>> צפו בכל התוכניות של ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT

ליהיא גרינר לא עובדת בשביל אף אחד. להפך, זה כולם שעובדים אצלה, כולל מעצבת שמלות הכלה גלית לוי, שאתמול, ערב לפני החתונה, עוד נמצאה שוקדת בסטודיו על שמלת הכלה שעיצבה לגרינר. מספר תמונות שהצלחנו להגניב מאחורי גבה של לוי, מסירות את הלוט מעל שמלת הכלה שכולם רוצים לראות. אחרי כל ההתעקשות הרבה של הסוכן יריב נתי, המייצג את גרינר, שתתחתן בשמלה שחורה ("לחופה תיכנסי בשמלה שחורה", אמר בראיון ל-Xnet. "אחרי זה, מצדי תלבשי כמה שמלות לבנות שאת רוצה"), שמלת השמלות שגרינר בחרה היא לא פחות משמלת נוצות וטול ורודה מעוטרת אבנים – סוג של מפץ ענקי בין פלמינגו ורוד לכדור מראות. מצד שני, מה אפשר לצפות מבחורה שפוקדת את השטיח האדום בפאות צבעוניות או בשמלות ורדרדות עם נקודות לבנות? בטח שלא שמלת כלה שחורה.

לוי בעבודה על שמלת הכלה. ''ליהיא היא לא בחורה סקיני''
לוי בעבודה על שמלת הכלה. ''ליהיא היא לא בחורה סקיני''

לוי מספרת כי לטובת האירוע שהפך זה מכבר לריאליטי טלוויזיוני, עוצבו לגרינר שתי שמלות: השמלה המרכזית, עמה תצעד לחופה בגוונים של לבן וורוד, ושמלה לבנה נוספת לריקודים שימשכו עד אור הבוקר. "השמלה המרכזית מורכבת מחלק תחתון עם שובל ארוך עשוי ארבעה בדים שונים, כולל תחרת סולטיס שעלתה לי אלף יורו למטר, משובצת אבנים שנתפרו בעבודת יד ופרחים בגווני ורוד פסטליים. זו עבודת קוטור ממש. בחלק העליון יש מחוך משובץ באבנים. למה מחוך? כי זה הכי יחמיא לה, וגם יחזיק לה את החזה. ליהיא היא לא בחורה סקיני".

גרינר וצבר מדגמנים בתצוגת אופנה. הכנה לחופה (צילום: רפי דלויה)
גרינר וצבר מדגמנים בתצוגת אופנה. הכנה לחופה (צילום: רפי דלויה)

רמזים קלים לסגנון השמלה נחשפו בסרטון וידאו קצר שהעלה נתי לעמוד היוטיוב שלו לפני כשבועיים, אבל עכשיו ב-Xnet תקבלו הצצה ראשונה לשמלה כולה. בניסיון נוסף לייצר מתח ובאז, ממשיך נתי לטעון בסרטון כי השמלה שחורה. שיהיה. אחת ההברקות המצחיקות ביותר בסרטון מגיעות מפיה של גרינר עצמה, שטוענת כי מרוב לחץ היא לא מכניסה שום דבר לפה ובעקבות זה משמינה: "כשאני אוכלת אני מרזה. אבל אני עכשיו אני בהרבה לחץ, ולחץ משמין".

למרות טפשת הכלולות שתקפה אותה, בניגוד לכלות רבות שנכנסות להיסטריית חתונה ומאבדות את זה, לוי מספרת כי גרינר היא הכלה הכי קלה שהיתה לה. "ליהיא מהממת", מפרגנת לוי. "היא בחורה זורמת, קולית ומצחיקה. בשום שלב היא לא היתה לחוצה, והיא סמכה עליי בעיניים עצומות. אם אתה מחפש משברים של כלות לפני החתונה - הפעם זה לא קרה".

הצצה לשמלת הכלה של גרינר. ''היא בחורה עם אומץ ולא רוצה להיראות כמו כולן''
הצצה לשמלת הכלה של גרינר. ''היא בחורה עם אומץ ולא רוצה להיראות כמו כולן''

עד כמה עיצוב השמלה נעשה בדיאלוג משותף ביניכן?

"דיברנו יחד מה הכיוון, איזה בדים, צבעים. מראש היה ברור שהיא לא מעוניינת להתחתן בשמלה לבנה. היא בחורה עם אומץ ולא רוצה להיראות כמו כולן, בטח לא ללבוש את כל כותנות הלילה שכולן אוהבות להתחתן בהן היום. היא רצתה משהו אחר, וכמובן פומפוזי".

זה באמת נראה תיאטרלי.

"הייתי עוד צריכה לעצור אותה. ליהיא רצתה עוד טול ונוצות, עד שאמרתי לה: 'די, מספיק. יש גבול לכמה שאת יכולה להיראות מוגזם'".