>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אם היינו צריכים הוכחה לכך שאופנה אינה משוואה מתמטית, ושלא מספיק לערבב את כל המרכיבים הנכונים יחד כדי ליצור קולקציה מנצחת – מצאנו אותה בהשקה של קולקציית אביב-קיץ 2012 של רשת האופנה מנגו. לכאורה, יש שם הכול: צבעוניות עונתית מעודכנת, גזרות עכשוויות, והתייחסות לכל הטרנדים הנכונים. אבל דבר אחד חסר, אותו ריגוש חמקמק שקולקציה טובה באמת מצליחה לייצר.

  (צילום: קלאודיה קנאופל וסטפן אינדלקופר)

זו אינה העונה הראשונה שרשת מנגו מאכזבת. מבדיקה עם מנכ"ל רשת האופנה עולה כי לישראל מגיעים כ-90-80 אחוז מהקולקציה העולמית, אך סקירה של הפריטים מותירה בעיקר תחושת פספוס. הכול כמעט נכון, אבל לא ממש. באופן כללי, מסתמן כי מנגו מנסים לפנות לקהל צעיר וחובב טרנדים נוצצים, אך נראה כי היכולת לזהות את הלקוחה של הרשת הלכה לאיבוד איפשהו בדרך. למרות הפוטנציאל של מנגו – שבעבר הפך את הרשת לחביבה על ישראליות רבות – הקולקציה הנוכחית נראית כמו אסופה של פריטים מזדמנים וחסרי קונספט מאגד.

קייט מוס. לא מצליחה להציל את הקולקציה (צילום: טרי ריצ'רדסון)
קייט מוס. לא מצליחה להציל את הקולקציה (צילום: טרי ריצ'רדסון)

אפילו הבחירה בפרזנטורית קייט מוס, שמעלה בדרך כלל את מפלס ההתרגשות שלנו, לא מצליחה להציל את הקולקציה מתחושת עייפות. בעוד הקטלוג של מנגו מציג לא מעט פריטים שיקיים, בחנות עצמה מתגמדת האפקטיביות שלהם מול ריבוי של פריטים מוצלחים פחות. גם לגברים חובבי מנגו נכונה העונה אכזבה, שכן הקולקציה הגברית של רשת האופנה לא תנחת הקיץ בישראל. לדברי נציגי הרשת, ייבוא בגדי הגברים אמור להתחדש בחורף הבא, ואף לגדול אז.

אז מה בכל זאת אהבנו בקולקציה, ומה כדאי לשפר כדי להחזיר את מנגו למעמדה כרשת אופנה מובילה גם בישראל? ואילו פריטים דווקא היינו שמחים להכניס למלתחה שלנו הקיץ? הנה כל הפרטים.

  (צילום: קלאודיה קנאופל וסטפן אינדלקופר)

נקודות האור

1. החצאיות. אוסף חצאיות המקסי והחצאיות באורך ברך הן ללא ספק הצד החזק של הקולקציה. מחצאיות בגוונים עזים של כחול, כתום וירוק, דרך חצאית הפליסה בגוון בננה, ועד חצאית המקסי הכסופה והבוהקת – הקולקציה מציעה שלל אופציות לחובבות החצאיות.

2. הסריגים. בגדים העשויים מבדי סריג אומנם מתאימים רק לעונת המעבר, אך למי שרוצה להתחדש בסריגים מוצלחים – למנגו יש היצע נאה ביותר. מוצלחים במיוחד הם סריגי הקרושה ואלו העשויים מצמר בוקלה בגוונים בהירים, היוצרים מראה נינוח ושיקי.

3. המכנסיים. במנגו מבינים שבכל הנוגע למכנסיים, היצע גדול הוא הדרך הנכונה עבור רשת אופנה. קולקציית הקיץ כוללת מכנסי שרוואל רחבים ורפויים, מכנסי ג'ינס בגזרות שונות, מכנסי סקיני בגווני גלידה באורך שבע שמיניות, מכנסיים באורך הברך ומכנסונים קצרצרים שיתאימו בעיקר לצעירות וישתלבו היטב עם בלייזר קליל.

  (צילום: קלאודיה קנאופל וסטפן אינדלקופר)

נקודות החושך

1. השמלות. במנגו מתגאים בקו שמלות הערב שהרשת מנפקת בכל עונה, אך הפעם לא הצליחו לייצר את הזוהר הנדרש במחלקה זו. שמלת סטרפלס בצבע טורקיז המסתיימת באורך הקרסול, למשל, נראתה מיושנת ולא מהודרת מספיק. גם שמלה קצרה בגזרה מתרחבת בצבע כתום, לא הצליחה להלהיב.

2. איכות הבדים. בחינה מקרוב ומישוש של הבדים מגלים פער גדול בין איכותם של פריטים שונים בקולקציה. חולצות הג'ינס והסריגים עשויים מבדים איכותיים ונעימים, אך בגדים רבים אחרים עשויים מבדים שלא נראים טוב אפילו על הקולב.

3. חולצות הסאטן. אומנם יש בקולקציה מגוון גדול של חולצות, אך אלו העשויות מסאטן נראות מיושנות וחסרות סטייל – בעיקר הדגם עם הסיומות המסולסלות. מרשת אופנה ותיקה ומעודכנת, היינו מצפים ליותר.

מה קנינו?

מחירים: 500-40 שקל.

להשיג בחנויות רשת מנגו.