הקונפטי כבר התפזר, ואנה ארונוב יצאה ממפגן ה־VIP בבריכת הסולטן בירושלים בלי המיליון. אבל יהיה מי שיאמר שהיא כבר זכתה במהלך העונה בהרבה יותר מכל מתמודד אחר: עם הגיעה לגמר המניות שלה עלו ומיצבו אותה בדרגת סלביות גבוהה; במשימת הפרס האחרונה היא גרפה לידיה ג'יפ שברולט שחור בשווי של מאות אלפי שקלים; תוסיפו לכך זוגיות יציבה ומדוברת עם איתי תורג'מן וגם חוש סטייל שזכה לשדרוג – ותקבלו מנצחת אמיתית.

>> בואו להיות חברים של Xnet בפיסבוק

"אין ספק שההשתתפות בתכנית השפיעה עליי באופן חיובי", מאשרת ארונוב. "אני לא מדברת על התגובות והחוויה עצמה, אלא על כך שעבורי, יותר מלכל משתתף אחר, החיים השתנו לטובה בעקבות התכנית. זה קרה כי נפלו לי הרבה אסימונים שם. פתאום התרחקתי מהחיים שלי, הייתי מנותקת מהכול והייתה לי הזדמנות לחשוב מה פחות טוב אצלי ומה יש לי הזדמנות לשפר.

"זו השנה הראשונה שיש לי תחביבים ואני רואה עוד עולם חוץ מהסטודיו לריקוד. תמיד הייתי במרדף אחרי עוד עבודה ועוד עבודה שתביא עוד עבודה, אבל לאחרונה הבנתי שצריך גם לחיות. אז למרות שאני מאושרת מזה שאני עובדת במה שאני אוהבת, וזה מאוד מספק אותי, יש עוד דברים להספיק.

"לקחתי קורס צילום, למדתי לרכוב על אופניים, ובכלל אני מגבירה את הקצב. זה כיף שהחיים קיבלו עוד כמה צבעים שלא היו בהם קודם. וכמובן, הדבר הכי מדהים שהתכנית הזו נתנה לי זה אהבה".

אבל לאהבה הזאת יש מחיר, לא? הרבה אנשים מאוד לא אהבו את הדברים שאמרת בריאיון ל"7 לילות". את עדיין עומדת מאחורי משפט כמו "אני אישה, ואני צריכה לפעמים לסתום את הפה"?

"לא להגיד כל מה שיש בכל סיטואציה זה לא אומר שאני לא מביעה את דעתי. אני מפרנסת את עצמי וגם את המשפחה שלי מגיל צעיר, יש לי שני עסקים וגם עבודה בטלוויזיה, אז אני בטח לא חלשה. זה לא שאני מתכוונת עכשיו להיות אישה קטנה, להפסיק לעבוד ורק לנקות את הבית. זה הכי רחוק מדרך החיים שלי. אני בעד עצמאות, בעד קריירה ובעד לומר דברים ולהחליט.

"אבל הדגש הוא על המקום האינטימי עם הגבר שלך. את לא חייבת תמיד לעשות הכול לבד, אפשר גם להניח לו לקחת חלק בעשייה, וזה לטובת היחסים. לא לסרס אותו אלא להשאיר לו מקום. כשאישה היא חזקה מדי, זה יכול להגיע למקום שהיא תאמר 'למה אני בכלל צריכה גבר?'.

"בכל שולחן שני בבתי קפה בתל אביב יושבות בנות שבוכות כמה קשה להיות לבד וכמה קשה למצוא אהבה, אז ההחלטה ללבוש לפעמים חצאית באה מתוך כוח ולא מתוך חולשה. זה לתת מקום לפרטנר שלך בלי להשתלט עליו, למצוא מינון שבו גם הוא ירגיש טוב ולסמוך על האדם שאת חיה איתו. לנשים יש נטייה לקחת הכול על עצמן, ואת המקום הזה למדתי לשחרר".

זה כולל גם שחרור של השליטה על הלוק שלך? התחושה הרווחת היא שהקרדיט עליו היום מגיע כולו לסטייליסט בשם איתי תורג'מן.

"אני לא רואה את זה ככה. משהו בי השתנה. יש לי היום פחות צורך להראות, להוכיח ולחשוף, ועם השינוי הזה השתנה גם סגנון הלבוש. אל תשכחי שבעבר גם הייתי מושפעת יותר מהתרבות הרוסית".

ארונוב טרם עידן תורג'י (צילום: רועי חביב)
ארונוב טרם עידן תורג'י (צילום: רועי חביב)

"יש לי גבר שיודע להתלבש"

ארונוב מייחסת את הסטייל עתיר התהפוכות שלה להשפעות החזקות מילדותה ונעוריה בקירגיזסטן, שם גדלה עד גיל 18. "אי אפשר לשנות ביום אחד את כל ההרגלים שלך ואת מה שנחשב יפה בעינייך. אבל עם הזמן הבנתי שזה פחות מגניב".

