בן 53, גרוש + 3, מתגורר ביפו. נצר לשושלת "ראש אינדיאני" שהקים אחיו הגדול, ניסים מזרחי, ובה עבד כמעצב ובתפקידי ניהול ושיווק. לדרך עצמאית יצא באוגוסט 1990, כשהשיק חנות ראשונה ברחוב דיזנגוף.

את סוד ההצלחה של מעצב שמלות הכלה והערב דני מזרחי ניתן לייחס למוזה הנודעת גלית גוטמן שליוותה אותו שנים רבות, לחוג הלקוחות הנאמן שדבק בו למעלה משני עשורים, לשמלות הפומפוזיות והיקרות שהוא מעצב בבית האופנה שלו בחצרות יפו, ולמדורי החברה שבהם הוא מככב מדי כמה חודשים. אבל כל אלה מתגמדים בפני אישיותו של מזרחי, מעצב עם כריזמה אישית שלא מפחד מעבודה קשה ומחזיק "מפעל" שלם של ייצור ועיצוב שמלות כלה הבנוי במרתף הסטודיו שלו.

זו הפעם הראשונה שמזרחי משתתף בשבוע אופנה רשמי, אך הוא כבר העמיד בעבר כמה תצוגות – כולן בסגנון ראוותני ונוצץ, בדיוק כמו השמלות שהוא מעצב: עשירות בבדים יקרים, גזרות סקסיות וסגנון שיסנוור גם את מי שמנסה להסתתר מאחורי משקפי שמש בשורה הראשונה.

בוחן את המתח בין שילובים לא קונבנציונליים. דני מזרחי (צילום: אמיר יהל)
בוחן את המתח בין שילובים לא קונבנציונליים. דני מזרחי (צילום: אמיר יהל)

מה מקור ההשראה לקולקציה שתציג בשבוע האופנה גינדי תל אביב?

"יחסי כוחות בין חדש לישן, בין חזק לחלש, בין מזרח למערב, בין דתי לחילוני ובין אסור למותר – הנבדקים, נמתחים ומוגדרים מחדש כמעט בכל רגע נתון. הקולקציה החדשה בעיצובי מנסה ללכוד ולנסח את המתח הבלתי פוסק הזה באמצעות שורה של שילובים בלתי קונבנציונליים בין עולמות שונים הנמצאים לכאורה בהתנגשות מתמדת. אני מאמין שאופנה היא זירה דמוקרטית שתפקידה לחבר בין בני אדם ושבה הכול מותר, ולכן קולקציית שמלות הערב החדשה שלי מחברת בין עתיק ועתידני, שקוף ואטום, צבעוני ושחור-לבן, ורך וקשה, מבלי לוותר על הערך המוסף שמביא כל אחד מהאלמנטים האלה".

את מי היית רוצה לראות בשורה הראשונה שלך?

"את כל האנשים האהובים שמלווים אותי לאורך כל השנים האלה".

מה התצוגה הכי מעניינת שאי פעם היית בה?

"בתחילת שנות ה-90 ביקרתי בתצוגה של טיירי מוגלר בפריז, שחבר הצליח להכניס אותי אליה. השימוש בחומרים חדשניים והגזרות המתוחכמות ומלאות התעוזה היו בעיניי פורצות דרך. מאז אני מעריץ שלו".

איזו דוגמנית היית רוצה לראות על המסלול שלך?

"לינדה אוונג'ליסטה".

  (צילום: יניב אדרי)

איפה אתה מתעדכן בחידושים בעולם האופנה?

"אני רואה הרבה מגזינים ובלוגים, אבל בעיקר אוהב להתעדכן באתרים השונים של ווג מכל העולם, שמביאים את הכול בצורה המהירה ביותר".

מה המגמה שהכי תפסה אותך בקולקציה שהכנת לעונה?

"שילובים לא קונבנציונאליים".

אם לקנות פריט אחד החורף, איזה פריט זה יהיה?

"אביזרי אופנה שייתנו את הטאץ' הנכון ולא יגבילו את השימוש בבגדים בעונה הבאה".

איזו תצוגה לא תפספס בשבוע האופנה גינדי תל אביב‬?

"דורית בר אור, שי שלום, יוסף".

ספר על הרגע המשמעותי ביותר בקריירה שלך כמעצב.

"תצוגה שהעליתי בשנת 2003 בלונדון, בה הצלחתי לגייס חמישה מיליון דולר לאגודה למלחמה בסרטן".

מיהו המעצב בעולם שאתה נושא עיניך אליו?

"טיירי מוגלר".

את עבודתו של איזה מעצב ישראלי אתה הכי מעריך?

"יהודה דור ז"ל, ומייסדת גוטקס, הגברת לאה גוטליב ז"ל".