בגד ים בשני חלקים תועד כבר בתקופה הרומית, אך רק ב-1946 זכה לשם ביקיני – שניתן לו על ידי המעצב הצרפתי לואי ריאר בהשראת אזור באיי מרשל שבו נערכו ניסויים של פצצות אטום. וממש כמו האטום, הביקיני יצר מציאות חדשה שמאז לא ניתן היה לערער. אם בעבר הוא נחשב לבגד ים שמתאים לשדופות בלבד, הפיתוחים הטכנולוגיים החדשים הפכו את הביקיני לגזרה שמתאימה כמעט לכל אחת.

מדגם האופנה הגדול - הבחירות הקודמות:

הגיע הקיץ ואיתו השאלה הגדולה מכולן: איזה ביקיני יכבוש את החופים בישראל? פנינו לקבוצת גוטקס, המחזיקה במותגים טורקיז (230 נקודות מכירה) גוטקס (177 נקודות מכירה), אוברזון (169 נקודות מכירה), פלפל (157 נקודות מכירה), פרי (136 נקודות מכירה) ו-GTX (102 נקודות מכירה), בשאלה מהו דגם הביקיני הנמכר ביותר בכל עיר. מקריית שמונה ועד אילת, קבלו את מדד הביקיני לשנת 2013.

נשות קריית שמונה בחרו בבגד ים טרנדי במיוחד: ביקיני בפסים כחול-לבן של המותג GTX עם חזיית הולטר משולשים רחבה יחסית ותחתונים בגזרה קלאסית. בזכות קשירת ההולטר ורצועת התמיכה הרחבה, החזייה מתאימה לנשים עם חזה בינוני ואפילו גדול. גם גזרת התחתונים רחבה יחסית, ויכולה להתאים לנשים בוגרות ולא רק לנערות.

בטבריה נבחר בגד ים סגול המורכב מחזיית סטרפלס עם רצועה דקה הנכרכת סביב הצוואר ותחתונים עם כיווץ וקשירה. הביקיני חושף את הבטן והגב אך מכסה ביעילות את החזה והישבן, וחוטי הקשירה בצידי התחתונים מאפשרים שינוי ומשחק עם מידת החשיפה של החלק התחתון.

קריית אתא בחרה בביקיני כתום בגזרת משולשים קלאסית של המותג הצעיר באופיו פלפל. הצבע הקיצי מושך את העין ומבליט את השיזוף של תחילת הקיץ, והגזרה מכסה את האיבריים האינטימיים אך לא משאירה הרבה מקום לדמיון.

נשות חיפה העדיפו ביקיני בגזרת משולשים עם הדפס כחול-לבן בהשראת עולם הימאות ותחתוני קשירה של המותג אוברזון – בגד ים חושפני למדי, שמתאים בעיקר לנשים צעירות שלא חוששות לחשוף חלקים נרחבים מהגוף על החוף.

בחדרה נבחר ביקיני של פלפל בצבעוניות נערית של ורוד וירוק, המורכב מחזיית בנדואו עם קשירה סביב הצוואר שמתאימה לבעלות חזה זקור ולא גדול מאוד, ותחתונים בגזרה קלאסית.

הבחירה של נתניה. תחתונים חושפניים שמסתירים רק חלק קטן מהישבן וחזייה עם מחשוף עמוק  (צילום: מוטי פישביין)
הבחירה של נתניה. תחתונים חושפניים שמסתירים רק חלק קטן מהישבן וחזייה עם מחשוף עמוק (צילום: מוטי פישביין)

הביקיני הצבעוני שנבחר בנתניה, בגוונים קיציים של ורוד, תכלת וירוק, מעוצב בגזרת משולשים מינימליסטית עם תחתונים חושפניים שמסתירים רק חלק קטן מהישבן וחזייה עם מחשוף עמוק שיתאים לבעלות חזה קטן עד בינוני.

נשות הרצליה בחרו בחירה נועזת: ביקיני עם תחתוני קשירה והדפס צבעוני בניחוח וינטג' של גוטקס, שלא משאיר הרבה מקום לדמיון. תחתוני הקשירה מינימליים מאוד וחזיית המשולשים מכסה רק את החזה ומשאירה את שאר הגוף חשוף.

גווני הים הכחולים, סגולים וירוקים הם המועדפים בביקיני של נשות רמת השרון, בבגד ים עם קשירת הולטר ואבזור זהב בחזייה של גוטקס. גם הפעם, מדובר בגזרה שמשאירה את רוב הגוף חשוף לשמש ולעיני ציבור המתרחצים בים.

