>> קבלו הצצה לעוד בתים יפים של מעצבי אופנה

בכניסה לביתה של מעצבת האופנה אליאן סטולרו, משהו מוכר לוכד את העין. "אני מכיר את הכיסוי הזה", אני מצביע על הספה שבמרכז הסלון. "זיכרון טוב", היא מחייכת. "הכיסוי נעשה משאריות של בדים מקולקציית קיץ 2010". ביתה של סטולרו הוא המשך ישיר לעיצוביה: צבעוני, רב-גוני, אלגנטי. עמוס בספרים, ציורים, חפצי אמנות ונוי - כולם עשירים בצבע.

סטולרו מתגוררת בשכונת נווה צדק בתל אביב מזה שנים רבות. בשכנות אליה ניתן למצוא את הדוגמנית גל גדות וידוענים נוספים. היא מתגוררת בבית פרטי, חלק מקומפלקס של ארבע דירות – שלוש מתוכן פרטיות ועוד דירת גג, אך עם זאת נשמרת תחושת האינטימיות של בית פרטי עם גינה קטנה, מרחק שתי דקות הליכה מרחוב אילת הסואן.

בניגוד לתדמית הקוקטית והמאופקת של המעצבת, הבית מריח חיים. אולי כי מתגוררת בו ילדה בת 4, שעקבותיה נראים בכל מקום - מכוסות הפלסטיק הצבעוניות במטבח ועד לשולחן הציור המונח בלב הסלון ועליו טושים וניירות ציור.

  (צילום: איתי סיקולסקי)

הנכס: בית פרטי, 120 מ"ר על שני מפלסים וחצר קטנה.

השכונה: רחוב אמזלג, שכונת נווה צדק, תל אביב.

  (צילום: איתי סיקולסקי)

הדיירים: אליאן סטולרו, בן זוגה מוריס צרפתי ובתם לולה, 4.5.

ותק בבית: שבע שנים. קודם לכן התגוררו בדירה קטנה יותר, כמה רחובות ליד.

  (צילום: איתי סיקולסקי)

מי עיצב את הדירה? "עיצבתי את החלל לבדי. רכשתי את הדירה כיוון שמאוד אהבתי את החלוקה שלה, ולמעט שינויים קלים, כמו חלון זכוכית שפונה מחדר השינה אל הסלון - לא נעשו שינויים בעיצוב הפנים שלה".

מה היה חשוב לך במיוחד בעיצוב הבית? "שיהיה חם, צבעוני, מזמין ונוח. שלא יהיה מוזיאון. השולחן בסלון פנוי עכשיו כי הגעת, אבל הוא לרוב מלא בדברים של הילדה. הסיבה שאני מאוד אוהבת את הבית היא המפלסים ממנו הוא בנוי, שיוצרים תחושה מזמינה וביתית".

קולקציית קיץ 2012 של אליאן סטולרו. ''זאת אותה יד'' (צילום: איתן טל)
קולקציית קיץ 2012 של אליאן סטולרו. ''זאת אותה יד'' (צילום: איתן טל)

האם יש קשר בין סגנון העיצוב שלך באופנה לסגנון העיצוב של הבית? "זאת אותה יד. כמו שאני אוהבת בגדים צבעוניים וטקסטורות, כך גם בבית. אני לא רוצה בית מנוכר. הכיסוי של הספה, למשל, נתפר משאריות בד של קולקציה קודמת שלי. אני דוגלת ברעיון שבית לא עושים ביום אחד, אלא הוא משקף את ההתפתחות שלך כאדם, ומכיל דברים שאספת עם השנים. חלק מהרהיטים בבית, כמו שתי הכורסאות הירוקות בסלון, הם ירושה מסבא וסבתא שלי, שהלכו איתם מגרמניה לצרפת ואז לישראל. הן נראות חדשות גם היום כי הם בקושי ישבו עליהן".

כיצד את מתלבשת בבית? "מאוד נוח. לפני שלולה נולדה הייתי חוזרת הביתה ונשארת עם אותם הבגדים. היום כשאני חוזרת מהסטודיו אני מחליפה למכנסיים נוחים וחולצת טי. טרנינג? אין לי טרנינגים. גם ללולה אין טרנינג. אין לנו טרנינגים בבית".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

מה הפינה האהובה עלייך בבית? "נוח לי בכל מקום. אני אוהבת לשבת לאכול ארוחת בוקר בחצר, ואת הסלון כי זאת הפינה המשפחתית שכולנו יושבים ומארחים בה".

היכן את נוהגת להירגע בבית? "בכל מקום. היה לי חשוב ליצור בית רגוע".

היכן את נוהגת לשתות את הקפה בבוקר? "אם מזג האוויר מאפשר, אז בחוץ. אם לא, במטבח".

  (צילום: איתי סיקולסקי)

עד כמה הדירה משקפת את אישיותך? "עד מאוד. אני מרגישה שזה מאוד אני. כשנכנסים מרגישים בה תחושה טובה. לא רציתי שתהיה תחושה שהיא מעוצבת מדי".

האם יש לך חדר ארונות? "לא. אני מסתפקת בארון בגדים בינוני".

על מה את מעדיפה לבזבז: כלי בית ורהיטים או בגדים ואביזרי אופנה? "תלוי בתקופות. בגדים אני ממעטת לרכוש כי אני לובשת את עיצוביי. אבל אני מאוד מחבבת נעליים. בעבר הייתי רוכשת הרבה אביזרים לבית, אבל אחרי שלולה נולדה אני בעיקר רוכשת דברים פונקציונליים".