. בסקירת הסדרות החדשות שעולות בעונת הסתיו ברשת ABC, אמרה ווילסון שהסדרה החדשה היא אנטי "סקס והעיר הגדולה". "כשהנשים הללו אוכלות בלילה, הן אינן מדברות של איברי מין", אמרה. עוד הוסיפה שהיא אומנם עוסקת בחברות צעירות ועדכניות כמו בסדרה המצליחה "בנות", אך "אל תדאגו, אני לא עושה לנה דנהאם".

יכול מאוד להיות שווילסון לא היתה יכולה להגיע למעמד של כוכבת בטיימינג אחר. אומנם אנחנו עוד רחוקים מלהכריז על נפילת שלטון הרזון בתעשיית הסלבס, אבל נראה שלאט לאט מתחילים לצוץ סדקים בהגמוניה. דוגמניות מלאות הופכות להיות מוכרות כמעט כמו אחיותיהן הדקיקות, ויותר ויותר מגזינים בוחרים לפאר את שעריהם בתמונות של נשים עם מידות ממוצעות ומעלה. ווילסון בעצמה הולכת לככב על השער הקרוב של מגזין "גלאמור", כשהיא יושבת באמבטיה ואת גופה מעטרים תכשיטים, וזהו בערך. ככל הנראה, תמונה שלא היתה מתקבלת בשמחה לפני עשור.

על במה אחת עם חברי להקת דה וונטד. ווילסון (צילום: gettyimages)
על במה אחת עם חברי להקת דה וונטד. ווילסון (צילום: gettyimages)

אבל לא רק בצילומים מבוימים זוכה ווילסון לחיבוק מצד תעשיית האופנה. הופעות מוקפדות, שמחמיאות למבנה גופה ולא גוררות אחריהן התנצלות או נסיון להקטנת הממדים, הפכו אותה ליקירת המבקרים והשטיחים האדומים, ולאישה המשמשת השראה למיליוני בחורות בעולם, המעוניינות להתלבש יפה גם אם הן לא במידות של ג'יזל. בינתיים אף אחד עוד לא בא אליה בדרישה להרזות, אפילו להפך - כשקיבלה את התפקיד בסרט "מסיבת רווקות", התבקשה לשמור על משקלה ולא לרדת במידות, למרות שהיתה אז בעיצומה של דיאטה ואף נבחרה לדוברת של חברת הדיאטות ג'ני קרייג. אחרי הצילומים, כשחזרה למסלול הדיאטה, כתבה בטוויטר שאינה מצליחה לשמור ומתפתה למתוקים, בעיקר קאפקייקס.

רבל ווילסון. מחכה שיכתבו לה תפקיד במיוחד (צילום: gettyimages)
רבל ווילסון. מחכה שיכתבו לה תפקיד במיוחד (צילום: gettyimages)

אך למרות ההצלחה, וכמו נשים עגלגלות אחרות בתעשייה הנוצצת, גם ווילסון נראית לפעמים כקוריוז התורן. הרי אף שחקנית הוליוודית במידה אפס לא היתה מוכנה לעטות על עצמה את כיסוי הפטמות המלאכותי, או את שאר התלבושות הגרוטסקיות שלבשה באותו טקס פרסים. יהיה קצת חבל אם בסופו של דבר תתוייג ווילסון רק כ"השמנה המצחיקה", ולא תצליח לעשות שינוי משמעותי בתפיסה ההוליוודית ולעבור מתפקידי החברה המסכנה והשמנה לדמות הראשית. מצד שני, נראה שגם לווילסון עצמה יש שאיפות לעשות מהפך קטן עבור הנשים הגדולות. כשנשאלה מה החלום שלה, ענתה: "כולי תקווה שיתחילו לכתוב תפקידים במיוחד בשבילי".