>> צפו בכל התוכניות של ערוץ האופנה הישראלי ב-HOT

סוכנת הדוגמניות נורית אורגל צוחקת כשאני מספר לה שבברנז'ת האופנה כבר קוראים לה "המאדאם", כינוי לו זכתה בעקבות ה"שידוכים" שהספיקה לעשות בין שתי דוגמניות מסוכנות דז'ה וו שבבעלותה, לזמיר הים התיכוני אייל גולן, בן דודה מקרבה שנייה. "אני לא מדביקה למפורסמים דוגמניות כדי שייצא לי מזה משהו", היא אומרת בראיון בלעדי ל-Xnet, בו היא מדברת לראשונה על הקשר בינה לבין גולן.

שמה של אורגל עלה לכותרות לפני פחות משנה, כשהדוגמנית טאטום מירנדה, שהגיעה ארצה מלוס אנג'לס, הפכה לסנסציה מקומית לרגע בזכות הטייטל "החברה החדשה של אייל גולן". "את טאטום לא אני סידרתי לאייל, הוא הביא אותה אליי", מבקשת אורגל לעשות סדר בדברים. "כמו כולם, גם אני ראיתי את הנשיקה ביניהם בידיעות אחרונות, ומיד טלפנתי לאייל. 'אתה חוצפן', אמרתי לו. 'אנחנו משפחה ואתה לא נותן לי לטפל בדוגמנית שלך?'. ארבע דקות לאחר מכן כבר סגרתי לה קמפיין לרשת ההלבשה התחתונה אפרודיטה".

קארין כהן ונירו לוי. ''עוד מעט גם יגידו שאני החזרתי את קארין לנירו לוי'' (צילום: רפי דלויה)
קארין כהן ונירו לוי. ''עוד מעט גם יגידו שאני החזרתי את קארין לנירו לוי'' (צילום: רפי דלויה)

אחרי טאטום, הפכה מיוצגת נוספת שלך, רוסלנה רודינה, לבת זוגו של גולן. מהצד זה נראה כמו טקטיקה.

"רוסלנה אצלי בסוכנות כבר שנה. את אייל היא הכירה במסיבת יום ההולדת שלי באוקטובר האחרון. אז היא עוד היתה בזוגיות, ואייל הגיע עם טאטום. אבל הוא נדלק עליה ישר. הקשר ביניהם החל כקשר חברי בלבד, אך מאוחר יותר הפך לרומן. זה היה תהליך של יותר מחצי שנה, אבל התקשורת בארץ חושבת שזה קרה מהיום למחר. חושבים שאני מדביקה כל הזמן בנות לאייל גולן. עוד מעט גם יגידו שאני החזרתי את קארין כהן (מיוצגת נוספת של אורגל, א"י) לנירו לוי".

את מיתממת אבל האינטרס ברור: עובדה ששתי הדוגמניות האנונימיות שלך זכו מאז לפרסום רב בזכות הרומן עם אייל.

"אוקיי. מה רוסלנה עשתה עד היום?".

די כלום, האמת.

"בדיוק. יכולתי בשקט לסגור לה עכשיו שלושה קמפיינים ולדחוף לה כמה כתבות. אבל אני לא מאמינה בזבנג וגמרנו. אני רוצה לבנות לה רצף של עבודה וקריירה. זה נכון שהכרתי בין רוסלנה לאייל, וכמובן שפרגנתי לקשר הזה, אבל איזה עוד בנות הכרתי ולמי? אנשים בפייסבוק כותבים לי 'למה את לא מסדרת בנות גם לי?'. הלוואי שאוכל לעשות שידוכים מדהימים. אני רוצה להגיע לגן עדן. במיוחד כשיש שם סיפור אהבה גדול".

את בטוחה שאהבה זו המילה המתאימה?

"אני מכירה את אייל המון שנים והוא לא טיפוס מתאהב. באמת. מאוד מאוד קשה להיכנס לו ללב. אבל רוסלנה נכנסה לו ללב, ואני אומרת לך את זה בוודאות. אייל הוא בן אדם מדהים וזמר מצוין, אבל מה לעשות, יש לו ראש של ילד. וזאת הסיבה שגם יש לו את החיבור לבנות הצעירות האלה. אנשים אומרים 'פער גילאים', 'הוא יכול להיות אבא שלה' וכו'. אבל למה זה בסדר כשגבר כמו אילן בן דב חי עם קרן מיכאלי שצעירה ממנו ב-22 שנה, וכשאייל גולן יוצא עם דוגמנית צעירה זה לא בסדר? כי הוא אייל גולן?".

אייל גולן ורוסלנה רודינה. ''הוא נדלק עליה ישר'' (צילום: יגל בר קמא)
אייל גולן ורוסלנה רודינה. ''הוא נדלק עליה ישר'' (צילום: יגל בר קמא)

זה ודאי תרם מאוד לרוסלנה כשאייל כתב: "אני עם מישהי מדהימה עכשיו שעושה אותי מאושר וזה מה שחשוב. אילנית ואלירז מעניינים אותי כקליפת השום".

