>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

את חמש עשרה דקות התהילה יש למצות עד תום, קל וחומר כשאת פליטת ריאליטי טרייה וחיי הבר-זוהר שלך מתקתקים על זמן שאול. תשאלו את אביבית מ"האח הגדול", שפתחה אמש (שלישי) את תצוגת האופנה ביומו השני והאחרון של שבוע האופנה הראשון לכלות בישראל - מפגן טראש מרהיב, שפרט על בלוטות הרגש והפנטזיה של הבחורה הישראלית הממוצעת, שמתכננת מינקות את חתונתה המפוארת. פייר, אין מתאימה מבר-זוהר להתיישב על משבצת ה"כלה באריזת מתנה", זאת שחולמת על אביר על סוס לבן, שיוביל אותה אל החופה בשמלת קצפת לבנה וארוכת שובל, ואיפור-שיער של מיקי בוגנים המלך. בר-זוהר סימנה V על הכול.

דוגמנית בשמלה של סילביה ורסאנו ושחקן הכדורגל אייל גולסה בחליפה של דיויד ששון (אקספוז צלמים)
דוגמנית בשמלה של סילביה ורסאנו ושחקן הכדורגל אייל גולסה בחליפה של דיויד ששון (אקספוז צלמים)

מלווה בג'מעה מרחובות, גדוד חברות על עקבי סטילטו, שני מאבטחים וכלבת שמירה מקופרמן הפקות, שנבחה על התקשורת כרוטווילר מיומן, בר-זוהר לא הותירה מקום לספק - מדובר בכוכבת שחיכתה ליום הזה כל חייה. לקול צהלולי הקהל היא עלתה למסלול מלווה בילדה יפהפייה עם תלתלי זהב, וניכר היה כי היא מתרגשת מהמעמד. "זאת פעם ראשונה שלי על המסלול", אמרה בר-זוהר מאחורי הקלעים בתום התצוגה, בעודה חנוטה בשמלה חוסמת עורקים של המעצבת אפרת קליג. "עד היום לא הלכתי על המסלול כי אני קטנטונת, מטר ששים. אבל הספקתי כבר לעשות בעבר צילומי דוגמנות למותג קראון ג'ולרי. מותג תכשיטי יוקרה מציריך".

הכדורגלן עודד גביש בחליפה של דיויד ששון ודוגמנית בשמלה של סילביה ורסאנו (אקספוז צלמים)
הכדורגלן עודד גביש בחליפה של דיויד ששון ודוגמנית בשמלה של סילביה ורסאנו (אקספוז צלמים)

את שוקלת לפתח את הדוגמנות לכדי קריירה?

"אני במשא ומתן למספר קמפיינים, אבל אני לא יכולה לדבר על זה. אני יותר רוצה להשתלב בטלוויזיה, תוכנית של בישול ואפייה. הייתי הבשלנית של הבית שלושה חודשים".

איך את מדמיינת את שמלת הכלה שלך?

"וואו, אני משוגעת, אתה יודע. אני רוצה שמלה נפוחה עם שובל של עשר מטר והמון אבנים".

שמלת כלה של גלית רוביניק  (אקספוז צלמים)
שמלת כלה של גלית רוביניק (אקספוז צלמים)

בצד, מרוגש מהחשיפה שנחתה על המשפחה, ניצב האב משה בר-זוהר, לבוש בחליפה אלגנטית כיאה לאבי הכלה. "אביבית היא בחורה מדהימה, אין כמוה", הוא מפרגן. "היא מרגשת אותי כל יום. ראית איזה יפה היא היתה על המסלול?".

התרגשת לראות אותה צועדת בשמלת כלה?

"בוודאי, אין כמוה. אין כמוה".

אז עכשיו אתה מחכה לראות אותה מתחת לחופה?

"היא בקרוב תתחתן, אני אומר לך".

שמלה של סוויט גירל שופ (אקספוז צלמים)
שמלה של סוויט גירל שופ (אקספוז צלמים)

הקרנבל של בר-זוהר הוא רק סמן ימני לאופן בו נתפש שוק הכלות המקומי: מוגזם, דביק, רגשני ונטול מודעות עצמית. במשך יומיים התקבצו עשרות מעצבי שמלות כלה בהאנגר 11. בקונספט: תצוגות אופנה שיתופיות למספר מעצבים, לצד ביתנים של המעצבים הבולטים בשוק (ביניהם דני מזרחי, גלית לוי וענבל דרור), מאפרים, מעצבי שיער ועוד נותני שירותים לחתונות. על ההפקה: סמדר גנזי. מחיר כניסה: 50 שקל לזוג.

עיצוב של דני מזרחי (אקספוז צלמים)
עיצוב של דני מזרחי (אקספוז צלמים)

בתצוגה אמש לקחו חלק, בין היתר, מלכות האקסטרווגנזה אפרת קליג וגליה להב, ליהי הוד שהרהיבה באלגנטיות תלושה ביחס למאורע, גלית רוביניק עם שמלות קצפת שאפילו הדוגמניות בקושי הצליחו ללכת בהן, ומעצבת העילית מירה צבילינגר, ששלחה אל המסלול שמלה עם שובל מקומט שהתחנן לגיהוץ.

שמלת כלה של ליהי הוד   (אקספוז צלמים)
שמלת כלה של ליהי הוד (אקספוז צלמים)

כפי שיודע כל מפיק תצוגות אופנה בישראל, כשפותחים קופות, צריך גם לפתוח את הראש לגימיקים שישעשעו את הקהל הרחב. ומכיוון שמדובר באירוע של כלות, אף גימיק אופציונאלי לא נשאר מחוץ למשוואה – החל בשושבינות החמודות של מותג בגדי הילדות סוויט גירלס שופ, שסחטו קריאות התפעלות מהקהל, וכלה במעצבת סילביה ורסאנו, שלא הסתפקה רק בכלות ושלחה אל המסלול צמדים של שחקני כדורגל בחליפות חתנים של דיוויד ששון יחד עם נשותיהם הלבנות. הרעיון מבריק, עיצוב השמלות פחות, אבל זה לא מנע מהקהל להריע לעידן ורד ממכבי חיפה, לעודד גביש מהפועל באר שבע ולשי מוטאי מבית"ר ירושלים.

הכדורגלן ניר דוידוביץ בחליפה של דיויד ששון ואשתו אביטל בשמלה של סילביה ורסאנו (אקספוז צלמים)
הכדורגלן ניר דוידוביץ בחליפה של דיויד ששון ואשתו אביטל בשמלה של סילביה ורסאנו (אקספוז צלמים)

גם מעצבת השמלות גליה להב, מהשחקניות החזקות בתחום, לא ויתרה על גימיק משלה והעלתה אל המסלול את מלכת היופי לשנת 2012, שני חזן. את שתי הבלונדיניות מקרית אונו שישבו לצידי, אם ובתה, זה עניין פחות. "מה אתה כותב?", הן שאלו. "רשמים, הגיגים", עניתי. "אני רווית", התנדבה הבת להציג את עצמה. "אני לא כאן לחפש שמלה. לצערי אני כבר גרושה, אבל אף פעם לא הייתי בתצוגה, אז זאת הזדמנות". "שוקלת להתחתן שוב?", שאלתי. "בעזרת השם. בינתיים, באתי לראות שמלות".