צילומי אופנה המראים סגנונות לבוש שונים ומתמקדים דווקא בלספר סיפור, היו תמיד עדיפים בעיניי על כל סוג אחר. הפקת אופנה זו נעשתה בהשראת העליות הראשונות של המעפילים לארץ ישראל, דרך נמל יפו העתיקה, ופורסמה בירחון מוניטין.

  (צילום: בן לם)

תמרה יובל ג'ונס, שהיתה עורכת האופנה של הירחון, עיצבה את הרוב המוחלט של הבגדים שהופיעו בכתבה, והיתה אמונה גם על הסטיילינג המורכב והנפלא. מלבד סמדר קילצ'ינסקי, שהיתה דוגמנית ושחקנית מפורסמת, כל המצולמים האחרים היו חברים של תמרה, שבאו להשתתף איתנו בחוויה יוצאת הדופן.

  (צילום: בן לם)

הצילומים נערכו בנמל יפו, על רקע של מחסנים ישנים וסירת דייגים אחת. רק עשרות שנים קודם לכן, שימש המקום ההיסטורי הזה פתח לעלייתם של רבים לישראל, וביניהם גם אמי היקרה.

  (צילום: בן לם)

לצילומים הללו, שהיו מרובי משתתפים, נדרשה עבודת הכנה עצומה בהיקפה, שכללה את ריכוז הבגדים והתאמתם לכדי שלמות אופנתית אחת. רבים עמלו על המלאכה, ובהם יקי מולכו, המעצב הגרפי של הירחון, ואמנית האיפור עדה לזורגן. לעומת השעות הארוכות של עבודת ההכנה, ההלבשה והאיפור, הצילומים עצמם נמשכו זמן קצר. צילמתי את כל כתבת האופנה במצלמת האסלבלאד, בתאורה טבעית וללא כל תוספת של תאורה מלאכותית משלימה.