- "לפני עשרים שנה, משקלה של דוגמנית ממוצעת עמד על שמונה אחוזים פחות ממשקלה של אישה ממוצעת. כיום, משקלה של דוגמנית ממוצעת עומד על 23 אחוזים פחות".

- "חמישים אחוז מהנשים לובשות מידה 14 (מידה 46 אירופאית, א"י) ומעלה. בחנויות אופנה סטנדרטיות טווח המידות מסתיים במידה 14 או נמוך ממנה".

עובדות אלה ואחרות מוצגות בגיליון ינואר של Plus model Magazine (מגזין הדוגמנית המלאה) בעריכתה של מדלן פיגוארה-ג'ונס, כשהן משולבות בתוך הפקת צילומים פרובוקטיבית, שנראית כמו צעד דרסטי נוסף במאבקן של נשים במידות גדולות לנראות בעולם האופנה - בכיכובה של הטופ מודל למידות גדולות קטיה זרקובה, המצולמת בעירום מלא.

השאלה שבחרה פיגוארה-ג'ונס להפנות לקוראות המגזין הקנדי - האם ידעתן שמידות הדוגמניות קטנו בשנים האחרונות? - עוררה ביומיים האחרונים גל של תגובות, ודיונים על BMI (מדד מסת הגוף) ואנורקסיה החלו לצוף בבלוגים העוסקים באופנה ובמידות גדולות מסביב לעולם. הניסיון מלמד כי למרות ההתעוררות הנוכחית בנושא, בתי אופנה ימשיכו לצלם דוגמניות רזות במידה 34, ונשים במידה 44 ימשיכו לכתוב טוקבקים מתלהמים על עידוד אנורקסיה.

קרלי קלוס. הפרזנטורית העכשווית של הגוף השדוף
קרלי קלוס. הפרזנטורית העכשווית של הגוף השדוף

כך או כך, בניגוד לכתבות ולסיפורים האישיים שמתפרסמים במגזיני האופנה מדי פעם בפעם, הפקת העירום הפרובוקטיבית הזו, שצולמה על ידי ויקטוריה יאנשווילי, מבקשת לעשות סדר בנושא ולהביא לידיעת הציבור את העובדות בלבד, אלה החושפות את השינוי שעברה תעשיית האופנה והדוגמנות בשני העשורים האחרונים – מימי הזוהר של קלאודיה שיפר בעלת הלוק הבריא, אי שם בניינטיז, ועד מעללי הגוף השדוף של קרלי קלוס מימינו.

דפני גינס מקדמת אנורקסיה בטאטלר הרוסי
דפני גינס מקדמת אנורקסיה בטאטלר הרוסי

בתמונות מתוך המגזין מצולמת זרקובה בעירום מלא, כשלגופה אביזרים כמו נעליים או תכשיטי יוקרה בלבד. באחת התמונות היא מצולמת שוכבת על צדה, כשרק ידה הימנית מסתירה את שדיה. בראש העמוד מתנוססת עובדה נוספת: "לפני כעשור המידה הממוצעת של דוגמנית למידות גדולות היתה בטווח שבין 12 ל-18. כיום, עיקר הדוגמניות למידות גדולות בסוכנויות הן במידה 6-14. זאת, בשעה שהלקוחות ממשיכות להביע את חוסר שביעות הרצון שלהן".

גם הביקורות היוצאות נגד הפקת האופנה לא איחרו להתפרסם וטענו כי בעיית ההשמנה באוכלוסיה המערבית, בעיקר בקרב ילדים, היא הפרעת משקל שיש להתמודד איתה באמצעות חינוך לתזונה נכונה ובריאה. בתגובה מסר המגזין כי ההפקה מבקשת להראות מגוון נוסף של מידות וגדלים.

בשורה התחתונה, מתחת למעטה הפוליטיקלי-קורקט, ההפקה במגזין Plus model היא תגובת נגד אפקטיבית, לשם שינוי, של נשים במידות גדולות. מעבר לעובדות המרעישות שמלוות אותה, צילומי ההפקה מעלים אמירה חזקה וחושפנית: תרצו או לא, ככה נראות נשים במידה גדולה. עכשיו כבר לא תוכלו להמשיך להתעלם מאיתנו.