>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אולי היה זה מותה הפתאומי של איימי וויינהאוס שהשפיע על מעצבי האופנה, ואולי הם פשוט שאבו השראה מהחצי הראשון של המאה ה-20 – כך או כך, מטפחות השיער הן ללא ספק ה-טרנד החם של קיץ 2012. אפשר לקשור אותן כמו עקרות הבית של שנות ה-40 כך שיכסו את כל הראש וייקשרו מקדימה, אפשר ללכת על הבוהו-שיק ולכרוך את המטפחת ברישול סביב הראש, ואפשר אפילו ליצור מהמטפחת מעין טורבן אופנתי שמתכתב עם הטרנד האתני. קבלו את כל הפרטים על המטפחות הכי נכונות לשיער, כולל שלושה סרטוני הדרכה עם 13 דרכים שונות לקשור אותן.

סרטי תחרה בתצוגת אביב-קיץ 2012 של ראלף לורן (צילום: gettyimages)
סרטי תחרה בתצוגת אביב-קיץ 2012 של ראלף לורן (צילום: gettyimages)

על המסלול

מטפחות הראש כיכבו על המסלולים בתצוגות האופנה לאביב-קיץ 2012. מעצבת האופנה קארן ווקר קשרה על ראשי הדוגמניות שלה מטפחות בסגנון עקרות הבית של שנות ה-40 וה-50; מארק ג'ייקובס לקח השראה מאותה תקופה אך שילב אותה עם השיק האיימי וויינהאוסי; אלכסנדר וואנג הלך על סגנון ספורטיבי יותר; וראלף לורן בחר במראה הרומנטי וקשר לשיער הדוגמניות סרטי תחרה עדינים.

עוד במדריך הטרנדים לקיץ 2012:

בריאנה אוויגן מאמצת את הבוהו-שיק (צילום: gettyimages)
בריאנה אוויגן מאמצת את הבוהו-שיק (צילום: gettyimages)

על השטיח האדום

האיט גירלס, מעצבות האופנה והכוכבות הצעירות מיהרו לשדרג את הלוק עם מטפחת סביב הראש. השחקנית הצעירה שאנון וודוורד הלכה על מראה הבוהו-שיק של שנות ה-70, ואילו השחקנית האסייתית פאן בינג בינג בחרה בלוק בסגנון שנות ה-40 כשהגיעה לתצוגת האופנה של לואי ויטון. מעצבת האופנה ארין פדרסטון התאימה את המטפחת הרחבה לשמלה שלבשה, ואילו הדוגמנית והשחקנית יאיא דה קוסטה בחרה בקשירה בסגנון אפריקאי – שחביבה עליה עוד מימיה כמתמודדת בתוכנית הריאליטי "הטופ מודל הבאה".

שאנון וודוורד עם קשר נונשלנטי (צילום: gettyimages)
שאנון וודוורד עם קשר נונשלנטי (צילום: gettyimages)

איך לובשים

יש מגוון דרכים שבהן אפשר לקשור מטפחת על הראש – מקשר צנוע שייצור מראה של קשת לשיער, ועד טורבן שימשוך הרבה תשומת לב. כדי לא להכביר במילים, הנה שלושה סרטוני הדרכה מפורטים המלמדים 13 קשירות שונות של מטפחות לשיער.

למי מתאים

מטפחות הראש מתאימות לכל מי שרוצה למשוך את תשומת הלב לאזור השיער והפנים. מכיוון שמדובר בפריט דומיננטי, הוא מתאים בעיקר למי שלא חוששת להתבלט. עם זאת, בזכות מגוון הקשירות השונות, הצבעוניות המגוונות של המטפחות העונה וריבוי ההדפסים, כמעט כל אחת יכולה למצוא מטפחת שתשתלב בסגנונה. בימי שיער גרועים, אחרי תספורת או כשאחוזי הלחות מטפסים מעלה – מטפחת ראש יכולה אפילו להיות הצלה אמיתית.

קטלוג אביב-קיץ 2012 של לוצ'י (צילום: שי יחזקאל)
קטלוג אביב-קיץ 2012 של לוצ'י (צילום: שי יחזקאל)

ניתן להשיג בארץ

דפדפו בהיצע המטפחות שכבר נחתו בחנויות בישראל.