>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

מייקל פלפס אומנם היה הזוכה הגדול של אולימפיאדת לונדון עם שבירת שיא של מדליות אולימפיות ופרישה בשידור חי, אך מי שיצא מהתחרויות כאייקון האופנה החדש והלוהט הוא דווקא יורשו: השחיין האמריקאי ריאן לוכטה. לאחר שכבר דיווחנו כי לוכטה הביע עניין לא קטן באופנה ואף קיבל הצעות שונות לעצב, עתה מגיעה הידיעה הרשמית כי לוכטה יעצב קו הלבשה משלו ואף נמצא במגעים עם ערוץ E! על הפקת תוכנית ריאליטי שתעקוב אחריו. האמת, קשה להגיד שאנחנו מופתעים. בנוסף לכך, לוכטה מתכנן להגיע לתצוגות בשבוע האופנה בניו יורק (שנפתח אמש) ואפילו לסקר חלק מהאירועים עבור ערוץ E!

ריאן לוכטה, 2012. בגד ים פרחוני (צילום: gettyimages)
ריאן לוכטה, 2012. בגד ים פרחוני (צילום: gettyimages)

לוכטה בן ה-28 למד לשחות בגיל חמש, אך רק בשנות נעוריו החל להתאמן ברצינות ובשנת 2004 פנה לקריירה אולימפית. למרות שהוא ללא ספק משקיע באימונים קפדניים, בשאר הזמן נראה שלוכטה נהנה מאוד מאור הזרקורים ומושך אל עצמו לא מעט תשומת לב – אם בעקבות וידויים מתוקשרים על התאהבויות בבלייק לייבלי (בזמן שהיא בזוגיות עם ריאן ריינולדס) ובכרמן אלקטרה, אם בגלל חוש הומור מוזר שיצר ציטוטים כמו "הבריכה היא שירותים גדולים ויקרים, והכול שלי. זו הפעם היחידה שאני מרשה לעצמי להשתין. חיות מסמנות את הטריטוריה שלהן, אני משתין בבריכה", ואם בגלל פריטי האופנה יוצאי הדופן שהוא בוחר לעטות על עצמו.

130 זוגות נעליים בארון. ריאן לוכטה, 2010 (צילום: gettyimages)
130 זוגות נעליים בארון. ריאן לוכטה, 2010 (צילום: gettyimages)

רק לאחרונה עלה לוכטה שוב לכותרות, לאחר שבילה עם הנסיך הארי בבריכה בלאס וגאס, רגעים ספורים לפני שהנסיך הבריטי צולם בעירום בחדר המלון ויצר שערורייה תקשורתית.

מלבד השימוש התכוף במושג Jeah, שכבר הפך לסימן ההיכר שלו, לוכטה בולט בבחירותיו האופנתיות הלא שגרתיות. "אין לי סטייל קבוע, אבל אני מנסה לא להתלבש כמו כולם", אמר בעבר בראיון. ואכן, נראה כי הוא תמיד מצליח למצוא אלמנט ויזואלי כלשהו שיעורר תגובות – מנעליים ירוקות בוהקות בבריכה ועד חגורה מנצנצת עם אבזם אימתני, מגשרי שיניים מעוטרי יהלומים ועד בגד ים זעיר ופרחוני.

שואב השראה מזמרי היפ הופ. לוכטה, 2011 (צילום: gettyimages)
שואב השראה מזמרי היפ הופ. לוכטה, 2011 (צילום: gettyimages)

את ההשראה ללבושו, טוען לוכטה, הוא מקבל מכוכבי רוק, זמרי היפ הופ וגולשים, שאלמנטים מסגנונותיהם הוא משלב יחד. כשהוא מגיע לשטיח האדום, לעומת זאת, מוכיח לוכטה שהוא יכול להתלבש גם אחרת, ובוחר בחליפות מחויטות של המותגים האהובים עליו – מגוצ'י ועד קלווין קליין, מראלף לורן ועד ארמאני, מטומי הילפיגר ועד אד הארדי. למרות שבתחילת הקריירה נחשב לילד הפרוע של נבחרת ארצות הברית והציג שיער מבולגן ובגדים מוחצנים, עם ההצלחה השתפר טעמו ועתה הסטייל שלו נקי ומגובש יותר.

בניגוד לגברים רבים, לוכטה מעולם לא ניסה להסתיר את חיבתו לעולם האופנה. למעשה, פעמים רבות אמר שהוא מעדיף לדבר על אופנה ולא על שחייה, ואף הודה כי הוא מחזיק לא פחות מ-130 זוגות נעליים בארון. לאחר שכבר עיצב לפני כשנתיים קו נעליים וכפכפים בשיתוף פעולה עם ספידו וכיכב על שער גיליון הבריאות של ווג האמריקאי בחודש יוני השנה (לצד סרינה וויליאמס והופ סולו), נותר רק לחכות ולראות איזה בגדים הוא מתכנן לעצב לנו עכשיו. לפי לוכטה, קו ההלבשה החדש יעוצב בסגנון ראלף לורן בתוספת קצוות מחוספסים. בואו נקווה שאת חוש ההומור המעט מוזר שלו הוא ישאיר מחוץ לבגדים.