>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

אין צדק בעולם. בשעה שאנו הנשים מכילות רפרטואר מגוון של הפרעות טורדניות לגבי המראה שלנו, לגברים ישנן בדיוק שלוש נקודות תורפה מרכזיות - הגובה שלהם, גודל האיבר שלהם וקו שיערם הנסוג. קילוגרמים עודפים? תסמכו עליהם שיצליחו לשכנע את העולם שהם בסך הכל "רחבים ובנויים לתלפיות".

ליהיא גרינר ובן הזוג. עושה הכול מול המצלמות (צילום: רפי דלויה)
ליהיא גרינר ובן הזוג. עושה הכול מול המצלמות (צילום: רפי דלויה)

במהלך השנים, מרוממת רוח מכך שישנם לפחות שני אלמנטים פיזיים שאת הדאגה לגביהם אני יכולה להסיר מלבי, הנחתי לעצמי להתמקד בצקצוק מיואש למראה מידות גופי המתנפחות, מתעלמת מכך שאלוהים חנן אותי גם בדפיקויות המראה הגברי. במילים אחרות, אני מקריחה, מקריחה כמו גבר. רק לפני יומיים, במהלך צילומי קטלוג בהם נכחתי, משמש מעצב השיער את הפדחת שלי והחל למלמל בדאגה שאם לא אתאפס על התזונה שלי ומהר, לא יישאר לי כלום בראש, חוץ משכל כמובן. ועם שכל, כידוע, לא קונים חתן במכולת.

יום חדש, פאה חדשה. גרינר (צילום: רפי דלויה)
יום חדש, פאה חדשה. גרינר (צילום: רפי דלויה)

ובעוד אני מפתחת חרדות לקראת היום בו אהפוך רשמית לכדורסל, תוצאה של שילוב מבחיל במיוחד בין עור פנים אשכנזי כתמתם וקרחת מנצנצת, החליטה אלילת הטראש האהובה עליי, ליהיא גרינר, לכרות את גזעי הבייביליס המיובשים שלה עבור קמפיין כלשהו (טוב, נו, קמפיין מוצרי השיער של חברת אגו). ובניגוד לקודמתה בתפקיד, נינט, שהקרחת רק עשתה לה חשק לעוד תספורות משונות, גרינר בחרה ללכת בדרכה של בריטני ספירס בעידן התגלחת, ומיהרה למרק את הפדחת המכוסחת שלה בשלל פאות מרהיבות, ועל הדרך לגזור קופון על עוד קמפיין, לפאות של רבקה זהבי.

ליידי גאגא. שכחה כבר מזמן מהו הריח של שיער טבעי (צילום: GettyImages)
ליידי גאגא. שכחה כבר מזמן מהו הריח של שיער טבעי (צילום: GettyImages)

זה לא סוד שהפאות הפכו כבר מזמן לאוויר שנושמות הדיוות בניכר. שילוב מאלחש של חשיפת יתר לעדשת הפפראצי ולחום מכשירי הפן הוביל את מיטב הסלבריטאיות הבינלאומיות להחליף את התלתלים הטבעיים בקלבסה מלאכותית וחלקלקה. האגדה האורבנית מספרת שלביונסה מזמן אין שיער - הכול פאות. גם קייטי פרי, ניקי מינאז' וליידי גאגא שכחו מזמן מהו הריח של שיער טבעי חפוף בג'ונסון אנד ג'ונסון, והפכו את ההתהדרות בפאות לסוג של נורמה מקובלת.

בריטני ספירס נפרדת משיערה. אפילו לא שילמו לה (צילום: רפי דלויה)
בריטני ספירס נפרדת משיערה. אפילו לא שילמו לה (צילום: רפי דלויה)

השאיפה הגדולה ביותר בתעשיית האופנה הקטנה והפרובינציאלית שלנו, היא שהדברים שאנחנו עושים ייראו כמו בחוץ לארץ. אנחנו כל כך מתאמצים שהכול אצלנו ייראה כמו בחו"ל, שלפעמים אנחנו שוכחים שאין בעצם צורך להתאמץ כל כך – המרחק התהומי לכאורה בינינו לקהיליית הגלאם הבינלאומית, יתקצר בהרבה אם פשוט ניתן לנשים כמו ליהיא גרינר את הכבוד המגיע להן. ונכון לעכשיו, ליהיא גרינר ופרשיית הפאות ותוספות השיער היא הדבר הכי קרוב לאמריקה שיש לנו בארץ. רצינו לונדון, קיבלנו הלחמה.

הכול זה פאות? ביונסה (צילום: gettyimages)
הכול זה פאות? ביונסה (צילום: gettyimages)

תצחקו עד מחר, אבל בעיניי כל מה שליהיא גרינר עושה אפוף בניחוחות הזרים לנשיות הישראלית התקנית. היא מרזה ומשמינה לפחות במהירות של כריסטינה אגילרה, עושה סקס בפריים טיים כאילו אין דין ואין משה דיין, מתארסת בשביל טבעת מול המצלמות כמו אחרונת הקרדשיאניות ומתבלת את כל ההילולה בג'ורה מהגיהינום.

חובבת פאות ידועה. ניקי מינאז' (צילום: gettyimages)
חובבת פאות ידועה. ניקי מינאז' (צילום: gettyimages)

גרינר היא הילדה הרעה והשובבה שאף פעם לא היתה לנו. לינדזי לוהן מקומית, מינוס תהליכי הגמילה והפנים המפוצצות מבוטוקס. חוסר הבושה שלה להבליח באירועים מתוקשרים במופע גלותי של פאות נוכריות, רק הופך אותה להרבה יותר מדליקה ושיקית. ואלוהים עדי שפאת הצמה והפוני הברונטית א-לה מרגלית הר שפי שלה, פשוט עשתה לי את השבוע.