>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

במאי 2003 נחתה וויטני יוסטון בדימונה. היה זה אחד מרגעי התהילה הבודדים של העיר המאובקת ושכוחת האל, שעל פי רוב זוכה לכותרות בעיתונים רק כשמדובר במצוקות חברתיות או בפרויקט הגרעין הישראלי. יוסטון הגיעה לישראל יחד עם בעלה דאז בובי בראון, בעקבות הזמנתו של בן עמי קרטר, ראש קהילת הכושים העבריים בדימונה. במסגרת ביקורם טיילו השניים גם באילת, בים המלח ובירושלים, ואף נפגשו עם ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. תמונות ארכיון מהטיול ההוא מציגות שני שינויים בולטים אצל יוסטון: שיקום היחסים עם בראון, שנעצר חמישה חודשים קודם לכן לאחר שהכה אותה; והגרדרובה שחשפה בישראל - שמלות רחבות, גלביות וקפטנים, שהתהדרו בהדפסים שבטיים. יוסטון נראית מאושרת בתמונות, במראה אימהי ונינוח, ממש כאילו חזרה הביתה.

כמעט עשור חלף מאז אותו ביקור מלא אושר ואופטימיות, והיום העולם התבשר על מותה של יוסטון, מהזמרות האפרו-אמריקאיות הבולטות של המאה ה-20, שנמצאה ללא רוח חיים במלון בוורלי הילטון בלוס אנג'לס, והיא בת 48 בלבד.

מאז פריצתה הגדולה במחצית שנות ה-80 ידעה יוסטון שיאים, מפלות, שני קאמבקים שלא צלחו והתמכרות לקוקאין, מריחואנה ומשככי כאבים, שהעיבו על הקריירה המפוארת שנראתה כמטאורית בתחילת דרכה. יוסטון היתה אומנם מי שסללה את הדרך לכוכבות אפרו-אמריקאיות רבות שבאו אחריה, אולם היא לא היתה אייקון אופנה. בדברי הימים היא תיזכר דווקא כאחת המתלבשות הגרועות של עולם הפופ, אבל מי שזכתה לתואר "המדונה השחורה" היתה בהחלט זיקית של מראות, סגנונות, טרנדים וחיפוש מתמיד אחרי הלוק הנכון. מהתלתלים האותנטיים ועד לבלונד הקצר, משמלות הלייקרה הצמודות ועד שמלות הערב הראוותניות – יצאנו למסע אחרון אל המלתחה שהגדירה את הזמרת השחורה הכי ורסטילית שהיתה כאן במאה החולפת.