למרות שמתל אביב, שנחשבת לבירת ההיפסטרים, היינו מצפים לבגד ים בסגנון רטרו, העיר בחרה דווקא בביקיני טרנדי ועדכני של אוברזון עם אפליקציית פרח בשילוב חרוזי פנינה בחלק העליון והתחתון. חזיית בגד הים מציגה מחשוף עמוק ואילו התחתונים מעוצבים בגזרה קלאסית ומינימליסטית.

אור יהודה העדיפה ביקיני של גוטקס המורכב מחזיית קולר בדוגמת פסים בשחור, לבן וכסף, עם תחתונים שחורים בעיטור פסים לבנים דקים. למרות שמדובר בביקיני, החגורה הרחבה שנוספה לחזייה ולתחתונים מכסה היטב ו"מחזיקה" את החזה ואת החלק התחתון של הגוף, ומונעת חשיפה לא מכוונת של האיברים המוסתרים.

הבחירה של גבעת שמואל. צבעוניות זרחנית, גזרה צנועה יחסית (צילום: מוטי פישביין)
הבחירה של גבעת שמואל. צבעוניות זרחנית, גזרה צנועה יחסית (צילום: מוטי פישביין)

נשות גבעת שמואל בחרו בביקיני צנוע המשלב חצאית קצרצרה מעל תחתוני בגד הים וחזיית בנדואו רחבה של המותג GTX. הגזרה מסתירה היטב את הישבן ומשאירה גם את החזה מכוסה, יחסית לביקיני כמובן.

ברחובות נבחר בגד ים של גוטקס בגווני פונץ'-בננה המעניקים לו אפיל קיצי ססגוני. הביקיני מורכב מחזיית סטרפלס בגזרת בנדואו, שמתאימה לבעלות חזה זקור ולא גדול, ותחתונים עם רצועות רחבות בצדדים שעוזרות לתמוך ולהסתיר את האגן.

הבחירה של ירושלים. חצאית המחוברת לחלק התחתון וחזייה מרובת בד (צילום: מוטי פישביין)
הבחירה של ירושלים. חצאית המחוברת לחלק התחתון וחזייה מרובת בד (צילום: מוטי פישביין)

בגד הים שכבש את נשות ירושלים הוא ביקיני צנוע של המותג GTX הכולל חצאית המחוברת לחלק התחתון וחזייה מרובת בד, שיחד יוצרים כיסוי מרבי של הישבן והחזה (יחסית לביקיני, כמובן).

באשדוד משלבים את טרנד השחור-לבן ואת טרנד הנקודות בביקיני של טורקיז עם חזיית בנדאו בעיטור פפיון ותחתונים קלאסיים. חזיית הבנדואו מסתירה את החזה היטב אך אינה מספקת תמיכה לחזה גדול, והתחתונים חושפניים יחסית ומספקים לירכיים רק כיסוי מינימלי.

נשות אשקלון בחרו בבגד ים אופנתי בהשראת שנות ה-50: תחתונים בגזרה גבוהה שמכסה את הבטן ומתאימה היטב להסתרת סימני מתיחה או צלקות מניתוחים קיסריים וחזייה עם כיווץ קדמי של המותג גוטקס. גם הצבעוניות קיצית ואופנתית דרך שילוב של שחור ולבן עם נגיעה של צהוב.

הבחירה של נתיבות. הכי קרוב לבגד ים שלם שביקיני יכול להיות (צילום: מוטי פישביין)
הבחירה של נתיבות. הכי קרוב לבגד ים שלם שביקיני יכול להיות (צילום: מוטי פישביין)

בנתיבות נבחר ביקיני צנוע במיוחד הנקרא טנקיני ומשלב גופייה ותחתונים. הטנקיני השחור של אוברזון מעוצב ללא עיטורים מיותרים, מסתיר את הבטן כמעט לגמרי ומכסה גם את החלק התחתון. הכי קרוב לבגד ים שלם שביקיני יכול להיות.

באר שבע הדרומית בחרה בביקיני כחול של המותג טורקיז עם חזייה מעוטרת בקפלים ותחתונים רחבים עם קפלים בצדדים. בגד הים הזה יכול להתאים גם לחזה בינוני או גדול ולנשים שמעדיפות תמיכה על פני חשיפה.

בגד הים שנבחר באילת הוא ביקיני עם חזיית הולטר של גוטקס בהדפס צבעוני בגווני ורוד וסגול ועיטור זהב בחזייה. התחתונים המינימליים וחזיית המשולשים עם המחשוף העמוק מתאימים להשגת שיזוף מקסימלי, אך רצועות הקשירה הרחבות של החלק העליון שומרות על הביקיני במקומו ולא מאפשרות תזוזה מיותרת.

עוד בערוץ האופנה