"שמע, אייל הוא אדם שתמיד אומר מה שיש לו על הלב. אנשים לא מקבלים את העובדה שהוא המשיך בחיים ושהוא לא רואה את עצמו חוזר לאילנית (לוי, גרושתו. א"י). ושלא יהיו טעויות, אילנית היא בן אדם מדהים ואני חושבת שהוא הפסיד בחורה מהממת. אבל לא אני, לא אתה ולא אף אחד, יכול לדעת מה באמת קרה ביניהם בדלתיים סגורות בחדר השינה. היום הוא פשוט רוצה לחיות את החיים שלו, בעוד כל הטוקבקיסטים ממשיכים לכתוב 'תחזור לאילנית', 'אין כמו אילנית' וכו'. אין ספק שזה פגע ברוסלנה, וכנראה שהוא הרגיש צורך לצאת להגנתה. הוא לא התכוון לומר שאילנית מעניינת אותו כקליפת השום, אלא שהקשר בינה לאלירז, שמאז נפרדו, לא מעניין אותו. והוא צודק. למה הוא צריך להיות מעורב בקשר של הגרושה שלו?".

אילנית לוי. ''אנשים לא מקבלים את העובדה שאייל המשיך בחיים'' (צילום: דביר כחלון)
אילנית לוי. ''אנשים לא מקבלים את העובדה שאייל המשיך בחיים'' (צילום: דביר כחלון)

לפגישה שלנו היא מגיעה בחליפת כוח עסקית ובשיער מתוח לאחור, שמוכיחים כי אימצה את הקודים להתנהלות בעולם הדוגמנות הנשלט בעיקר על ידי סוכנים חלקלקים. מחוץ לתעשיית האופנה היא אינקוגניטו, אבל בברנז'ת הדוגמנות מכירים אותה היטב בעשור האחרון: תחילה כמאפרת, בהמשך כסמנכ"לית סוכנות הדוגמנות רוברטו וכיום בעלת סוכנות משלה.

אורגל, 37, נולדה וגדלה בשיכון המזרח בראשון לציון כנורית בשארי, והיא ממשיכה להתגורר שם גם כיום, בדירת ארבעה חדרים יחד עם בנה בן ה-10 והדוגמנית נסטי קונן המיוצגת אצלה בסוכנות. לאחר גירושיה הוסיפה את המילה "אור" לשם משפחתה מנישואיה, גל, ומאז היא נורית אורגל.

אל תחום הדוגמנות התגלגלה כשהחלה לעבוד כסקאוטרית בסוכנות הדוגמניות עלית מודלס של שי אביטל. לאחר שמונה חודשים, בעקבות חילוקי דעות בינה לבין אביטל, פנתה אל המתחרה הכי גדול שלו דאז - סוכן הדוגמניות רוברט בן שושן. בן שושן היה אז בשיא תהילתו, עם רשימת מיוצגות מפוארת שכללה את אגם רודברג, מאיה בוסקילה, מורן אטיאס ושרון גניש, אשר נטשו אותו מאז לטובת המתחרים. אורגל הגיעה אליו תחילה כמזכירה, אך תוך תקופה קצרה התברגה לתפקיד סמנכ"לית הסוכנות והמנהלת האישית של מורן אטיאס, ובהמשך כמנהלת סוכנות "רוברטו USA" שהוקמה במיאמי. "ביני לבין רוברטו היה חיבור טוב", היא אומרת היום, שלוש שנים מאז נפרדו דרכיהם בטונים צורמים.

מיוצגת של אורגל: שירן סולומון (צילום: עידו לביא)
מיוצגת של אורגל: שירן סולומון (צילום: עידו לביא)

תחקיר התוכנית עובדה, ששודר בינואר 2007 וחשף את מעורבותו של העבריין אסי וקנין בסוכנות, תפס את אורגל בהלם. על פי התחקיר, אחד השותפים בסוכנות היה וקנין, ישראלי החי בלוס אנג'לס, שהשתמש בסוכנות כמכבסת כספים, איים על דוגמניות שרצו לעזוב ופתר סכסוכים מקצועיים באמצעות בוררות בעולם התחתון. ב-2007 נישא וקנין לדוגמנית סיגל כהן, גם היא מיוצגת של רוברטו, אך השניים התגרשו לאחר שנתיים בלבד. לפני פחות משנה הוסגר וקנין לארצות הברית, שם הוא צפוי להעיד במשפט שמנהלות הרשויות כנגד האחים אברג'יל.

"זה היה סוג של טרגדיה לסוכנות", מגיבה אורגל לראשונה. "הרבה אנשים שאלו אותי איך אני ממשיכה לעבוד שם. אבל אני הכרתי את רוברט האמיתי, ולא את מה שניסו למכור לכם בתקשורת. זה שרוברט הכניס כשותף את אסי וקנין, שמתעסק בדברים לא חוקיים, לא היה קשור לעשייה של הסוכנות. אסי היה חותם על צ'קים והולך. הוא לא התערב בניהול של הסוכנות".

תסכימי איתי שאם על הצ'קים שלך היו חתומים עבריינים כמו ריקו שירזי או עמיר מולנר זה לא היה נראה טוב?

