>> בואו להיות חברים של Xnet בפייסבוק

בגיל 20, במהלך שירותה הצבאי, נולדה סמדי וקנין מחדש כסמדי בומבה - כינוי שמלווה אותה כבר קרוב ל-30 שנה. סמדי הילדה סבלה מעודף משקל, וגדלה להיות "בומבה ששוקלת מאה קילו", כפי שהיא מיטיבה לתאר את הכינוי ההומוריסטי שהסתיר היטב את חלומותיה הכמוסים להיות דוגמנית-על. היום, בגיל 49, כשהיא מצוידת בטבעת הרזיה ושוקלת 32 קילו פחות, סמדי בומבה מנפנפת בקמפיין ראשון למותג האופנה לנשים במידות גדולות נפריטיטי (44-54) של המעצבת עדנה פז.

בשבוע בו פורסם כי חברת ml תחליף את הפרזנטורית הוותיקה נועה תשבי בזמרת מירי מסיקה, בשעה שהמתחרים בעונות ממשיכים עם הפנים של מרינה מקסימיליאן בלומין - סמדי בומבה מאמינה שגם היא שייכת לליגה של הגדולות. לא פחות. "אני באותה שורה עם מרינה ומירי", היא אומרת בהחלטיות. "מרינה יצאה מתוכנית ריאליטי, וגם אני יצאתי מתוכנית ריאליטי. היא שרה שירים ואני בישלתי עוף עם זיתים".

מרינה מקסימיליאן בלומין. "היא שרה שירים ואני בישלתי עוף עם זיתים" (צילום: עדו לביא)
מרינה מקסימיליאן בלומין. "היא שרה שירים ואני בישלתי עוף עם זיתים" (צילום: עדו לביא)

איך ההרגשה להצטלם לקמפיין אופנה?

"הרגשתי מאוד נשית ומלאת ביטחון. אני מאמינה שמירי בוהדנה בוכה עכשיו כשהיא רואה שלקחתי את המקום שלה. אין יותר כיף מלהפוך לדוגמנית בגיל 49".

את עונה ברצינות, או שאנחנו בשיחה מבודחת?

"בחיים, כפרה, למדתי שצריך לצחוק וליהנות. מה, שאני אתחיל לבכות לך עכשיו שהיתה לי ילדות כזאת או כזאת?"

פייר, הבומבה צודקת. הספיקו לנו הדמעות שהיא ומיכל אנסקי שפכו בעונה הראשונה של "מאסטר שף", ריאליטי הבישולים שממנה יצאה במקום השלישי והמכובד. בשנה וחצי שחלפו מאז הגמר הגדול, בומבה עסוקה במינוף רסיסי הפרסום. וכש-15 דקות התהילה אוזלות, גם קמפיין לבגדים אנכרוניסטיים במידות גדולות נראה פתאום כמו משהו שאפשר לשקול בחיוב.

מירי בוהדנה. ''אני מאמינה שהיא בוכה עכשיו כשהיא רואה שלקחתי את המקום שלה'' (צילום: יקי הלפרין)
מירי בוהדנה. ''אני מאמינה שהיא בוכה עכשיו כשהיא רואה שלקחתי את המקום שלה'' (צילום: יקי הלפרין)

בכלל, בומבה מעידה כי הזכייה בטלוויזיה שינתה את חייה מקצה אל קצה, ודי במבט אחד חטוף כדי לגלות שינוי קיצוני גם במראה שלה. הגבות המצוירות עדיין שם, אבל היא האריכה את שיערה, צבעה אותו בגוונים של בלונד, עשתה פתיחת תלתלים ונפרדה מפרח הראש ששימש כסימן ההיכר שלה במהלך התוכנית. הפרידה מהפרח בשיער היא גם פרידה מהחיים הקודמים של בומבה, כאם בית בדיור מוגן בבאר שבע. לדבריה, את הפרח לשיער תפרו עבורה מדי שבוע דיירות המקום, והוא שימש עבורה כקמע.

הדוגמנות היתה ונשארה חלום ישן נושן, שזוכה כעת להגשמה. לפני 15 שנה נרשמה ללימודי דוגמנות אצל אסתריקה נגיד, האמא של הדוגמניות בבאר שבע, בעלת בית ספר לדוגמנות, שייסדה בשנת 1997 את תחרות מלכת היופי השמנה. בומבה אומנם לא נרשמה לתחרות, אך בהחלט מצאה את עצמה לומדת יציבה נכונה עם מתבגרות צעירות שחלמו להיות מיכאלה ברקו. "לא היה לי אכפת מה יגידו או אם יצחקו עליי. הייתי השמנה היחידה עם שני ילדים, כשלצדי היו ילדות בנות 16 חטובות ורזות. כמו גדולה הלכתי על המסלול, כאילו אני מדונה".

מירי מסיקה ל-ml. ''אנחנו באותה שורה'' (צילום: עידו איז'ק )
מירי מסיקה ל-ml. ''אנחנו באותה שורה'' (צילום: עידו איז'ק )

איך התמודדת כאישה מלאה עם הסטנדרטים החיצוניים של עולם האופנה?

"הקרנתי משהו שונה מכל השמנות. היה לי מג'יק שכבש אנשים. להיות שמנה זה לא כיף, ושאף אחד לא יספר לי סיפורים. אם תשים לב, כל אישה שמנה מנסה להסתיר את עצמה מהסביבה. יושבות עם כרית על הבטן, כי הן חושבות שזה יסתיר אותן".

ואיפה רכשת את בגדים?

"בחנויות לגברים ובכל מיני מקומות שמצאתי. אז עוד לא היה את ml או את כל הרשתות לשמנות, אבל תמיד הקפדתי להתלבש יפה ולהיראות טוב. בגלל זה מאוד שמחתי לעשות את הקמפיין של נפרטיטי. אני מאמינה במוצר הזה, כי הם עושים מידות גדולות לנשים אמיתיות".

לפגישתנו באחד המלונות בתל אביב מגיעה בומבה לבושה בבגדי המותג - חצאית שחורה וסריג בוקלה בצבע קאמל - המחמיאים לה מאוד. מצד שני, כשמציצים בבגדי המותג באתר האינטרנט של החברה או בתצלומי הקמפיין, מתגלה מציאות אחרת, רצופה בטעויות נפוצות של מעצבי אופנה למידות גדולות, שמנסים להסתיר את ממדי הגוף הגדולים בנהרות של בד. בומבה, מצדה, אוהבת את הבגדים. מצד שני, בדיוק בשביל זה שילמו לה.

''אני אולי לא נקראת שף, אבל אני תופעה'' (צילום: רפי דלויה)
''אני אולי לא נקראת שף, אבל אני תופעה'' (צילום: רפי דלויה)

קמפיין האופנה הוא לא מקור הפרנסה היחיד של בומבה. עד שתגשים את חלומה לשחק בסרט קולנוע ובסדרת טלוויזיה, היא מפעילה ימי כיף לנשים. לאחרונה בדיוק סיימה להוציא אחד כזה לפועל - יום כיף לנשות ועד עובדי נמל אשדוד, עם סדנאות בישול שהעבירה, ארוחת צהריים בסגנון מרוקאי ולסיום - טקס חינה מרוקאי מסורתי, כולל תה וספינג', שהיא משדלת אותי לאכול מהשאריות שהותירו אחריהן מאות הנשים.

"העתיד שלי הוא בהפקת אירועים", היא אומרת לסיכום. "תכתוב, סמדי בומבה הופכת את הבישול הביתי לטרנד. לפעמים מזמינים אותי אנשים לבשל אצלם בבית בטאג'ין, וכך זה גדל ואני צוברת עוד ועוד לקוחות. אני אולי לא נקראת שף, אבל אני תופעה. עכשיו, חמוד, אני צריכה ללכת לבקר את הבת שלי, היא חולה".

זה בטח נורא כיף להיות חולה לאמא כמוך, שמפנקת באוכל טעים.

"אני אעשה לה מרק או משהו. לעצמי אני מכינה כל ערב טוסט עם טונה או עם עגבנייה וגבינה צהובה. אנשים חושבים שאני כל היום עומדת ומבשלת תבשילים בטאג'ין. מצחיקים".