>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

מגזין האופנה הבריטי LOVE, בעריכתה של הסטייליסטית קייטי גרנד, משיק באתר האינטרנט שלו, זו השנה השנייה, סרטונים קצרים בני דקה וחצי של דוגמניות-על בהלבשה תחתונה. אלה שולחים קריצה צינית לכיוון לוחות השנה נוטפי הזימה שמשיקים מדי שנה בתקופה זו מגזינים דוגמת "מקסים", "פנטהאוז", "פלייבוי", FHM ו"ספורט'ס אילוסטרייטד", המשלבים בין פנים יפות ונשים מעורטלות לטובת קהל היעד הגברי שלהם. לקראת הכריסטמס והשנה החדשה, עולה מדי יום באתר LOVE סרטון בו מככבת דוגמנית-על המסירה את בגדיה לצלילי שיר כריסטמס פופי.

את החודש פתחה הדוגמנית הלוהטת קארה דלווין, שצולמה רוכבת על סקטים עם כובע סנטה קלאוס אדום. בהמשך צפויות לככב הדוגמניות דרי המינגוויי, דייזי לואו, קרלי קלוס, ג'סיקה סתאם, לילי דונלדסון, פיקסי גלדוף ואחרות. רשימה מכובדת של מיטב הדוגמניות העכשוויות.

בשונה מלוחות שנה של מגזינים הפונים לעיניים גבריות, ומיועדים להיתלות על פי הקלישאה על קירות מוסכים, זה של LOVE מובדל בהיבט אחד: מודעות עצמית. על אף שגם כאן מופיעות הדוגמניות בלבוש מינימלי, הדוגמניות של LOVE נראות משועשעות מהמחווה ושרות בחיוך את שירי הפופ המתקתקים.

קארה דלווין

לולו

הדימוי של לוחות שנה כמקבץ של תמונות פורנוגרפיות נמצא כיום במגמת שינוי. למעט לוחות השנה של פלייבוי, FHM בכיכובן של ריהאנה וקלי ברוק, וספורט'ס אילוסטרייטד בכיכובה של קייט אפטון, שעדיין שומרים על השילוש הקדוש - נשים יפות, בגדי ים והמון סקס באוויר - לוחות השנה היוקרתיים של החברות האיטלקיות לוואצה (קפה), פירלי (צמיגים) וקמפרי (אלכוהול) מציגים השנה שינוי של ממש בתפיסה הוויזואלית שלהם - הקץ לעירום.

אחרי שבשנים האחרונות התהדר כל אחד מלוחות השנה ברשימת דוגמניות נוצצת בבגדים מינימליים, הדבר הכי קרוב לעירום שתקבלו השנה זה את הדוגמנית הברזילאית אדריאנה לימה, החושפת בטן הריונית של חודש חמישי בלוח השנה של פירלי, שמשנת 1964 הספיק ללהק לעמודיו את הנשים הלוהטות בעולם - מבריז'יט ברדו ועד קייט מוס - בעירום חלקי ומלא.

פלייבוי

FHM

אחת הסיבות לשינוי, לפחות בכל הנוגע ללוח השנה הנודע של פירלי, הוא הפקדת הצילום שלו בידי סטיב מקארי. מקארי, צלם טבע ודיוקנאות, שהתפרסם בעיקר בעקבות הצילום האיקוני של הנערה האפגנית, שהופיע בשנת 1985 במגזין "נשיונל ג'יאוגרפיק" ונחשב עד היום לתצלום הנודע ביותר של המגזין. השנה הוא צילם את לוח השנה של פירלי בעיר ריו דה ז'נרו בברזיל, שמופיעה ברבים מהתצלומים ככוכבת ראשית. בריאיון למגזין TIME הגדיר מקארי את לוח השנה ככזה "המיועד לנשמה", ובו מופיעות הדוגמניות ליה קבדה, איזבלי פונטנה ואדריאנה לימה כשהן לבושות, לצד תצלומי סנאפ-שוט מהעיר ריו עצמה. לשם השוואה, בלוח השנה דאשתקד שצילם מריו סורנטי, הופיעה פונטנה בעירום פרונטלי מלא. הפעם היא הסתפקה בשמלה שחורה.

מייקינג אוף של לוח השנה של Pirelli לשנת 2013

שינוי דומה עברו הפעם גם לוחות השנה היוקרתיים של קמפרי ולוואצה. אם בשנים האחרונות הופקדו על צילומם צלמים כוכבים מעולם האופנה, כמו הלמוט ניוטון, אנני לייבוביץ' ודיוויד לה שאפל, שהיו אחראים על דוגמניות בלבוש מינימלי, הרי שהשנה הם מציעים ניחוח שמרני וחסר תשוקה. בלוואצה, לדוגמה, את מקומן של דוגמניות העל תפסו עבודותיו הדיגיטליות של האמן והמעצב האיטלקי מרקו במבילה (בעל חברת השעונים Toy Watch). מדובר ברעיון נחמד שממצה את עצמו לאחר שלוש תמונות מתוך תריסר.

מרקו במבילה במיקיינג אוף של לוח השנה של לוואצה

בלוח השנה של קמפרי, לעומת זאת, הלכו השנה על קונספט הדוק. אחרי שבשנה שעברה צולמה הדוגמנית מילה ג'ובוביץ' בשלל סצינות משמימות, כסוג של גיבורת-על תחת הכותרת "זה סוף העולם, בייבי", השנה הצניחו לתפקיד הפרזנטורית את השחקנית הספרדייה פנלופה קרוז, שעושה ללוח השנה של המותג פלאים. קרוז מככבת בצילומים של האמן הרומני-גרמני כריסטיאן שולר, לבושה בגדים ואביזרים אדומים של מיטב בתי האופנה.

מילה ג'ובוביץ' בלוח השנה של קמפרי לשנת 2012

הקונספט של לוח השנה הוא "אמונות תפלות", והוא נבחר בגלל הספרה 13 של השנה הבאה, שיש מי שמייחסים לה מזל רע. בתצלומים מככבת קרוז בשלל מחוות לאמונות תפלות: מלטפת חתולים שחורים, עומדת מתחת לסולם, פותחת מטריות בחדר סגור, מתבוננת במראות שבורות וכו'.

מייקינג אוף של לוח השנה של קמפרי לשנת 2013 עם פנלופה קרוז

לוח השנה של קמפרי מייצג את השינוי שעובר על לוחות השנה היוקרתיים, ומוכיח כי קצת הומור ופנים מוכרות יכולים לעשות את העבודה אפילו טוב יותר מעוד דוגמנית-על בתחתונים. מצד שני, תלוי את מי שואלים. עכשיו, כל שנותר לכם הוא לשים את היד על אחד כזה, כיוון שלוח השנה מופץ ב-9,999 עותקים בלבד ברחבי העולם.