את דרכה האופנתית בעין הקהל החלה ארונוב כרקדנית סקסית ב"רוקדים עם כוכבים". היא הובילה עונה אחר עונה מתמודדים אל פסגת צעדי הרומבה והצ'ה צ'ה שמעולם לא היו להם לבושה מדי שבוע בבגדי גוף הדוקים ועטורי פאייטים, שחושפים חזה ורגליים.

גם בשעות הפנאי, כשהוזמנה להשקות או לאירועים מיוחצנים, היא חטאה חטאים אופנתיים, שזכו לביקורות סטייל קטלניות. הסטייל שלה הורכב מתמהיל של ג'ינסים קצרצרים ו/או צמודים, מחוכים שהדגישו נתונים טבעיים, פה פרווה מלאכותית, שם טי־שירט מודפס לעייפה, והכול במיקס אנד מאץ' נטול טעם.

ואז הגיע תורג'י. יותר נכון, אז הגיעו שניהם לאי נידח בתאילנד במסגרת "הישרדות", כרתו ברית, הפכו לחברים טובים בלב ובנפש והחליטו לממש את הניצוץ שנדלק מתחת לדקלי הקוקוס גם כששבו לפיח התל אביבי.

אז מה באמת הביא לשינוי המשמעותי בסטייל שלך?

"היום אני סומכת על עצמי הרבה יותר, וזה השינוי הכי דרמטי. פעם הקשבתי לאחרים ולא לעצמי והיום הבנתי שזו טעות. אני יודעת הכי טוב מה נכון לי ומה אני אוהבת".

מה היה יפה בעינייך בעבר?

"אהבתי בעיקר להתלבש צמוד ולהבליט את מה שהטבע נתן לי. בזמנו חשבתי שזה נשי ושאם יש לי משהו, אז כדאי להציג אותו בגאווה. אני מכבדת את התחושות שלי אז ולא מבקרת את עצמי, אבל היום זה פחות סקסי בעיניי. אני לא צריכה להבליט נתונים פיזיים כדי שיסתכלו עליי או כדי להיות מעניינת. היום בא לי שפשוט יסתכלו לי בעיניים וידברו איתי באמת".

איך היית מתארת את הסטייל שלך היום?

"80 אחוז מהיום שלי אני מבלה בסטודיו לריקוד, אז אני לובשת מכנסיים נמתחים והרבה טי־שירטים. אני לא מתאפרת ומתלבשת איך שנוח ונעים לי. נעלי עקב אני נועלת רק בערב, וזה לא קורה הרבה. בבית יש לי גבר שיודע להתלבש, ברוך השם, אבל אנחנו לא מתעסקים לא בטרנדים ולא במעצבים. אנחנו לא רואים ערוץ האופנה ולא צופים בדירוגים שלנו.

לאיתי יש טעם. נקודה. הוא מאוד אסתטי, יודע ומרגיש מה ללבוש. זה לא מגיע ממקום אופנתי, אלא זה יותר דומה לבישול, לחיבור של טעמים יחד. הוא טוב בזה וטוב גם בלבוש, בחיבור של פריטים מהארון שיוצר משהו מגניב. וכן, אני מקנאה בו על זה רצח".

אז הנה משהו שלא נחשף מתורג'י במהלך "הישרדות": בבית הוא גבר שמבשל ואפילו קובע איך להתלבש.

"אין ספק שכאשר יש גבר כזה בבית, לפעמים הוא אומר 'נשמה, תחליפי, זה לא הולך ביחד'. אבל אנחנו לא עושים קניות ביחד והוא לא מלביש אותי. אני עדיין עושה שופינג לבד, רק כיף שיש עם מי להתייעץ.

"בעניין המטבח, אני אחראית על בישולי הקז'ואל, אוכל של אמא בפרי-סטייל של היומיום, והוא אחראי על דייטים בבית במקום במסעדה. אנחנו מוציאים יין ונרות ואיתי מבשל פינוקים".

אני מניחה שאין אורז בתפריט.

"דווקא יש. אנחנו מתים על אורז, בכל הצבעים, השיטות והטעמים. בדיוק שנינו דיברנו על זה שאין לנו טראומות אורז. להפך, זה היה הדבר הכי משמח באי ומתחבר לרגעים הכי טובים של 'יש אוכל - איזה כיף!'".

כשעברתם לגור יחד, עשיתם טקס סימבולי של שריפת פריטים שלא התאימו לארון המשותף?

"חוץ משמלות ריקוד, אני גם ככה לא שומרת שום דבר, כי אין לי סנטימנטים לבגדים. יש לי חוק שאומר שמה שלא לבשתי עונה אחת - אני ישר תורמת. אין מה להפוך ארון למחסן.

"לפעמים אני רואה את אחותי לובשת שמלה שקנינו לפני עשור. היא שומרת את הבגדים ואצלה זה נראה סבבה. אבל אני לא יכולה, לא מצליחה לשמור בגדים יותר משנה. תמיד בא לי חדש".

