>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

ביצת הזוהר המקומית עדיין מתקשה להאמין שזה באמת קורה: לאחר שנים של זוגיות מתוקשרת, כמה שירים, כמה סרטים, ולא מעט תסרוקות – הפאוור קאפל המלכותי (במונחים ישראליים, כמובן), יהודה לוי ונינט טייב, הודיע סוף סוף כי הוא עומד לצעוד אל מתחת לחופה.

יהודה לוי ונינט טייב. מחליפים סגנונות בתדירות גבוהה (צילום: רועי חביב)
יהודה לוי ונינט טייב. מחליפים סגנונות בתדירות גבוהה (צילום: רועי חביב)

מכיוון שהתלבושות והסגנונות המתחלפים של נינט מעסיקים תדיר את תעשיית האופנה המקומית, חלמנו מיד למצוא לכלה לעתיד את שמלת חלומותיה. אך לאחר בדיקה מהירה, גילינו שהכלה האופנתית כבר הספיקה לגייס למשימה את חברה הטוב, הסטייליסט ומעצב האופנה גדי אלימלך – שהיה אחראי גם למהפך האופנתי המוצלח הראשון שלה. "אני מעצב לנינט את השמלה", מאשר אלימלך את סוגיית בגדי הכלה בשיחה עם Xnet. "עדיין אין סקיצות או כיוון, רק סגרנו באופן כללי שזה יהיה עיצוב שלי".

הקולקציה של גדי אלימלך, שיעצב את שמלת הכלה של נינט. ''עדיין אין סקיצות או כיוון, רק סגרנו באופן כללי שזה יהיה עיצוב שלי'', אומר אלימלך (צילום: אסף עיני )
הקולקציה של גדי אלימלך, שיעצב את שמלת הכלה של נינט. ''עדיין אין סקיצות או כיוון, רק סגרנו באופן כללי שזה יהיה עיצוב שלי'', אומר אלימלך (צילום: אסף עיני )

אך מה יעלה בגורל החליפה של לוי? בעוד כלתו כבר יכולה לישון בשקט, בגדי החתן החדשים עודם בגדר תעלומה. כדי לעזור לחתן המתלבט, פנינו אל מעצבי אופנה ישראלים מובילים לגברים, והצענו שיאיירו סקיצות לחליפה שתהלום את סגנונו של לוי. משהו בולט ומיוחד, שיתאים לשחקן רבגוני, אבל שלא יאפיל על כלתו כמובן. על הדרך, ביקשנו מהמעצבים לספק לחתן המיועד גם כמה טיפים אופנתיים, שיעזרו לו לשמור על פאסון ביום הגדול.

יהודה לוי. ''אני חושב שלוי מממש רק עשרה אחוז מהפוטנציאל שלו בתחום הלבוש'', אומר דורון אשכנזי (צילום: שמואל יערי)
יהודה לוי. ''אני חושב שלוי מממש רק עשרה אחוז מהפוטנציאל שלו בתחום הלבוש'', אומר דורון אשכנזי (צילום: שמואל יערי)

דורון אשכנזי מציע: חליפה רפויה ובהירה

דורון אשכנזי הוא מעצב בגדי גברים ותיק ומנחה במחלקת האופנה בבצלאל

הסגנון של יהודה לוי ביומיום: "לרוב השחקנים בז'אנר הזה, כולל יהודה לוי, אין ממש סגנון לבוש – הם דבקים בעיקר בחליפות מחויטות, חסרות מעוף וצמודות לגוף. אני לא הייתי מגדיר את זה כסגנון לבוש. אני קורא לזה חבישה של הגוף בחניטת סקיני, חולצות צמודות וז'קטים צמודים. אני חושב שלוי מממש רק עשרה אחוז מהפוטנציאל שלו בתחום הלבוש".

קולקציית בגדי הגברים של דורון אשכנזי (איור:  עמית ישראלי)
קולקציית בגדי הגברים של דורון אשכנזי (איור: עמית ישראלי)

הצעה לחליפת חתן: "אני רוצה להרחיק אותו מהצבעים השחורים והכהים. הייתי מעצב לו חליפה, אך לא קלאסית וקרובה לגוף כי אם רפויה ועשויה מבדים חצי מקומטים כפשתן. הצללית מרובעת ונשפכת, אך שומרת על קו מחויט. האורכים שאני מציע אינם סטנדרטיים והצבעים יתרכזו בפלטה בהירה יותר ונינוחה כבז', אפור ואוף ווייט. לדעתי צריך להשאיר אוויר בין הגוף לבגד. יש דעה רווחת שצמוד זה מחמיא, ואני חושב שההפך הוא הנכון. יש ללוי הרבה פוטנציאל, וצריך לנצל את זה".

טיפ אופנתי: "אני לא יודע עד כמה בגדים חשובים לו, אבל הייתי מוציא אותו מהקונבנציה ומציע לו להיות יותר יצירתי וצבעוני, להיות שונה מחבריו המתלבשים. תפסיק להעסיק מלבישות, אפשר לעשות הכול לבד, להתחבר ישירות לבגד".