"אני לא שופטת את רוברט. רוברט הוא איש מדהים והוא היה חבר של הבנאדם. אני לא אומרת שזאת היתה הבחירה הכי נכונה. אבל להפוך את רוברטו לעבריין? רוברט לא עשה שום דבר שהגיעה לו כזאת התייחסות. מאיה (בוסקילה, א"י) עזבה אותו ועשתה ממנו מפלצת. אבל מה שרוברטו עשה בשביל מאיה, אף אחד בחיים לא עשה בשבילה. הוא נתן לה את הנשמה, יחס של מלכה. אני לא יודעת מה היה ביניהם מבחינה כספית, אבל מה שעשו לו בעבודה היה התעללות. הוא לא בנאדם רע".

מיוצגת של אורגל: מישל. ''יש מספיק עבודה לכולן'' (צילום: סם יצחקוב)
מיוצגת של אורגל: מישל. ''יש מספיק עבודה לכולן'' (צילום: סם יצחקוב)

על הסוכנות אותה הקימה בשתי ידיה היא שומרת כחממה. 25 המיוצגים והמיוצגות שלה מקבלים, לדבריה, טיפול אישי ומסור. למרות שהיא מתנהלת כסוכנות של איש אחד, היא מעורבת באופן אישי בחייהן ובבעיות של כל דוגמנית ודוגמן. בעיות של אנורקסיה? "שלחתי דוגמנית לדיאטנית ואני מתקשרת מדי יום לשאול אותה מה היא מכניסה לפה". סמים? "אין אצלי בנות שעושות סמים. בדוק". הטרדות מיניות? "לא חסר בעסק הזה. אבל בנות מגיעות אליי כי אני אישה ולא גבר. היום יש גוגל", היא רומזת לאחד הסוכנים בארץ ששמו נקשר להטרדה מינית בעבר. "הן כבר יודעות ממי להיזהר".

כשהיא מספרת על בנות שמתגוררות אצלה בבית למשך תקופה ארוכה, אי אפשר שלא להיזכר בדפוס הפעולה של סוכנת הדוגמניות הנודעת לשעבר בטי רוקאוויי, שביתה שימש אכסניה ללא מעט מיוצגים שלה. "מתגוררת אצלי עכשיו הדוגמנית נסטי קונן בת ה-19 שהגיעה אליי מערד. יש לה סיפור חיים קשה. אין לה עבודה, כסף, אין לה כלום. כשהיא הגיעה אליי הכנסתי אותה לכל הפרויקטים של שנקר, סידרתי לה עבודה בתור מארחת במסעדת סוהו ובמקביל אני סוגרת לה עבודות דוגמנות. אני נלחמת היום על עבודה של כל דוגמנית אצלי. נכון שאין אצלי בנות גדולות ומפורסמות, כמו מירי בוהדנה או גלית גוטמן, אבל יש מספיק עבודה לכולן".

בטי רוקאוויי. סוכנת הדוגמניות הנודעת לשעבר, שביתה שימש אכסניה ללא מעט מיוצגים שלה (צילום: גל חרמוני)
בטי רוקאוויי. סוכנת הדוגמניות הנודעת לשעבר, שביתה שימש אכסניה ללא מעט מיוצגים שלה (צילום: גל חרמוני)

לאחרונה גם התחלת לייצג את קארין כהן. את מאמינה שיש לה פוטנציאל?

"קארין אצלי כמעט שנה ועשינו לה שינוי תדמית היסטרי. כשהיא היתה בתוכנית הדוגמניות בנו לה תדמית של ערסית, בחורה לא מבריקה, ביצ'ית. גם לי היו התלבטויות בגלל הסטיגמה שנוצרה לה. לימדתי אותה גם איך להתנהל מבחינה מקצועית. דבר ראשון הורדתי לה את כמות האירועים. אני לא רוצה שהיא תהיה ליהיא גרינר מספר 2. דבר שני, תגובות לתקשורת עוברות רק דרכי. אבל כשישבתי איתה לשיחה ראיתי בנאדם חם ושאפתן. ההבדל בין דוגמנית מצליחה ולא מצליחה זה הרעב והשאפתנות. דוגמנית שתבוא עם פרצוף חמוץ לצילומים, לא תעבוד. ולקארין יש רעב".

איך את מסבירה את זה שמלבד בר רפאלי, תעשיית הדוגמנות הישראלית לא הצליחה לייצר בשנים האחרונות אף טופ מודל?

"השוק המזרח האירופאי מייצר בנות בכמויות מסחריות, בעוד הנתונים הפיזיים של הישראליות לא תמיד גבוהים. יש גם משהו ברעבתנות של הבחורות שמגיעות מברזיל ומרוסיה. הישראליות לעומתן מפונקות ועצלניות. אני תמיד שומעת משפטים כמו 'קשה לי מחוץ לבית' או 'אני לא רוצה לנסוע לחו"ל'. הבנות מרוסיה יודעות מה זה עוני. הן חייבות את העבודה הזאת כדי לחיות ולשרוד".