בת 39. נשואה + 2. סיימה את לימודיה בבית הספר הגבוה לאופנה בפריז שמברה סינדיקל דה לה הוט קוטור בשנת 2000, עבדה תקופה קצרה בכריסטיאן דיור ופתחה חנות שמלות ערב וכלה ברובע ה-16 בפריז. בשנת 2005 שבה לישראל ופתחה חנות בצפון דיזנגוף בתל אביב.

מעצבת האופנה אפרת קליג היא מופע של אישה אחת. מהמראה הפומפוזי שמלווה את הופעתה החיצונית ועד למבטא הצרפתי שהיא אימצה כמניירה. אל תתבלבלו, היא בכלל עירקית מרמת גן, שנסעה ללמוד בפריז וחזרה ממנה לאחר עשור זוהרת כמו מגדל אייפל, עם שמלות עשירות בצבע כעוגיות מקרון. אם לא פריז, תמיד תהיה לנו את קליג שתזכיר לנו כמה נהדרת יכולה להיות עיר האורות.

מאז שובה ארצה בשנת 2005 מנסה קליג לאלף את הלקוחה הישראלית להיכנס אל שמלות ערב יוקרתיות ועשירות בבד. מה הפלא שנבחרה לשמש גם כמעצבת של "רוקדים עם כוכבים" – תפקיד שסיפק לה לא מעט פרסום. כתב היד שפיתחה עם השנים קנה לו מעריצות מישראל ומהפזורה היהודית ברחבי העולם, לרוב נשות הקהילה היהודית בצרפת, שמגיעות אליה במיוחד לסטודיו בתל אביב.

בשבוע האופנה גינדי תל אביב תציג קליג קולקציה בעלת סגנון נקי וארכיטקטוני, השונה, לדבריה, ממה שעשתה עד כה. האם יהיה זה תום עידן הפאייטים של קליג? נדווח לכם ראשונים מהשורה הראשונה.

זוכרת את התצוגה בה עבדה לצדו של ג'ון גליאנו בכריסטיאן דיור. אפרת קליג (צילום: אלה אוזן)
זוכרת את התצוגה בה עבדה לצדו של ג'ון גליאנו בכריסטיאן דיור. אפרת קליג (צילום: אלה אוזן)

מה מקור ההשראה לקולקציה שתציגי בשבוע האופנה גינדי תל אביב?

"הקולקציה Des trous dans mon coeur (מצרפתית: חורים שבלב) מספרת על אובדן וחוויה אישית כואבת (קליג איבדה את אביה השנה, א"י), שהובילה אותי לנסיעה חפוזה לפריז, העיר בה ספגתי את כל מה שאני יודעת על אופנה. הקולקציה החדשה "מפשיטה" ו"מלבישה" מחדש את אופנת העילית שאני מעצבת כבר למעלה מעשור".

את מי היית רוצה לראות בשורה הראשונה שלך?

"את כל לקוחותיי הטובות. נשים שהן מכתיבות דעת קהל ובעלות אופי, ייחודיות ומעוף. פאשניסטות אמיתיות שהולכות עד הקצה".

מה התצוגה הכי מעניינת שאי פעם היית בה?

"התצוגה בה עבדתי לצדו של ג'ון גליאנו בכריסטיאן דיור, שהתקיימה בגאר דה אוסטרליץ - תחנת רכבת עתיקה בפריז. הנושא היה מפגש בין קטיפה לעושר אירופאי טבול בהשראות ובצבעים של עולם האינדיאנים. עבדנו על התצוגה הזו שלושה חודשים מראש".

  (צילום: אלון שפרנסקי)

איזו דוגמנית היית רוצה לראות על המסלול שלך?

"קרלה ברוני. עוד בהיותי סטודנטית הערכתי את האלגנטיות והאצילות שהיא משדרת על המסלול. השילוב של מפונקת וזוהרת כובש אותי".

איפה את מתעדכנת בחידושים בעולם האופנה?

"באתר האינטרנט ‪Style.com‬".

מה המגמה שהכי תפסה אותך בקולקציה שהכנת לעונה?

"ניקיון גרפי מוחלט בסילואט, אך גם מורכבות נסתרת והמון גלאם. בקולקציה 'חורים שבלב' יש משהו מרחף ולא מחובר, אך יחד עם זאת צמוד ומחבק".

אם לקנות פריט אחד החורף, איזה פריט זה יהיה?

"מחוך שחור קטן".

  (צילום: דביר כחלון)

איזו תצוגה לא תפספסי בשבוע האופנה גינדי תל אביב?

"את התצוגות של ששון קדם וגדעון אוברזון".

ספרי על הרגע המשמעותי ביותר בקריירה שלך כמעצבת.

"התצוגה הקרובה שלי במסגרת שבוע האופנה גינדי תל אביב. זאת הפעם הראשונה שאני יוצרת ממקום עצוב ומתייסר, ממקום של אובדן. לרגע היה נדמה לי שאיבדתי את הדרך, אבל ההיפך קרה: זאת היתה פריצת דרך עבורי עם אמירה חדשה ומיוחדת".

מיהו המעצב בעולם שאת נושאת עינייך אליו?

"Dsquared2 בגלל השילובים המרגשים, ויקטור & רולף בגלל המוטרפות, היידר אקרמן בגלל השונות והקווים הגרפיים".

את עבודתו של איזה מעצב ישראלי את הכי מעריכה?

"ששון קדם. מעצב מתוחכם עם כתב יד ייחודי ומרגש".