מה מנחה אותך היום בלבוש?

"אני לא מתאמצת ומעזה ללבוש הרבה דברים מתוך ההבנה שאם זה טוב לי, אז אין סיבה לחשוב מה יגידו אחרים. היום, למשל, אני הולכת עם גלביות ואני מתה על זה. אם היית אומרת לי לפני שנתיים שאלבש משהו כזה, הייתי צוחקת לך בפנים".

מעזה הרבה יותר. אנה ארונוב (צילום: דודי חסון)
מעזה הרבה יותר. אנה ארונוב (צילום: דודי חסון)

"אין יותר מאוהבת ממני"

רבות דובר על הזוגיות של אנה ואיתי, שהחלה בתנאים לא אידיאליים. בתחילת המשחק הוא בחר בה לשבט טיניום בראשותו, בהמשך הצטרף לקשר שכרתה עם ענת הראל, כעס כשהדיחה את חברו הטוב אושרי כהן, חזר לחפש את קרבתה ככל שעברו הימים על האי, ואפילו תועד במהלך משימת חסינות חשובה במיוחד מהגֵג על שהוא מרגיש שמצא את "האחת שלו" ושבא לו כבר להתיישב.

התגובה שלה, אגב, הייתה אובדן ריכוז מוחלט שהביא להפסד במשימה. כשנפגשו עם השיבה לארץ, מה שנראה בתחילת הדרך כעוד פועל יוצא וחולף של השהות הצפופה באי תורגם במהירות למגורים משותפים.

הזוגיות היציבה של השניים חוגגת בימים אלו שנה שלמה, שבה חוו מצבי קיצון שזוגות עם ותק של עשרות שנים לא יכולים להתגאות בהם. הוא שחקן מפורסם, היא רקדנית מפורסמת, כל אחד בנישה שלו, אבל במחשבון הידוענים אחת פלוס אחת שווה הרבה יותר.

הרבה פעמים נראה שפאואר קאפל מצליח להאפיל על הפרט. את לא מרגישה שהזוגיות שלכם שמה בצד את ה"אני" הפרטי?

"בשיחות שעשינו בינינו, החלטנו מראש לשמור על משהו נקי ולא מושפע. כשבחרתי להיות עם האדם הזה, לא בחרתי מתוך מחשבה על איך זה יגרום לנו להיות בחוץ, או איך יראו אותנו ומה זה מייצג.

"כל זה אולי בא כעסקת חבילה, אבל זה כלום לעומת מה שאני מקבלת ממנו ומה שהחברות הזו נותנת לי. המצב שלנו כזוג מפורסם הרבה פעמים מעצבן, אבל ויתור על הזוגיות הזו זה לא מחיר שאני מוכנה לשלם".

ב"הישרדות", הצופים חוו את איתי כדורסני ומרוכז בעצמו. איך הוא בחיים האמיתיים, כבן זוג?

"הוא מדהים, אבל את שואלת אישה מאוהבת שיא. אין יותר מאוהבת ממני, אז ברור שאגיד שהוא מושלם. כמו לכל אחד מאיתנו, יש לו מגרעות. אבל מבחינת מה שאני רוצה שיהיה לידי ואיך שאני רוצה להרגיש, איתו הכי טוב שיכול להיות לי".

כבר דובר בעבר על כך שאתם מתכננים להתחתן.

"אנחנו לא מדברים על זה, אנחנו בקושי שנה ביחד. זו שמועה ואנחנו לא מתייחסים אליה, כי הכול יבוא בזמן שלו, לא צריך להלחיץ".

עם חמישה גמרים טלוויזיוניים ברזומה, את רגילה לתקופות שאחרי שיאים. איך את חוזרת לשגרה?

"מבחינתי זה זמן מצוין להירגע, כי כשאת במרכז העניינים, לכל אחד מסביבך יש משהו לומר, תגובה על מה שהוא ראה אתמול בטלוויזיה. יוצא שכל האנרגיה שלי מתרכזת החוצה. התקופות שאחרי הגמר מאוד נעימות, כי אני אוספת את עצמי פנימה, נושמת את המרכז שלי ולא עפה לכל הכיוונים.

"אבל זו תקופה קצרה, כי שנת הלימודים נפתחה ואיתה עוד מחזור בסטודיו, וכבר אני נכנסת לתקופת ההכנה לפסטיגל, ואז שוב יהיה אטרף. אני שמחה לחזור לבמה, לריקוד, לאימונים וגם להופעה בפני ילדים, שזה קהל טהור. אתה נכנס לדמות והם לא שופטים אותך, אלא את הדמות. מה שבטוח זה שאני לא נותנת לעצמי לעוף במחשבה שאני הצלחה גדולה. אני יודעת שאני עדיין צריכה לקום, לעבוד ולהילחם".

_____________________________________________________________________________________________________________

עוד במגזין GOstyle :