חג פורים יחול רק בעוד כחודש, אך המהומה סביב מציאת התחפושת המושלמת מתחילה כבר עכשיו. קטלוגים של תחפושות ממלאים את תיבות הדואר, הפרסומות מציצות מכל פינה, וההסתערות על החנויות מתחילה. בעוד רכישת תחפושת מוכנה מקלה לכאורה על ההכנות לפורים, פעמים רבות מתברר כי ההיצע בחנויות יקר מדי לכיס והמוני מדי לטעם. דווקא אם רוצים לשמור על ייחודיות בחג העולץ ואפילו לחסוך קצת כסף, כדאי לנסות להכין את התחפושות בבית.

למי שאינו בקיא בעבודות יד, מדובר כביכול במשימה מאתגרת מאוד. אך אם מחברים בין הרוח הפורימית להנאת יצירה, ומשלבים אפילו את הילדים בהכנת התחפושת, מתגלה שלפנינו פעילות משפחתית נעימה בהחלט. אפשר כמובן להחליט שמנצלים את האירוע ללמידה מקצועית יחסית של התחום דרך סדנאות יצירה ותפירה, כמו זו שנפתחת ב-13 בפברואר בסטודיו 6B (מחיר: 590 שקל, פרטים בטל' 1-800-360-366), אבל אפשר גם לנסות ולהתנסות בהכנת תחפושות בבית בכלים העומדים לרשותנו. כדי להקל קצת על המשימה, אספנו חמישה טיפים קלים לתפירת תחפושות בבית ושישה מדריכי DIY פשוטים ונוחים ליצירת תלבושות מיוחדות וזולות. חג שמח!

  (צילום: shutterstock)

איך מכינים תחפושות בקלות ובזול?

חמישה טיפים של מעצבת האופנה תמר פיס

  1. הכינו רשימת קניות. חשוב לדעת מראש מה מחפשים, לפני שיוצאים למסע הרכישות. יש להכין רשימה מדויקת ולדבוק בה בקפדנות, על מנת למנוע בזבוזים וקניית אביזרים מיותרים.
  2. חפשו בחנויות עודפי בדים. חנויות העודפים מחזיקות בשאריות בדים ישנים וזולים, המאפשרים חיסכון משמעותי במחיר הבד. נבירה מדוקדקת בשאריות יכולה לגלות בדים נוצצים וחלקים, הדפסים ודוגמאות שונות, בשלל גדלים שיכולים אפילו להתאים לתחפושת שלמה.
  3. לא חייבים לדעת לתפור. אנשים רבים נמנעים מהכנת תחפושות מכיוון שאינם יודעים לתפור היטב. אין סיבה לפחד – בחג כמו פורים, אפשר למצוא פתרונות שאינם דורשים כמעט תפירה, כמו קניית פריטי לבוש זולים וגזירתם כך שיתאימו לתחפושות, ואפילו חיבור בין בדים שונים בתפירת יד פשוטה או בדבק ייעודי. לתחפושת של גיבור על, למשל, אפשר לקנות חולצת טי בצבע מתאים, להדפיס עליה את הסמל הרלוונטי, ולהוסיף גלימה פשוטה מבד סאטן שקנינו בחנות שאריות והוספנו לו סרט לקשירה על הצוואר.
  4. לכו עם היצירתיות. יצירת תחפושות בבית מאפשרת לכם לתכנן תלבושת ייחודית שלא תיראה כמו אלו הקנויות. זה הזמן להתייעץ עם הילדים, להוסיף תוספות שונות ומשונות, ולנסות ליצור את תחפושות החלומות.
  5. הקפידו על הנוחות. רק על דבר אחד אסור לוותר: הנוחות של התחפושת. אל תתפתו לבדים מגרדים, ונסו להיצמד לגזרות לבישות הדומות ככל האפשר לבגדי יומיום. כך תיצרו בגד שהוא גם לביש ונעים, וגם ייחודי.

איך תופרים תחפושות לכל סגנון?

שישה סרטוני הדרכה פשוטים

שלד

בלרינה

פרנקנשטיין

פוקהונטס

אלה יוונית

ברבור שחור