>> ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT - צפו בכל התוכניות

בפורים לפני שלוש שנים התחפשה סופיה טייב למלכת סאדו. יו נואו, קטע כזה של בנות שמרשות לעצמן לתת דרור לפנטזיות בחג הצבעוני. "לבשתי גרבונים שחורים מרושתים, חצאית עור שחורה, מחוך, צמידים עם ניטים ומשקפיים שחורים", היא נזכרת בפרטים. "היתה לי גם תספורת קארה בת זונה, עם קאט מטורף, ונראיתי סוף". תמונת פפראצי מאותו ערב שהגיעה לידי מגזין GOstyle, הובילה להכתרתה כאייקון האופנה של אותו חודש, תוך שהם מציגים את הטרנספורמציה שעברה טייב ג'וניור מ"ילדה טובה קריית גת" למיני פאשניסטה, כולל העובדה שחתמה את תצוגת הלנז'רי של המותג FIX לפני מספר חודשים, בדומה לאחותה הגדולה, נינט, שעשתה זאת כמה שנים לפניה.

סופיה טייב חותמת את תצוגת ההלבשה התחתונה של FIX (צילום: שוקה כהן)
סופיה טייב חותמת את תצוגת ההלבשה התחתונה של FIX (צילום: שוקה כהן)

טייב הצעירה ממשיכה לדבוק במסלול האופנתי, ובחודש האחרון היא אף מככבת לצד ג'ייסון דנינו הולט בפאנל השופטים הקבוע של תוכנית האופנה החדשה בטלוויזיה "שעת הדרקון" (ערוץ 10, שבת, 19:15), בהנחייתה של דורין אטיאס. "דורין פנתה אליי ואמרה לי, 'את אותנטית, את מגניבה, בואי'", מספרת טייב כיצד התגלגלה לתפקיד מבקרת המדינה בתחום ההלבשה. מצפייה בתוכניות בהן השתתפה עולה כי טייב טרם גיבשה לעצמה אג'נדה אופנתית מוצקה, אך היא כבר הספיקה להלך אימים על המתלבשים הרעים בישראל. "מצאתי בסופי בעיקר אינדיבידואליות", אומרת עליה דורין אטיאס כשהיא נשאלת מדוע בחרה בטייב לפאנל התוכנית, ללא שום רקע או ניסיון קודם באופנה. "ראיתי תמונות שלה ותמיד היה בהן קול אישי וייחודי. היא לא קורבן של אף טרנד או תכתיבים חברתיים". ;

דורין אטיאס. ''היא אמרה לי, 'את אותנטית, את מגניבה, בואי''' (צילום: רפי דלויה)
דורין אטיאס. ''היא אמרה לי, 'את אותנטית, את מגניבה, בואי''' (צילום: רפי דלויה)

למשל, איש יחסי הציבור רני רהב, שהחליט להשאיר את הפאסון בבית ולהגיע לחתונת השנה של אסתי גינזבורג ועדי קייזמן בברמודה לבנים, חולצת טי כחולה וכובע מצחייה ירוק. "הוא הגיע לבוש מאוד מוזר", אומרת טייב השבוע, אחרי שהעלתה אותו על המוקד בתוכנית הראשונה. "אני בעד להביא יציאות ולהתלבש איך שבא לך, ומאוד מתחברת למוזר. אבל מה זה היה?!". היו גם מי שקיבלו ממנה לא מעט פידבקים חיוביים, למשל, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר תנועת ש"ס, שר הפנים אלי ישי. "שמע, אני אוהבת את ביבי בקטע אחר. הוא צ'ארמר מטורף. זה שהוא החזיר את גלעד שליט הביתה, מבחינתי, הופך אותו למנהיג".

בנימין נתניהו. ''אני אוהבת את ביבי בקטע אחר'' (צילום: אלכס קולומויסקי)
בנימין נתניהו. ''אני אוהבת את ביבי בקטע אחר'' (צילום: אלכס קולומויסקי)

אמרת בתוכנית שאת לא אוהבת אותו לבוש בשחור, כי זה לא משקף את המצב בישראל. אנחנו חיים באותו מקום?

"זה היה בציניות. לא הבנת?! לבי עם המחאה החברתית. לא יכול להיות שאני קורעת את התחת בעבודה וכל הכסף שלי הולך על שכר דירה. אי אפשר לחסוך כאן שקל. החיים הפכו להיות יקרים. פעם היינו מתפנקים בטיולים וקניות. היום אני רק יכולה לחלום על זה. נהיה פה ניו יורק".

אמרת גם ש"אלי ישי גבר חתיך". את עומדת מאחורי זה?

"אלי ישי, נשמה, הוא גבר חתיך!", מדגישה טייב. "תתעלם רגע מהזיפים והכיפה שעושה אותו פחות סקסי. הוא גבר חתיך מאוד. ואני אומרת את זה בתור שומרת שבת".

אלי ישי. ''תתעלם רגע מהזיפים והכיפה שעושה אותו פחות סקסי. הוא גבר חתיך מאוד'' (צילום: אלכס קולומויסקי)
אלי ישי. ''תתעלם רגע מהזיפים והכיפה שעושה אותו פחות סקסי. הוא גבר חתיך מאוד'' (צילום: אלכס קולומויסקי)

בואי נעשה ניסיון נוסף לתקן את הסטייה שלך לימין. מי בעינייך מתלבש טוב בישראל?

"אני אשמע משוחדת, אבל נינט מתלבשת מקורי בעיניי. יובל שרף מתלבשת מאוד יפה, וגם שלומי שבן. יהודה (לוי, א"י) מתלבש מדהים. דע לך שאני הלבשתי אותו כמה פעמים. אני מאוד אוהבת איך שהדברים מונחים עליו".

ומי לא?

"מרינה מקסימיליאן. עם כל האהבה - היא מתלבשת מחריד. אפשר ומותר להתלבש ביזארי ולהיראות מגניב. אבל במקרה שלה, רבאק, זה תמיד נראה וולגארי. מצטערת, לא מתחברת לסגנון הזה".

מרינה מקסימיליאן בלומין. ''במקרה שלה, רבאק, זה תמיד נראה וולגארי'' (צילום: רפי דלויה)
מרינה מקסימיליאן בלומין. ''במקרה שלה, רבאק, זה תמיד נראה וולגארי'' (צילום: רפי דלויה)

ליהיא גרינר?

"אין לי שום דבר להגיד על הבחורה הזאת. אני עדיין בהלם מאיך שהתקשורת נותנת לה במה".

טייב, 27 וחצי, נולדה וגדלה בקריית גת, כבת הרביעית מבין חמשת ילדיהם של מרסל ויוסי טייב. לאחר שירותה הצבאי עבדה במשך מספר שנים במחלקת המכירות של דלק מוטורוס (יבואנית רכבי מזדה ופורד), אך לפני ארבע שנים פנתה ללימודי איפור. בחיפוש אחר עבודה המליצה לה אחותה הגדולה לפנות אל טדי הפקות ("כוכב נולד", "נולד לרקוד" וכו'), שם התברגה לתפקיד מתאמת הפקה, אותו היא ממלאת עד היום. "בהתחלה היו לי אדרנלין ואמביציה. היום אני מעוניינת לפרוש", היא מגלה. "זאת עבודה תובענית וכפוית טובה, בעיקר לנשים. אני לא רוצה למצוא את עצמי בגיל 40 מסתכלת אחורה ומגלה שהעברתי את כל חיי בהפקות".

סופיה טייב. ''פעם לא הייתי מתלבשת יפה'' (צילום: ענבל מרמרי)
סופיה טייב. ''פעם לא הייתי מתלבשת יפה'' (צילום: ענבל מרמרי)

מצד שני, היא גם לא יודעת מה היא רוצה להיות כשתהייה גדולה. בחופשה שתכפה על עצמה בקרוב היא מתכוונת לבלות בים, לנוח ולחפש דירה. שלושה חדרים בצפון תל אביב, עד 3,500 שקל, למי ששומע על משהו בכיוון. ושיהיה בהצלחה עם זה, כמו שאומרים. עד אז היא מתגוררת יחד עם אחותה נינט ובן זוגה יהודה לוי בשכונת אזורי חן בתל אביב. "אנחנו גרים באותו בית, שלושתנו, אבל אנחנו לא רואים אחד את השני", היא אומרת. "אני ונינט חברות טובות. אחיות בנשמה. אז כל היום שלושתנו עושים צחוקים, שיגועים".

מה את חושבת על השינויים שנינט עברה בלבוש שלה מהגמר ועד היום?

"השינויים אצל נינה מתחילים מבפנים. כל שינוי בלבוש שיקף תהליך פנימי שהיא עברה. היא עברה המון שינויים, וממשיכה להפתיע אותי. בניגוד אליי, היא קונה הרבה בחנויות יד שנייה. לי אין את הסבלנות ללכת ולפשפש בחנויות, אני מעדיפה זארה. אז היא קונה, מראה לי, ואני לוקחת לה מהארון. אנחנו חולקות את אותו ארון בגדים".

נינט בהופעה. ''אני ונינט חברות טובות. אחיות בנשמה'' (צילום: יריב כץ)
נינט בהופעה. ''אני ונינט חברות טובות. אחיות בנשמה'' (צילום: יריב כץ)

את קונה גם אצל מעצבים ישראלים?

"קונה?! נגיד יש לי אירוע, אז טלפון לגדי (אלימלך, לשעבר הסטייליסט האישי של נינט, א"י) או ויוי (בלאיש, מעצב אופנה, א"י), באה, לוקחת ומחזירה".

איך היית מגדירה את סגנון הלבוש שלך?

"אני מתלבשת מגניב, אבל זה לעצמי. לא הייתי רוצה להיות סטייליסטית. זה נטו ברמת הטעם האישי שלי".

''יובל שרף מתלבשת מאוד יפה, וגם שלומי שבן'' (צילום: רפי דלויה)
''יובל שרף מתלבשת מאוד יפה, וגם שלומי שבן'' (צילום: רפי דלויה)

מהצד אפשר להתרשם שהפכת להיפסטרית.

"זה שאומרים עליי היפסטרית בכמה מקומות, לא אומר שאני מתלבשת ככה. אני חושבת שאני מתלבשת רגיל. מגניב כזה. יש לי סגנון שתלוי במצב הרוח. אתמול ממש התלבשתי מחריד והעירו לי על זה. לאנשים יש גם בעיה עם משקפי הראייה בטורקיז, שקיבלתי מנינה במתנה ליומולדת. היא הביאה אותן ביציאה חריפה מאוד".

גם הפס הכחול בשיער זה יציאה חריפה שלך?

"יש לנו בבית שריטה של שיער. אימא שלי תמיד היתה עושה לי צמה סינית ולנינה היה קארה. תמיד היה חשוב לה שיהיה לנו שיער ארוך. מאז אני ונינט תמיד מחפשות שיגועים בשיער".

בתור מבקרת אופנה, איך את מקבלת את הביקורת על מה שאת לובשת?

"טרם ביקרו אותי. אני מאמינה שאם זאת תהיה ביקורת בונה - אני אלמד ממנה. שמע, פעם לא הייתי מתלבשת יפה. לא מספיק נחשפתי לאופנה, וזה גם לא ממש עניין אותי. גם היום, אני יוצאת מהמקלחת ומתלבשת בלי הרבה התעסקות. הכול תלוי במצב הרוח שלי. יש ימים שאני קמה שמנה ובא לי רק שחור. תדע, שמנתי נורא בזמן האחרון: עליתי 2 קילו ובא לי להתאבד".