אם אין לכם תוכניות לסופ"ש הקרוב, מצוין! אם יש, בטלו הכול ולכו לראות את הסרט "ביל קנינגהם -
ניו יורק"
המוקרן במסגרת דוקאביב. מובטחת לכם חוויה יוצאת דופן עם המון השראה וטעם של עוד.

ביל קנינגהם הוא צלם אופנה, אך הוא שונה מכל מה שאנו מכירים. הוא בן 82, תמיד אוחז במצלמה עם חיוך שובה לב ואנרגיות של נער, מצלם את העוברים והשבים ומתעד רגעים של סטייל ואופנה ברחובות ניו יורק כבר מ-1978. מדי שבוע מתפרסם טור מרהיב בניו יורק טיימס שנקרא On The Street, שבו קנינגהם פורס את התגליות החדשות שלו. באתר המגזין אפשר לראות את הגרסה המורחבת של אותו שבוע בדמות סרטונים עם תמונות וקריינות שביל מקליט בעצמו.

The New York Times - March 25, 2012

ביל קנינגהם בוחר בקפידה מה לצלם, וכך מאגד את הטרנדים הכי רלוונטיים שהרחוב מכתיב. במצלמתו נתפסות האליטות של עולם האופנה ודמויות אקסצנטריות מהברנז'ה מחד, אך גם כל איש פשוט שקנינגהם סבור ששווה את התיעוד. עבודתו תקפה ומהימנה הרבה יותר מכל תצוגה או תחזית אופנה, משום שהיא מהווה תיעוד אנתרפולוגי מדויק וארכיון עדכני של זמן ומקום.

זהו סרט מיוחד במינו, בעיקר בגלל הדמות הייחודית של קנינגהם, וגם בגלל רחובות ניו יורק, האנשים המעניינים שביל מתעד וכמובן כי הסרט עשוי מצוין. את הסרט ביים ריצ'רד פְראס והפיק פיליפ גפנר, שתיעדו את ביל בחיי היום יום ונכנסו גם אל ביתו ופרטיותו. הם מציגים פורטרט צבעוני ואופטימי של איש החי בדואלית קיצונית. מצד אחד הוא מסתובב בחוגים הכי גבוהים בניו יורק ומצד שני, חי בחדרון ללא מקלחת ושירותים. הוא מצלם את האופנה הכי עדכנית, אך המעיל היחיד שהוא לובש הוא מעיל מנקי רחוב מרופט. זהו מסע מרתק אל האובססיה שהפכה לאהבה היחידה ובעצם לחיים עצמם.

למי שלא יוכל להגיע לאחת משתי ההקרנות של דוקאביב 2012, יש כמה חלופות המפורטות באתר
הרשמי של הסרט.