החליפה של שמעון צרפתי ליהודה לוי. ''אני חושב שהכלה היא זו שצריכה להיות זוהרת ופורחת, החתן לא צריך להתחרות – במיוחד לא במראה החיצוני'' (איור:  שמעון צרפתי)
החליפה של שמעון צרפתי ליהודה לוי. ''אני חושב שהכלה היא זו שצריכה להיות זוהרת ופורחת, החתן לא צריך להתחרות – במיוחד לא במראה החיצוני'' (איור: שמעון צרפתי)

שמעון צרפתי מציע: גזרה חדה והדוקה

שמעון צרפתי הוא בעל בוטיק מותגי הייבוא L'etrenger, שהשיק לאחרונה קו בגדי גברים בעיצובו בשם SZ Shimon Zarfat i

הסגנון של יהודה לוי ביומיום: "אני חושב שהוא יודע מה הוא לובש. הוא מפתיע, לא ננעל על סגנון אחד, מנסה גזרות ובודק, כיף לראות. בארץ הגברים פחות משקיעים בעצמם, ויהודה תופס זווית רעננה".

הצעה לחליפת חתן: "אני מאמין שבטקס החתונה לא צריך לשבור גבולות. זה טקס מכובד שצריך לתת לו את המעמד שלו, ולכן אני בוחר בחליפה אבל עם טוויסט, עם סגנון אחר. ליתר דיוק, זו לא ממש חליפה אלא אאוטפיט המורכב מז'קט ומכנסיים בגזרה חדה והדוקה. מתחת לז'קט בחרתי להלביש אותו בסריג דקיק. אני חושב שצריך ללכת על משהו שמבליט את האופי שלו, משהו עם ביטחון, מבלי להתחרות באישה שלידו. אני חושב שהכלה היא זו שצריכה להיות זוהרת ופורחת, החתן לא צריך להתחרות – במיוחד לא במראה החיצוני".

טיפ אופנתי: "ליהודה יש סטייל והוא לא צריך טיפים, אבל אני חושב שכדאי לו להכיר את החנות שלי. במקום לקנות הרבה בחו"ל, אצלי בחנות יש את האופנה שהוא אוהב".

יהודה לוי. ''בארץ הגברים פחות משקיעים בעצמם, ויהודה תופס זווית רעננה'', אומר שמעון צרפתי (צילום: רפי דלויה)
יהודה לוי. ''בארץ הגברים פחות משקיעים בעצמם, ויהודה תופס זווית רעננה'', אומר שמעון צרפתי (צילום: רפי דלויה)

דיויד ששון מציע: חליפה תקופתית

דיויד ששון הוא מעצב בגדי גברים

הסגנון של יהודה לוי ביומיום: "הוא בא אליי לסטודיו לא מעט פעמים כדי להתלבש, ולכן אני מכיר את נתוני גופו ואת הסטייל שלו. הוא מתלבש מאוד שיקי, סמארט קז'ואל, לא יותר מדי אלגנטי".

החליפה השלישית שעיצב דיויד ששון ליהודה לוי (איור: דויד ששון)
החליפה השלישית שעיצב דיויד ששון ליהודה לוי (איור: דויד ששון)

הצעה לחליפת חתן: "החלטתי ללכת על סגנון שנות ה-60, בשילוב הסיפור על ולנטינו שזכה בבחורה הנכונה. בחרתי שלוש אופציות, שכל אחת מהן חותכת נכון את קו המותן שלו כדי להאריך את הרגליים ולהתחשב בנתוני גופו, מכיוון שהוא לא גבוה. בנוסף, שיחקתי עם סוגי עניבות ובסקיצה אחת נתתי אפקט מלכותי חזק כיאה למלך ומלכת הביצה. לדעתי, בחתונה הוא צריך להיות הרבה יותר מחויט מבדרך כלל. אני רואה בעיני רוחי את החתונה של וויליאם וקייט. מראה רומנטי ומאוד מחויט, לא קז'ואל בכלל. כמובן, גם חשוב לדעת מה הכלה לובשת כדי שתהיה ביניהם התאמה".

טיפ אופנתי: "הייתי רוצה לראות אותו פחות קז'ואלי ויותר אלגנטי. יש לו מראה איטלקי, ולכן מתאים לו סגנון אלגנטי מחויט. רק חבל שבארץ אין את תרבות ההתלבשות הזאת".

יהודה לוי. ''הוא מת על אופנה ומת על בגדים'', אומרת מזל חסון (צילום: רועי חביב)
יהודה לוי. ''הוא מת על אופנה ומת על בגדים'', אומרת מזל חסון (צילום: רועי חביב)

מזל חסון

סטייליסטית, הלבישה את יהודה לוי פעמים רבות במהלך הקריירה שלו

הסגנון של יהודה לוי ביומיום: "הוא מת על אופנה ומת על בגדים. קונה מלא ומאוד ברור בטעם שלו – קז'ואל נינוח, ובעיקר מאוד נוח, עם נגיעות של סטייל".

הצעה לחליפת חתן: "לוק הכי קלאסי, הכי אלגנטי ועם שיק, בלי יותר מדי משחקים. זה הלוק המתאים לחופה, ואין לי ספק שאחרי החופה עצמה הוא יחליף ללוק מאוד נינוח – אפילו טי שירט ושרוואל. אני חושבת שצריך מראה מאוד אלגנטי לחלק הראשון של החתונה, ואז בגדים נוחים ורפויים בחלק השני, לריקודים".

טיפ אופנתי: "אין לי טיפים ליהודה, כי יש לו הכול בארון. אני אוהבת את יהודה נקודה!"