אנחנו כל כך אוהבות אותם וקשה לנו להיפרד מהם, אבל אין מה לעשות: כל טרנד, תופעה, או סטייל מסוים חייבים לעבור תקופת צינון, וָלא - כולנו נהפוך לקורבנות אופנה מהלכים.

פאייטים וסניקרוקי: עוד טרנדים מאוסים שחייבים להיעלם

צללית: פפלום

אין לנו שום דבר נגד הגזרה המעולה הזו, להפך: אנחנו אוהבות אותה, אבל במינון הנכון.

בתום השנה הזו לא נשארה חובבת אופנה שהמושג הזה לא שגור בפיה. פפלום, שמקורו בבגד יווני עתיק, הוא רצועה קלושית הנתפרת בקו המותן של שמלה, חצאית או ז'קט. יתרונו של הפפלום, מסממני אופנת שנות ה־80, הוא בהדגשת המותן לעומת האגן והבטן, שאותם הוא מטשטש. גאוני, הבנו. פריט אחד או שניים, לא יותר, ורצוי שהפיתוח הגרוטסקי של חגורה מפופלמת לא יהיה ביניהם.

ג'סיקה אלבה טרנדית (צילום: gettyimages )
ג'סיקה אלבה טרנדית (צילום: gettyimages )

דפוס: מנומר

דיאנה ורילנד, העורכת המיתולוגית של "ווג" האמריקאי, אמרה פעם: "מי ירצה לחיות בעולם שאין בו מנומר?", וכאילו בהינף שרביטה העולם לבש חברבורות. ההדפס, שנחשב במשך שנים לטעם רע, השתלט לנו על תיקים, נעליים, שמלות ערב, כובעים ומשקפי השמש, ולפעמים אף יצר טוטאל־לוק מפוקפק.

מדובר בקלאסיקה שספק אם תהפוך אי פעם לאנכרוניזם, אך אין זה פוטר אותנו מהקפדה על מינונים ואיכות הדפוס. להופעה מחמיאה, הרשי לנו לייעץ לך לעטות הדפס זה בהקשר לא סקסי, כמו חולצה מנומרת מתחת לסוודר שחור או בשילוב ג'ינס מעט רחב ונעליים שטוחות.

מנומרות מצטיינות. רייצ'ל בילסון (מימין) וסלינה גומז (צילום: gettyimages )
מנומרות מצטיינות. רייצ'ל בילסון (מימין) וסלינה גומז (צילום: gettyimages )

אִבזור: ניטים

מה כבר לא נאמר על ניטים? בלִבה של כל נערה מסתתרת לה איזו פטי סמית' מרדנית, והדרך הקלה ביותר לשלוף אותה החוצה טמונה באייליינר כבד ובקורטוב של ניטים, ספייקים דוקרניים או שטוחים, מרובעים או עגולים, זהובים, כסופים, קשוחים וסקסיים כאחד.

בסיבוב הנוכחי הם ללא ספק איבדו מתפקידם כאלמנט בועט ועשו הסבה מתכשיטים למעילי עור, ג'ינסים וחולצות כפתורים הכי רציניות. אבל יותר מכל הם לא הותירו שבויים בתחום ההנעלה. כשיש קונצנזוס כה גורף לגבי היותו של דבר צעיר ומגניב, הוא מפסיק להיות כזה. לתשומת לִבו של הקורא כריסטיאן לובוטן.

ניטים גם בנעליים (צילום: gettyimages )
ניטים גם בנעליים (צילום: gettyimages )

תסרוקת: גאלח א־סימטרי

הקאט שעשה את הדוגמנית אליס דלאל ב־2007 שוחזר לאחרונה על ידי ריהאנה, אבריל לאבין ועוד מיני סוכריות פופ, לפני שעשה עלייה לראשה של נינט. מאז ראינו את התספורת על עדי נוימן, יאנה יוסף מ"האח הגדול" ועוד עשרות תיכוניסטיות שפוקדות את רחוב הר סיני ההיפסטרי.

הגאלח הא־סימטרי מאפשר לשמור על השיער ארוך, מצד אחד, ולחשוף את מתאר הגולגולת מצד שני, ובכך להדגיש את קווי הסנטר, עצמות הלחיים והצוואר. גם קשוח, גם שברירי וגם סקסי, מהסוג ההפוך על הפוך.

אז ב־2007 זה היה חתרני, אדג'י, אנדרוגיני, מרדני, נונקונפורמיסטי וקיצוני. ב־2013 זה בעיקר שחוק והכי לא קולי שיש.

נינט עם גאלח א-סימטרי (צילום: רפי דלויה)
נינט עם גאלח א-סימטרי (צילום: רפי דלויה)

תכשיטים: ערימות צמידים

אנחנו מאשימות בכול את סקוט שומן (AKA The Sartorialist), שצילם את לוקה רובינצ'י, נצר לשושלת חייטים ממילאנו, ואת גיבוב הצמידים שלו אי שם ב־2007.

מאז בנות (וגם בני) תבל אוספות ומערימות צמידים על פרקי כפות ידיהן. אלה הם צמידי ידידות, שעונים, חרוזים, רצועות עור וסיליקון, אזיקי דוקרנים, חוליות מתכת, פנינים ואבני חן, שפעם לוקטו במשך שנים ועכשיו נקנים כסט ברשת הקרובה לביתך, מצולמים לאינסטגרם ומתויגים כ־Arm Camdy. כנסו, יש 511 אלף כאלה. בבקשה אל תוסיפו עוד.

קים קרדשיאן נפרדת מטרנד הצמידים? (צילום: gettyimages)
קים קרדשיאן נפרדת מטרנד הצמידים? (צילום: gettyimages)

שכחת צמיד אחד בבית. ג'ניפר לופז מגזימה (צילום: gettyimages)
שכחת צמיד אחד בבית. ג'ניפר לופז מגזימה (צילום: gettyimages)

________________________________________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle :