>> קבלו הצצה לעוד בתים יפים של מעצבי אופנה

היינו שמחים לצלם את גדעון אוברזון בבגדי הבית שלו, כמו שצילמנו את יתר המעצבים בפרויקט אושפיזין, אבל בגלל שהוא מעדיף להתהלך בביתו ללא בגדים כלל, הוא ניאות לארח אותנו כשמאן אפריקאי, לבוש גלבייה אדומה ומאווררת. זאת, מתכתבת באופן בולט עם עיצוב דירת הגג המרווחת של המעצב, שבמרפסת הענקית שלה שתולים קקטוסים לצד רהיטים בסגנון אפריקאי.

את הדירה עיצב אוברזון יחד עם בתו, האדריכלית דנה אוברזון, בשיתוף פעולה שניפק את אחת הדירות היפות בפרויקט שלנו. אצל אוברזון, מסתבר, הכול נשאר במשפחה, והעבודה המשותפת עם בנותיו ממשיכה גם בסטודיו, שם הוא עובד לצד בתו השנייה קארן.

הדירה של אוברזון נמצאת בקומפלקס הדירות היוקרתי City Village, שעיצב האדריכל רם כרמי בשכונת המשתלה בצפון תל אביב. הפרויקט עוצב בסגנון "מלרוז פלייס", כשדירות רבות פונות אל בריכת שחייה גדולה המוקפת בקשתות רחוב שמעניקות למבקר תחושה של הליכה ברחוב מקורה. על אף הניכור שפרויקטים מסוג זה מייצרים אצל המבקר, תחושה זו מתפוגגת כשנכנסים לביתו של אוברזון. כמו בבגדים שהוא מעצב, גם כאן ניכר בכל מקום הדיוק, הקלאסיות והעיצוב העל-זמני. כי אוברזון זה אוברזון, כשהוא מעצב בגדים, בגדי ים או דלתות פלדלת.

''יש לי כלל: לא אוכלים או שותים בחדר השינה'' (צילום: איתי סיקולסקי)
''יש לי כלל: לא אוכלים או שותים בחדר השינה'' (צילום: איתי סיקולסקי)

הנכס: דירת דופלקס בת 250 מ"ר בפרויקט City Village של האדריכל רם כרמי.

הדיירים: גדעון ודינה אוברזון, "מתקרבים ל-69".

השכונה: המשתלה, צפון תל אביב.

ותק בדירה: 4 שנים.

מי עיצב את הדירה? "בתי, דנה אוברזון".

גדעון אוברזון. ''אני נוהג לא להתלבש בבית. אני אוהב להרגיש משוחרר ללא בגדים'' (צילום: איתי סיקולסקי)
גדעון אוברזון. ''אני נוהג לא להתלבש בבית. אני אוהב להרגיש משוחרר ללא בגדים'' (צילום: איתי סיקולסקי)

איך זה לעבוד עם מעצב נוסף על המרחב האישי והפרטי? "היה מאוד כיף. אין לי בעיות אגו בעיצוב. קודם כל, בגלל שדנה היא בתי. שנית, אני מאוד אוהב לעבוד בשיתופי פעולה עם מעצבים נוספים ולהחליף יחד רעיונות".

כיצד הוגדרו תחומי ההחלטה המשותפת על עיצוב הדירה? "החלטנו לעצב את חללי הבית כלופט פתוח. הדירה מורכבת משתי קומות - אחת פרטית ואינטימית המשמשת למגורים, קומה נוספת לאירוח. אני לא אוהב קירות, לכן גם כל קומה בנויה ב-360 מעלות, כך שאתה יכול לראות כמעט כל דבר מכל מקום".

מה היה חשוב לך במיוחד בעיצוב הבית? "אני מאוד אוהב חום. גם אם העיצוב מודרני, הוא לא מהוקצע וקר. מאוד חשוב לי שיהיה מקום בולט לטקסטיל, לשטיחים, וכמובן, מרפסת גדולה, ששם אני מבלה 50 אחוז מהזמן שלי".

הקולקציה של גדעון אוברזון. ''זהו אותו טעם'' (צילום: מירי דוידוביץ)
הקולקציה של גדעון אוברזון. ''זהו אותו טעם'' (צילום: מירי דוידוביץ)

האם יש קשר בין סגנון העיצוב שלך באופנה לסגנון העיצוב של הבית שלך? "בוודאי שיש קשר. זהו אותו טעם. מצד שני, גם הטעם שלי משתנה. לכן אני לא אוהב קירות בבית. כי אז אני יכול להזיז כל הזמן את החלל המרכזי ולשנות אותו לפי טעמי".

כיצד אתה מתלבש בבית? "אני נוהג לא להתלבש בבית. אני אוהב להרגיש משוחרר ללא בגדים".

מה הפינה האהובה עליך? "האי של המטבח, שם יש גם את בר המשקאות ושם אני גם עורך את השולחן".

''אין פינה בדירה שאני לא אוהב'' (צילום: איתי סיקולסקי)
''אין פינה בדירה שאני לא אוהב'' (צילום: איתי סיקולסקי)

היכן אתה נוהג להירגע בבית? יש לי שני מקומות: במרפסת, עם משקה טוב וסיגר, או במרבץ האינטימי שיש לי בקומה של חדר השינה".

היכן אתה נוהג לשתות את הקפה שלך בבוקר? "במטבח. יש לי כלל: לא אוכלים או שותים בחדר השינה. אז בשביל זה אני תמיד יורד קומה בבוקר".

עד כמה הדירה משקפת את אישיותך? "במאת האחוזים. אין פינה בדירה שאני לא אוהב".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

האם יש לך חדר ארונות? "לי ולדינה יש חדר ארונות משותף עם ראי גדול במרכזו".

על מה אתה מעדיף לבזבז יותר: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "על כלי בית. בגדים אני פחות קונה, אלא עושה לעצמי במיוחד".