>>>
כשהייתי קטנה, אני ואחי היינו משחקים במספרה.
כשהיה תורי להסתפר, והוא היה שואל מה אני רוצה, הייתי עונה:
חלק וארוך.

>>>

לוח השיער בפינטרסט שלי. כמעט רק שיער חלק. אפשר לקרוא לי אובססיבית, אבל למה להעליב.

>>>
שנעשה את זה אה-לה ביירון קייטי? סגור.

ההנחה: השיער שלי מעצבן אותי, הלוואי והוא היה חלק טבעי!

שאלה ראשונה: האם זו אמת?
השיער שלי לא חלק. זו האמת. הוא היה חלק כשהייתי ילדה. הילד שישב לידי בכיתה ב' אפילו אמר (ואני טרחתי לזכור): "השיער שלך חלק כמו מים". ובכן, גיל ההתבגרות הגיע והשיער שלי הפסיק להיות חלק כמו מים. הוא נהיה גלי. בגיל 25 הראה לי ספר צדיק שהוא יכול להיות ממש מתולתל, אם אטרח לשים מוס ולייבש אותו במשך 40 דקות מדי יום עם דיפיוזר. כמה שנים אחר כך, אחרי ההריונות והלידות, לא היו לי 40 דקות פנויות בחודש, וממילא אפילו דיפיוזר כבר לא עזר. נתקעתי עם סתם שיער נפוח.

שאלה שנייה: האם את יודעת בוודאות שזו האמת?
כן. אני יודעת בוודאות שהשיער הנפוח והכבר-מזמן-לא-חלק-טבעי שלי מעצבן אותי. יותר מזה, אני יודעת שהמחשבה שלי לגבי משמעות השיער החלק היא שמעצבנת אותי.

איך את מגיבה כשאת חושבת את המחשבה הזו?
אני מרגישה מסכנה שלא זכיתי בשיער חלק כשל שרלוט גינזבורג, סופי מרסו או אנג'לה צ'ייס במיי סו קולד לייף. אני חשה מרומה ומתוסכלת.

שאלה רביעית: מי תהיי בלי המחשבה הזו?
אהיה שמחה בחלקי ולא יהיה לי אכפת כלל וכלל שהשיער שלי מכוער ונפוח.

אחרי ארבע השאלות, מגיע ההיפוך: אני אוהבת את השיער הטבעי אך נפוח שלי.

>>>
את "לאהוב את מה שיש" של ביירון קייטי פגשתי אחרי שעשיתי החלקה, כך שאני לא נאלצת לאהוב את השיער הטבעי שלי. למעשה, אני לא זוכרת את השיער הטבעי שלי. יש לי שיער חלק ואני נוטרת למי שמנסה להזכיר לי שהוא לא טבעי.

>>>

כן, זו אני עם הקליפסים על הראש וטלפון נייד בסגנון רטרו.

אם את שוקלת החלקה, אלה השאלות שאת בטח שואלת את עצמך:

כדאי לי לעשות?
אם השיער שלך מספיק עבה וסמיך ואת מתוסכלת ממנו, כן. כדאי.
זה ייראה טבעי?
תלוי כמה את רגישה לניואנסים. בעיניי זה לא נראה טבעי. מצד שני, אני כבר לא מוטרדת מעניין השיער. אני יודעת איך הוא ייראה בבוקר. מרכיב אי הוודאות השיערי יצא מחיי.
זה ירגיש טבעי?
כן, השיער נשאר רך ונעים.
זה יחזיק מעמד?
כן, עשיתי את ההחלקה לפני ארבעה חודשים ואני עדיין רחוקה מהצורך לשקול החלקה חוזרת.
ההחלקה תזיק לשיער שלי?
מודה שזה כלל לא עלה בדעתי. היה לי ברור שאם אני פונה לפתרון מהסוג הזה, השיער ישלם מחיר. הספר אמנם הסביר לי שההחלקה שבחרתי לעשות נטולת סיכונים, אבל אני הנחתי מראש שאי אפשר להתייחס להחלקה משל היתה מסכה אורגנית מטפחת.
איזו החלקה לעשות?
אני התלבטתי בין ההחלקה הצרפתית של לוריאל להחלקה הטבעית של אינדולה. שתיהן לא אגרסיביות ולא גורמות לשיער להידבק לראש. בסופו של דבר הלכתי על ההחלקה של אינדולה במספרה של יניב וערן קצב (בעיקר בזכות המלצות של חברות, מאז שמעתי מכמה מקוראות הבלוג שעשו את ההחלקה של לוריאל, והן מרוצות בדיוק כמוני). היתרון: הם עושים את ההחלקות בעצמם, ולא משתמשים במגהץ אלא בפן.
כמה זמן זה ייקח?
נצח. בזמן שתבלי במספרה ימרחו את החומר על ראשך לפרקי זמן קצובים של עשרים דקות. אחר כך ישטפו (במים קפואים. מסתבר שזה חלק קריטי בתהליך) ויעשו פן.
כמה זה עולה?
המחיר נקבע לפי אורך השיער. זה מתחיל ב-800 שקל. לא לשכוח שבנוסף צריך לקנות גם שמפו ומסכה שמתאימים לשיער שעבר החלקה (עניין של עוד 200 ומשהו שקלים. את יכולה לבחור להישאר עם השמפו הרגיל שלך, אבל קחי בחשבון שיש כמה סוגי שמפו שיהרסו את ההחלקה. אחרי תהליך העינוי עם המים הקפואים, את לא תמהרי להשתמש בשמפו שיהרוס את ההחלקה).
האם זה ישנה את היחס שלי לשיער שלי?
לצערי, בשלב הזה צריך לחזור אל ביירון קייטי. את המציאות משנים באמצעות המחשבה, לא באמצעות החלקה.
אילו תגובות אקבל מסביבתי הקרובה אחרי ההחלקה?
בעיקר: רזית?

>>>
שיער חלק טבעי. ככה מייצרים אובססיה: חשיפה מוקדמת לסופי מרסו.